جلسه آرامی را از بانک مرکزی آمریکا شاهد خواهیم بود

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

طبق انتظارات، پیش‌بینی می‌کنیم بانک مرکزی آمریکا امروز نرخ بهره را افزایش ندهد. ریسک ضعیفی برای اصلاح دلار وجود دارد، اما این اصلاح باید کوتاه مدت باشد. مقامات ژاپنی تلاش‌های خود را برای مهار نوسانات ناخواسته در بازده اوراق و بازار فارکس افزایش می‌دهند، اما بعید است که بازارها جفت ارز USDJPY را بالاتر نبرند و وارد سطح مداخله جدید نکنند.

دلار آمریکا: جلسه آرام بانک مرکزی آمریکا

فدرال رزرو در موقعیت مطلوبی قرار دارد چرا که به لطف تاثیر ترکیبی افزایش نرخ بهره و بازده بالاتر اوراق خزانه داری که فشار بر قیمت‌ها را حفظ می‌کند، آماده جلسه امروز می‌شود. اقتصاد تا کنون ثابت کرده که تاب آور است. در بانکداری مرکزی، انفعال و تغییر ندادن سیاست‌ها خود یک اقدام است و انفعال به طور گسترده همان چیزی است که امروز از فدرال رزرو انتظار داریم.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

بازارها و اقتصاددانان به طور گسترده‌ای انتظار توقف افزایش نرخ بهره را دارند، چرا که تعداد زیادی از اعضای FOMC سیگنال دادند که بازده بالاتر اوراق خزانه داری به اندازه کافی شرایط مالی را برای ماندن در شرایط فعلی، انقباضی‌تر می‌کند. یک سوال برای جلسه امروز این است که بیانیه بانک و سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، تا چه حد این انقباضی شدن شرایط مالی را تایید می‌کنند. بعید است که بانک مرکزی آمریکا بخواهد در این مرحله هر گونه سیگنالی داویشی ارائه دهد. اما بازاری که موقعیت خوبی برای پیام سیاستی به طور کلی بدون تغییر دارد، می‌تواند نسبت به عبارت‌های مربوط به این موضوع حساس باشد و ممکن است شناخت «رسمی» شرایط مالی انقباضی‌تر را به‌عنوان یک سیگنال ضمنی که سیاست‌های انقباضی بیشتر جزء گزینه‌های روی میز نیستند، برداشت کند.

پاول که معمولا لحن محتاطه‌ای دارد ممکن است به هر حال سعی کند هر گونه تفسیر داویش از بیانیه را در طول کنفرانس مطبوعاتی کاهش دهد. به هر حال، دات پلات فدرال رزرو همچنان نشان می‌دهد یک افزایش دیگر تا پایان سال و تعهد قوی به نرخ بهره بالاتر برای مدت طولانی‌تر وجود دارند. اولین مورد از این دو گزاره تنها ارزش ظاهری دارد، اما گزاره دوم چیزی است که به بازده بالاتر اوراق خزانه داری کمک می‌کند. فدرال رزرو تنها رویداد مهم امروز در تقویم ایالات متحده نیست و بازارها احتمالاً در انتظار انتشار گزارش حقوق و دستمزد ADP (اگرچه این موارد قابل اعتماد نیستند)، فرصت‌های شغلی JOLTS و ارقام PMI تولیدی ISM در ماه اکتبر خواهند بود.

امروز فضا برای اصلاح کوتاه مدت دلار وجود دارد، چرا که بازارها به دنبال پذیرش ضمنی این هستند که با افزایش بازده اوراق خزانه داری، احتمال یک افزایش دیگر نرخ بهره از گزینه‌های روی میز حذف شده باشد. موقعیت‌های معاملاتی اخیرا به سمت افت دلار متمایل بودند که چندان دوامی نداشتند چرا که پیام کلی بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره بالاتر برای مدت طولانی‌تر همراه با سوگیری هاوکیشی بوده است. این پیام امروز تغییر نخواهد کرد (اگر شاهد غافلگیری عجیبی نباشیم) و ما عقیده داریم خرید در کف قیمتی دلار می‌تواند معامله محبوبی باشد به خصوص در برابر ارزهای مانند (ین و یورو).

یورو: رشدهای ناپایدار

روز گذشته، روز پرنوسانی برای جفت ارز EURUSD بود. تورم اصلی ناحیه یورو بیش از انتظارات کاهش یافت و به 2.9% رسید اما با توجه به واکنش مثبت یورو، تمرکز بازارها ممکن است به شاخص هسته بوده باشد که نسبتا بالا و در محدوده 4.2% باقی مانده بود. با این حال این رالی دوام چندانی نداشت. شاخص تغییرات هزینه هر واحد نیروی کار و شاخص اطمینان مصرف‌کننده کنفرانس بورد ایالات متحده بالاتر از انتظارات منتشر شدند، کانادا وارد رکود فنی شد و تقاضای پایدار در USDJPY همگی باعث بازگشت دلار شد و EURUSD اکنون به حمایت 1.0550 نزدیک‌تر شده است.

امروز جهت حرکت جفت ارز EURUSD توسط داده‌های آمریکا و سپس جلسه بانک مرکزی آمریکا مشخص خواهد شد. ممکن است شاهد اصلاحی در دلار باشیم اما سناریو پایه ما این است که الگویی شبیه به الگو دیروز را دنبال خواهد کرد و هر گونه رشد در جفت ارز EURUSD بالاتر از محدوده 1.0650 پایدار نخواهد بود.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

بیشتر کشورهای اروپا امروز در تعطیلات هستند، بنابراین داده‌هایی از اروپا منتشر نخواهند شد.

ین: بازارها به دنبال سطح جدیدی برای مداخله هستند

مقامات ژاپنی در حال حاضر تلاش‌های خود را برای مهار تأثیر ناخواسته جلسه دیروز بانک مرکزی ژاپن بر بازده اوراق و بازار فارکس، افزایش می‌دهند. بانک مرکزی ژاپن امروز صبح عملیات خرید اوراق قرضه برنامه ریزی نشده را اعلام کرد چرا که بازده اوراق دولتی 10 ساله ژاپن به بالاترین سطح در محدوده 0.97٪ رسیده بود. مقام ارشد ارزی در وزارت دارایی گفت که مقامات در حالت آماده باش هستند تا در صورت نیاز پس از افت ین، در بازار ارز مداخله کنند.

سیگنال‌های ارائه شده در آخرین اعلامیه بانک مرکزی ژاپن احتمالا برای حفظ بازارها در سمت نزولی اوراق قرضه دولتی ژاپن کافی خواهد بود (یعنی بازده 1.0٪ به زودی در اوراق قرضه دولتی ژاپن لمس خواهد شد). عملیات برنامه ریزی نشده اوراق قرضه امروز بیشتر به‌ عنوان یک سیگنال هشدار در برابر حرکت‌های بیش از حد شارپ بازده به نظر می‌رسد، اما قرار دادن سقف زیر محدوده 1.0 درصد چندان با پیام سیاستی بانک مرکزی سازگاری ندارد.

برای  بازار فارکس با وجود تهدید مداخله‌ در بازار فارکس توسط مقامات ژاپنی، شانس خوبی وجود دارد که سرمایه گذاران همچنان بر ین فشار بیاورند و این جفت ارز به سمت سطح مداخله جدید حرکت کند. این سطح می‌تواند محدوده 152.50 یا حتی 153 باشد و با توجه به اینکه پیام فدرال رزرو بعید است به اوراق خزانه داری آمریکا مهلتی برای استراحت بدهد، به نظر می‌رسد که انگیزه زیادی برای اتخاذ موقعیت‌های فروش در USDJPY وجود نداشته باشد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟