هفته شلوغ برای دلار آمریکا و بانک‌های مرکزی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

روی کاغذ این هفته باید هفته خوبی برای دلار باشد. تولید ناخالص داخلی ایالات متحده پیش‌بینی می‌شود بیش از 4 درصد باشد و معیار ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم (PCE) هنوز باید داغ باشد. در اروپا، PMI و نظرسنجی وام‌دهی بانک مرکزی اروپا باید نشان دهند که اقتصاد اگر در رکود نباشد در کسادی فرو رفته است. احتمالاً موقعیت‌های معاملاتی بزرگ‌ترین بازدارنده برای رشد دلار هستند.

دلار آمریکا: با دلار بحث نکنید

محیط مالی جهانی را می‌توان به عنوان “ریسک گریز” توصیف کرد که در آن قیمت اوراق قرضه و بازار سهام به فشار فروش خود ادامه می‌دهند. نمودار شاخص S&P 500 اصلا نمودار جذابی نیست و توجه داشته باشید که هر گونه ناامیدی در گزارشات درآمدزایی سهام بخش فناوری با ارزش بالا در این هفته می‌تواند آسیب زیادی به بازارهای سهام وارد کند.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

هفته شلوغی را در تقویم اقتصادی آمریکا شاهد هستیم. مهم‌ترین داده، تولید ناخالص داخلی آمریکا برای سه ماهه سوم است که روز پنج‌شنبه منتشر خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود این داده برای سه ماهه در ارزیابی سالانه رقم 4.3 درصدی حیرت‌انگیز را نشان دهد. روز جمعه داده PCE هسته منتشر می‌شود که همچنان باید در ارزیابی ماهانه 0.3% منتشر شود.

بنابراین، از نظر تئوری، این داده‌ها نباید چیزی به فروشندگان دلاری ارائه دهد. شاید محتمل‌ترین سناریو برای کاهش ارزش دلار، سناریویی باشد که در آن ارزش بازار سهام به قدری سقوط کند که منحنی بازده اوراق کوتاه‌مدت آمریکا مجدداً قیمت‌گذاری به سمت پایین داشته باشد و موقعیت‌های شلوغ (crowded) خرید دلار کاهش یابد.

در خارج از ایالات متحده، این هفته بسیاری از نظرسنجی‌های PMI منتشر خواهد شد. همچنین بسیاری از بانک‌های مرکزی از جمله در ناحیه یورو، کانادا، ترکیه و شیلی جلسه خواهند شد. جلسه بانک مرکزی اسرائیل نیز امروز برگزار می‌شود.

در تعطیلات آخر هفته همچنین شاهد نتایج شگفت انگیز انتخابات در آرژانتین بودیم، جایی که نامزد حزب فعلی، سرجیو ماسا، بهتر از حد انتظار عمل کرد. با این حال، او با نامزد آزادیخواه، خاویر مایلی، در 19 نوامبر وارد دور دوم انتخابات خواهد شد. ماه آینده برای پزو آرژانتین که بین برنامه‌های هزینه‌کرد مالی ماسا و خصومتی که مایلی با پزو نشان می‌دهد، ماه جذابی نخواهد بود.

برگردیم به دلار، شاخص دلار باید در محدوده کوچک 106.00-106.50 به تثبیت خود ادامه دهد، اما می‌توان تصور کرد که توقف‌های محافظه کارانه در موقعیت‌های خرید DXY در ناحیه 105.55/75 ایجاد شود.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

یورو : داده‌های ضعف یورو به استقبال بانک مرکزی اروپا می‌رود

مهمترین رویداد هفته، نشست روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا (ECB) خواهد بود، جایی که به نظر می‌‌رسد یک وقفه در افزایش نرخ بهره محتمل باشد – اگرچه ممکن است درها برای افزایش نرخ بهره در دسامبر باز بماند. پیش از آن، بانک مرکزی اروپا باید با انبوهی از داده‌های اطمینان مصرف کننده ضعیف، چه PMIهای اکتبر و چه IFO آلمان روبرو شود. انتظار می‌رود همه این‌ داده‌ها در منطقه کسادی/رکود منتشر شوند. فردا همچنین شاهد نظرسنجی وام دهی بانکی بانک مرکزی اروپا برای ماه سپتامبر هستیم. نظرسنجی ماه گذشته نشان داد که وام بانکی 0.4 درصد در ماه گذشته کاهش یافته است که به انتقال موثر سیاست پولی بانک مرکزی اروپا و ضربه زدن به یورو اشاره دارد.

اما این همه اخبار برای یورو بد نیستند. اقدام آژانس رتبه‌بندی در روز جمعه باعث شد تا رتبه‌ی دولتی ایتالیا در BBB ثابت بماند (این نگرانی وجود داشت که چشم‌انداز منفی داشته باشد)، در حالی که یونان به درجه سرمایه‌گذاری ارتقا پیدا کرد. این حرکات نشان می‌دهد که آژانس‌های رتبه‌بندی هنوز آماده نیستند که ماشه سیاست‌های مالی تسهیلی را که به عنوان مثال در ایتالیا مشاهده می‌شود، بکشند.

با کمال تعجب، انتشار روز جمعه قراردادهای آتی یورو در شیکاگو نشان داد که سفته بازان در واقع موقعیت‌های خرید خالص را افزایش دادند. به طور کلی، ما گمان می‌کنیم که موقعیت‌های معاملاتی عامل اصلی این است که چرا EURUSD اکنون افت نمی‌کند.

پوند: کاهش مالیات‌ها انجام خواهد شد؟

پس از یک هفته ضعف، پوند انگلیس به ثبات رسیده است. تقویم بریتانیا در این هفته کمی برای پوند منفی به نظر می‌رسد چرا که انتشار PMI بخش خدمات ممکن است ناامید کننده باشد و همچنین ممکن است شاهد کاهش جزئی در داده‌های اشتغال که با تاخیر منتشر می‌شوند، باشیم. با این حال، EURGBP نتوانسته است شکستی را در منطقه 0.8700 حفظ کند و ما فکر می‌کنیم برای شکست این محدوده کمی زود است، به خصوص که داده‌های ناحیه یورو نیز ممکن است در این هفته ضعیف باشند.

در تعطیلات آخر هفته یک وزیر بریتانیا در مورد چشم انداز کاهش مالیات گمانه زنی کرد. بدیهی است که این اظهارات در پاسخ به انزجار محافظه کاران در دو انتخابات میان دوره‌ای هفته گذشته است. اما آنها توجه خود را بر بیانیه بودجه پاییز 22 نوامبر متمرکز می‌کنند. هانت، وزیر دارایی بریتانیا، بسیار واضح اشاره کرده است که جایی برای کاهش مالیات تورمی وجود ندارد. با این حال، اظهارات در تعطیلات آخر هفته می‌تواند به برخی شگفتی‌های بالقوه اشاره کند و در حاشیه می‌تواند ثابت کند که اگر سیاست‌های مالی انبساطی‌تر در دسترس باشد، برای پوند مثبت خواهد بود.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟