ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

نوسانات دلار آمریکا و تاثیر نرخ بهره

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

نوسانات بین بازارها همچنان به کاهش خود ادامه می‌دهد، چرا که به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران داده‌های آرام تورمی ایالات متحده در اواخر این هفته را قیمت‌گذاری می‌کنند. این محیط ریسک پذیری باعث شده است که دلار اندکی کاهش یابد و ین ژاپن نیز ضعیف باقی بماند. امروز توجهات به داده‌های اطمینان مصرف کننده ایالات متحده و انتظارات تورمی منطقه یورو است.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

دلار آمریکا: نرخ بهره بالا کمکی نمی‌کند

علی‌رغم اینکه نرخ بهره کوتاه مدت ایالات متحده ثابت مانده است، دلار در حال کاهش است. به نظر می‌رسد که محرک این روند فعلی، سلطه نوسانات پایین بین بازاری و ریسک پذیری باشد. کاهش شدید نوسانات نرخ بهره ایالات متحده، نوسانات را در بازارهای سهام و فارکس نیز کاهش داده است. در قلب این داستان، سرمایه‌گذارانی هستند که بار دیگر فرود نرم ایالات متحده را قیمت‌گذاری می‌کنند. مسئله کلیدی برای این داستان، انتشار داده‌های شاخص PCE هسته در ماه آوریل در روز جمعه خواهد بود. با در نظر گرفتن ورودی‌های منتشر شده از ارقام شاخص CPI و PPI آوریل، پیش‌بینی می‌شود که رقم روز جمعه در 0.2 درصد منتشر شود. چنین نتیجه‌ای می‌تواند انتظارات را برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سپتامبر (که اکنون با احتمال 44 درصد قیمت‌گذاری شده است) بازسازی کند و باعث ضعف دلار شود.

امروز در تقویم اقتصادی آمریکا، شاهد داده‌های قیمت مسکن در ماه مارس و اطمینان مصرف‌کنندگان در ماه مه خواهیم بود. مورد دوم از این جهت مهم است که اطمینان مصرف‌کننده از ژانویه کاهش یافته است و سوال بزرگ برای تقاضای داخلی ایالات متحده این است که آیا هزینه‌کرد 20% خانوار ثروتمند بر اساس درآمد می‌تواند به جبران مشکلاتی که 60 درصد پایینی با آن مواجه هستند، کمک کند یا خیر. به گفته موسسه ING، نرخ بهره بالا در نهایت عوارض خود را بر مصرف نشان خواهد داد و بر رشد ایالات متحده در طول سال تاثیر خواهد گذاشت.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

شاخص دلار، بسیار نزدیک به حمایت مهم در 104.40 معامله می‌شود. شکست این محدوده به خریداران سفته باز دلار هشدار می‌دهد که معاملات خود را پیش از انتشار داده مهم روز جمعه کاهش دهند.

یورو: انتظارات تورمی در کانون توجهات

پیش از جلسه بانک مرکزی اروپا در پنجشنبه آینده، این هفته شاهد دو بخش مهم از داده‌های منطقه یورو هستیم. مهمترین آنها انتشار روز جمعه ارقام CPI هسته برای ماه مه خواهد بود. تیم ING، پیش‌بینی می‌کند این داده کمی پایین‌تر از انتظارات منتشر شود و انتظار انتشار 2.6 درصدی را در ارزیابی سالانه دارد. چنین عددی، نباید تأثیر مهمی بر انتظارات برای اولین کاهش نرخ بهره 25 نقطه پایه‌ای در هفته آینده داشته باشد. علاوه بر این، امروز شاهد انتشار نظرسنجی بانک مرکزی اروپا از انتظارات تورمی مصرف کننده در ماه آوریل هستیم. انتظار می‌رود در ارزیابی سالانه بهبودی بیشتر در محدوده 2.9% (پایین‌ترین سطح از سپتامبر 2021) را شاهد باشیم و در ارزیابی سه سالانه این عدد بدون تغییر در 2.5% باقی بماند. هر گونه غافلگیری صعودی در اینجا می‌تواند با توجه به عدم اطمینان به سیاست بعدی بانک مرکزی اروپا پس از کاهش نرخ بهره در هفته آینده، عامل مثبتی برای یورو باشد.

به نظر می‌رسد محدوده معاملاتی EURUSD بین 1.0800 و 1.0900 تنظیم شده است. موسسه ING عقیده دارد این جفت ارز این هفته قوی بماند و سوگیری به سمت شکست صعودی دارد اگر هر کدام از داده‌های آمریکا به تضعف مصرف در آمریکا اشاره کنند.

پوند: EURGBP می‌تواند افزایش یابد

به دلیل تضعیف روز گذشته دلار ، جفت ارز EURUSD در مقابل اظهارنظرهای داویش بانک مرکزی اروپا محافظت شد، اما یورو در برابر دیگر کراس‌های ارزی از جمله EURGBP افت کرد. در کوتاه مدت، سنتیمنت ریسک پذیری می‌تواند فشاری بر جفت ارز EURGBP وارد کند (چرا که پوند بتای بالاتری دارد)، اما مهم‌ترین محرک این جفت ارز واگرایی سیاست پولی بین بانک مرکزی انگلیس و اروپا است. در اینجا، پتانسیل خوبی برای رالی EURGBP وجود دارد.

پس از این که این جفت ارز زیرمحدوده 0.8500 قرار گرفت، روز گذشته به نظر می‌رسید که مومنتوم نزولی کافی برای افت بیشتر وجود ندارد – که یکی از دلایل آن می‌تواند کاهش نقدینگی بازار باشد – اما همچنین به نظر می‌رسد بازار تمایلی به افت بیشتر این جفت ارز ندارد چرا که به دلیل نوسانات در داده‌های تورمی و داده‌های دستمزدی بین اعضای کمیته سیاست پولی بانک مرکزی انگلیس اختلافاتی وجود دارد. موسسه ING عقیده دارد که داده‌های اقتصادی ماه آینده به نفع کاهش نرخ بهره در ماه اوت خواهند بود.

تقویم اقتصادی این هفته انگلیس، تقریبا خلوت است. به هر گونه وعده مبارزاتی از سوی استارمر، رهبر حزب کارگر (که در نظرسنجی ها با اختلاف زیادی پیشتاز است) توجه زیادی وجود خواهد داشت. او این کمپین را با سخنرانی در روز گذشته آغاز کرد که با این حال بازتاب کمی در بازار داشت. صرف ریسکی در EURGBP مرتبط به سیاست‌های بریتانیا در حال حاضر وجود ندارد.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی