بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

آیا در این هفته شاهد افت دلار خواهیم بود؟

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه

این هفته گزارشات تورمی آمریکا و انگلیس در کانون توجهات خواهند بود. با وجود اینکه برآوردهای موسسه ING با پیش‌بینی‌های اجماع مطابقت دارد، این موسسه ریسک بیشتری را برای یک عدد کمتر از حد انتظار در ایالات متحده پیش‌بینی می‌کند، در حالی که تورم خدمات بریتانیا و رشد دستمزد باید ثابت بماند. دلار در این هفته با برخی ریسک‌های نزولی مواجه است، اما نوسانات EURUSD باید محدود بماند.

دلار آمریکا: در انتظار کاتالیزور تورم

شاخص دلار آمریکا در هفته گذشته پس از معامله در بالاترین میزان خود در سال 2024، اندکی کاهش یافته است. قیمت گذاری مجدد انتظارات نرخ بهره به دنبال ارقام قوی حقوق و دستمزد ایالات متحده، حمایت مستمری را کف‌های قیمتی برای دلار ارائه داد. این هفته شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا که فردا منتشر می‌شود، می‌تواند کاتالیزور جدیدی باشد.

پیش‌بینی‌های تیم اقتصادی موسسه ING با انتظارات 0.3% در ارزیابی ماهانه برای تورم هسته مطابقت دارد اما این موسسه عقیده دارد ریسک‌ها بیشتر به سمت انتشار 0.2 درصدی هستند تا 0.4 درصدی. بر این اساس، برخی از ریسک‌های نزولی برای دلار وجود دارد. در نهایت، سرمایه گذاران ممکن است نیاز داشته باشند به جای دیگری برای تنظیم دقیق انتظارات نرخ فدرال رزرو، که در حال حاضر پیش‌بینی اولین کاهش نرخ بهره را در ماه ژوئن دارند، نگاه کنند. انتشار خرده فروشی ضعیف در روز پنجشنبه ممکن است انتظارات برای کاهش نرخ بهره در ماه مه را اصلاح کند و دلار را پایین بیاورد.

با این حال، شواهد موجود در مورد بازار کار و عدم کاهش سریع تورم همچنان باید برای جلوگیری از فروش تهاجمی دلار کافی باشد. قبل از اینکه روند نزولی واضح‌تری از سه ماهه دوم ظاهر شود، موسسه ING همچنان پیش‌بینی خود را مبنی بر این که دلار در سه ماهه اول تاب آور باقی خواهد ماند، حفظ می‌کند.

امروزه، تقویم ایالات متحده از نظر داده‌ها آرام است. در جبهه فدرال رزرو، سخنرانی‌هایی از میشل بومن، توماس بارکین و نیل کشکاری وجود دارد.

یورو: اختلافات بین اعضای بانک مرکزی اروپا

تعداد نظرات مقامات بانک مرکزی اروپا (ECB) در چند روز گذشته تشدید شده و به همین ترتیب اختلاف نظر در نظرات اعضای مختلف نیز افزایش یافته است. پانتا، داویش‌ترین عضو شورای حاکم، انتظارات کاهش نرخ بهره را تایید کرد و گفت که زمان تسهیل پولی “به سرعت در حال نزدیک شدن است”. تعجب آور نیست که این پیام، با آخرین اظهارات ایزابل اشنابل (عضو هاوکیش) که نسبت به کاهش خیلی زود نرخ بهره هشدار داد، در تضاد باشد. اما سخنان پانتا، همچنین با اعضای داویش‌تر مانند ماریو سنتنو و پابلو هرناندز دی کاس متفاوت است، که به نظر می‌رسد هنوز احتیاط را به رهنمودهای داویش ترجیح می‌دهند.

سیگنال فارکس و طلا علیرغم ابراز نارضایتی از سوی اعضای داویش مانند پانتا، به نظر می‌رسد اجماع میان سیاست‌گذاران به نفع حفظ نرخ بهره حداقل تا آمار دستمزد اروپا در ماه آوریل است. ژوئن به عنوان تاریخ شروع سیاست‌های پولی تسهیلی محتمل به نظر می‌رسد و بازارها نیز با افزایش اطمینان این دیدگاه را پذیرفتند. موسسه ING با کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن موافق است، اما همچنان عقیده دارد که بازارها چرخه سیاست‌های تسهیلی بانک مرکزی اروپا را تا دسامبر حدود 40 نقطه پایه افزایش می‌دهند. در مقابل، قیمت گذاری بازارها برای کاهش 125 نقطه پایه‌ای فدرال رزرو در سال 2024 بسیار محافظه کارانه به نظر می‌رسد (موسسه ING انتظار 150 نقطه پایه را دارد). همگرایی نرخ‌های ایالات متحده و ناحیه یورو – از نظر موسسه ING – محرک بزرگ‌تر رالی EURUSD تا پایان سال خواهد بود.

با این حال، مطابق با دیدگاه دلاری موسسه ING، الگوی که EURUSD اخیرا نشان داده است ممکن است در هفته‌های آتی معمول باقی بماند. CPI ایالات متحده مهمترین نقطه برجسته برای این جفت در این هفته خواهد بود، در حالی که برای ناحیه یورو فردا انتشار نظرسنجی ZEW برای آلمان مهم‌ترین داده است. این هفته پیش‌بینی می‌شود ریسک نزولی ملایمی برای دلار وجود داشته باشد. پیش‌بینی می‌شود جفت ارز EURUSD بتواند بالاتر از محدوده 1.0800 حمایت شود، هر چند بازگشت به محدوده 1.093/1.0950 هنوز زود به نظر می‌رسد. در زمینه بانک مرکزی اروپا، امروز لین، عضو بانک مرکزی اروپا، سخنرانی خواهد داشت.

پوند: هفته پر داده

پوند، دومین ارز با بهترین عملکرد پس از دلار آمریکا در سال 2024، در این هفته با چند تست داده‌های کلیدی روبرو خواهد شد. فردا، داده‌های اشتغال ژانویه منتشر می‌شود، چهارشنبه گزارش CPI و داده‌های تولید ناخالص داخلی پنجشنبه منتشر می‌شوند.

موسسه ING پیش‌بینی می‌کند هم رشد دستمزد و هم تورم خدمات در سه ماهه اول ثابت باقی می‌ماند، به این معنی که بانک مرکزی انگلیس عجله‌ای برای روی آوردن به ارتباطات داویش‌تر در آینده نزدیک نخواهد داشت. بازارها انتظار دارند بانک مرکزی انگلیس با تاخیر (در ماه اوت) در مقایسه با چرخه‌های تسهیلی بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو حرکت کند. موسسه ING موافق است، اما همچنین پیش‌بینی می‌کند کاهش 100 نقطه پایه‌ای (در مقابل قیمت‌گذاری 80 نقطه پایه‌ای) را تا پایان سال شاهد باشیم.

بنابراین، برخی ضعف پوند در برابر یورو در آینده سناریو پایه این موسسه است، اما چشم انداز کوتاه مدت برای پوند کاملا قوی باقی می‌ماند.

منبع: ING

اخبار فوری فارکس و بازار جهانی در کانال تلگرام UTOFX

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟