اصلاح دلار آمریکا چقدر ادامه خواهد داشت؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

پس از این که بازده اوراق 10 ساله خزانه داری آمریکا به 5% رسید، اصلاحی داشت و همین اصلاح منجر به افت دلار آمریکا شد. از لحاظ تکنیکالی به نظر می‌رسد این اصلاح می‌تواند ادامه داشته باشد. امروز داده‌های PMI در سراسر جهان در کانون توجهات هستند.

دلار آمریکا: اصلاح دلار چقدر ادامه خواهد داشت؟

دیروز بازده اوراق 10 ساله خزانه داری آمریکا که در محدوده 5.02% در اوایل جلسه معاملاتی اروپا معامله می‌شد، در طول جلسه معاملاتی به منطقه 4.83/84% کاهش یافت. هیچ داده‌ای از ایالات متحده یا سخنرانی از اعضای فدرال رزرو برای توجیه این موضوع وجود نداشت. در عوض، به نظر می‌رسد توییتی از سوی بیل آکمن، مدیر عامل مدیریت سرمایه Pershing Square، برای کمک به چرخش بازده اوراق از محدوده روانی 5% کافی بوده است. اگر منصف باشیم، آکمن در اوایل امسال با پیش‌بینی هدف بالاتر از 5 درصد برای بازده اوراق 30 ساله خزانه داری، پیش‌بینی خوبی داشت. دلیل او برای بستن معامله اوراق قرضه خود این بود که ریسک زیادی در جهان وجود دارد و اقتصاد ایالات متحده ضعیف‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

بازده بالاتر اوراق خزانه داری ایالات متحده نیروی غالبی بوده است که دلار را در ماه‌های اخیر بالاتر برده است، به ویژه زمانی که این حرکت‌ها توسط داده‌‌های کلان قوی ایالات متحده انجام شده که توجیهی است که فدرال رزرو برای مدت طولانی‌تر نرخ‌ بهره را بالاتر نگه دارد. با این حال، تا زمانی که ما شاهد برخی از داده‌های به شدت ضعیف‌تر ایالات متحده نباشیم، دشوار است که افت بازده اوراق بلند مدت را پیش‌بینی کنیم. در واقع، به نظر می‌رسد که صرف ریسک مالی در اوراق خزانه داری باقی بماند چرا که بازار در انتظار اعلام بازپرداخت سه ماهه ایالات متحده در 1 نوامبر است.

ممکن است در بازار سهام ریسک مستقیم‌تری وجود داشته باشد. شاخص S&P 500 علیرغم بازده پایین اوراق قرضه، افت داشت. امروز بسیاری از شرکت‌های S&P 500 از جمله دو تا از هفت سهام شرکت‌های فناوری بزرگ (آلفابت و مایکروسافت)، گزارشات درآمدزایی خود را منتشر خواهند کرد. اگر قرار باشد این اصلاح دلار ادامه یابد، ممکن است از طریق اصلاح شدیدتر در بازار سهام ایالات متحده باشد که باعث قیمت گذاری مجدد در منحنی اوراق خزانه داری کوتاه مدت منحنی ایالات متحده می‌شود- به عنوان مثال، بازده دو ساله ایالات متحده به زیر 5.00 درصد باز گردد.

امروز داده‌های PMI آمریکا نیز منتشر خواهند شد. این داده‌ها کمی ضعیف‌تر از معادل‌های ISM خود بوده‌اند، اما اعداد نزدیک به 50 ممکن است محرک بازار نباشند.

محدوده 105.50/55 می‌تواند محدوده حمایتی کوتاه مدت برای شاخص دلار باشد و اگر قیمت پایین‌تر از این محدوده قرار بگیرد می‌تواند تا محدوده 104.40 افت کند.

یورو: آیا یورو می‌تواند از داده‌های امروز نجات یابد؟

اصلاح دیروز دلار باعث شد که EURUSD از مقاومت 1.0610/20 عبور کند که اکنون تبدیل به حمایت شده است. این بزرگترین اصلاحی است که ما از زمان شروع روند نزولی قدرتمند در ماه ژوئیه داشته‌ایم. به نظر می‌رسد هدف آشکار برای این اصلاح چیزی شبیه به ناحیه 1.0765 باشد.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

این که آیا به 1.0765 خواهیم رسید یا خیر به بازارهای مالی ایالات متحده، نشست روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا (ECB) و داده‌‌های امروز ناحیه یورو بستگی دارد. PMI اکتبر برای آلمان، فرانسه و ناحیه یورو امروز منتشر خواهند شد. انتظار می‌رود همه این‌ها کسادی مداوم یا رکود را نشان دهند. همچنین امروز جدیدترین نظرسنجی وام دهی بانکی بانک مرکزی اروپا منتشر خواهد شد. در ماه اوت، وام‌های بانکی 0.4 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت و داده‌ها جریان نزولی برای یورو ایجاد کرد.

در حالت تعادل، ما تردید داریم که این اصلاح EURUSD چند روز طول بکشد و شاید EURUSD در حال حاضر حتی به زیر 1.0650 هم نرسد.

پوند: توجهات معطوف به PMI خدماتی

تقویم داده‌های بریتانیا امروز شاهد انتشار با تاخیر داده‌های اشتغال ماه سپتامبر است. این داده‌ها به ویژه محرک بزرگی در بازارهای مالی نبوده‌اند، چرا که ارقام شاخص متوسط درآمد به همراه مزایا مهمتر هستند. با این حال، توجه امروز به داده PMI ماه اکتبر خواهد بود که در آن هرگونه افت در شاخص خدمات می‌تواند به از بین بردن 10 نقطه پایه سیاست انقباضی که هنوز در چرخه سیاستی بانک مرکزی انگلیس قیمت گذاری شده، کمک کند.

پیش‌بینی می‌کنیم جفت ارز EURGBP به معامله در محدوده 0.8700 ادامه دهد، در حالی که شکست بالای 1.2275 در GBPUSD هشدار می‌دهد که ممکن است یک فرصت اصلاحی به منطقه 1.2450 وجود داشته باشد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟