بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

تورم آمریکا، روند دلار را مشخص خواهد کرد

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه

امروز انتظار می‌رود شاخص قیمت مصرف کننده هسته آمریکا طبق انتظارات 0.3% منتشر شود اما اقتصاددانان موسسه ING عقیده دارند این شاخص می‌تواند افت بیشتری داشته باشد. اگر چنین باشد و اگر اقتصاد آمریکا شروع به سرد شدن کرده باشد، توجیه کاهش نرخ بهره واقعی به طور فزاینده‌ای دشوار خواهد بود.

دلار آمریکا: تورم در کانون توجهات

شروع خوب هفته برای اوراق قرضه و بازار سهام اروپا به ارزهای اسکاندیناوی کمک کرد تا در میان شروع آرام هفته، عملکرد بهتری داشته باشند. روز گذشته تقویم داده‌ها در بازارهای توسعه‌یافته کلیدی خالی بود، و برخی رویکردهای «انتظار» در آستانه انتشار CPI امروز آمریکا وجود داشت.

اقتصاددانان موسسه ING عقیده دارند Core CPI طبق انتظارات 0.3% منتشر شود. CPI ایالات متحده افزایش ماهانه سریع‌تری نسبت به PCE (که توسط فدرال رزرو به عنوان معیار تورم ترجیح داده می‌شود) ثبت کرده است، که در درجه اول به دلیل وزن بالاتر مسکن و وسایل نقلیه بوده است. در حالی که اجاره بها در حال کاهش است، ساختار سری CPI نشان می‌دهد که این تغییرات به زمان نیاز دارد تا در داده‌های رسمی منعکس شود. در شرایط سالیانه، تورم CPI امروز باید به 3.7 درصد برسد، با این حال اقتصاددانان موسسه ING شانس بیشتری را برای یک عدد کمتر در برابر یک شگفتی صعودی در نظر دارند.

قیمت‌گذاری مجدد هاوکیش شرط‌بندی‌های نرخ بهره فدرال رزرو به این انتظار بستگی دارد که تورم در ژانویه نسبتاً ثابت بماند. علیرغم اعداد قوی NFP و PMI ISM، کاهش سریع‌تر از حد انتظار تورم کاهنده، بحث نرخ بهره واقعی را حائز اهمیت کرده است. افزایش نرخ بهره واقعی به طور فزاینده‌ای دشوار خواهد بود چرا که رشد در سال 2024 کاهش می‌یابد.

سیگنال فارکس و طلا

موسسه ING پیش‌بینی می‌کند چرخه کاهش نرخ بهره در ماه مه آغاز شود: بازارها در حال حاضر ماه ژوئن را به عنوان نقطه شروع قیمت گذاری می‌کنند اما موسسه ING عقیده دارد ریسک‌های انتشار CPI ضعیف‌تر و خرده‌فروشی ضعیف انتظارات برای کاهش زودتر نرخ بهره را تقویت کنند. دلار در این هفته با ریسک‌های نامتقارن مواجه است که به سمت نزول منحرف شده‌اند، اما میزان این ریسک‌ها همچنان محدود به نظر می‌رسد. بازار کار قوی همچنان باید مانع افزایش قیمت‌گذاری داویش شود و موسسه ING عقیده دارد که دلار قبل از سه ماهه دوم تسلیم نخواهد شد.

یورو: چشم انداز رشد برای بانک مرکزی اروپا آنقدر مهم نیست

جفت ارز EURUSD روز گذشته از محدوده 1.0800 بازگشتی داشت. موسسه ING عقیده دارد این جفت ارز این هفته می‌تواند رشدی داشته باشد. یک رویداد ریسکی در این هفته برای این جفت ارز شاخص ارزیابی انتظارات اقتصادی آلمان است که امروز منتشر می‌شود. انتظارات برای افزایش اندک در شاخص انتظارات و کاهش اندک در شاخص وضعیت فعلی (current situation) است.

این داده در گذشته محرک بازار بود، با این حال در حال حاضر پیامدهای طولانی مدت کمتری برای انتظارات نرخ بهره بانک مرکزی اروپا دارد. علیرغم نظرات مختلفی که اخیراً توسط اعضای مختلف بانک مرکزی اروپا بیان شده است، تمرکز بر تورم (بیش از رشد) در اظهارات اخیر به شدت ظاهر شده است. . بازارها به طور گسترده برای رشد اقتصادی ضعیف در ناحیه یورو و به ویژه در آلمان آماده شدند و موسسه ING عقیده ندارد که بانک مرکزی اروپا در صورتی که چشم انداز کمی بدتر شود، روایت خود را تغییر دهد.

امروز صبح داده‌های بازار کار انگلیس منتشر شد. رشد دستمزدها کمی بالاتر از انتظارات بازار و 5.8٪ منتشر شد، اما هنوز کاهش قابل توجهی از اوج تابستان در محدوده 8٪ وجود داشت که نشان دهنده سرد شدن بازار کار است. همچنان، این رقم برای بانک مرکزی انگلیس بسیار بالا است و انتظار می‌رود که در سه ماهه اول این عدد بالا باقی بماند. EURGBP امروز کمی افت کرد و محدوده کلیدی 0.850 را لمس کرد.

منبع: ING

اخبار فوری فارکس و بازار جهانی در کانال تلگرام UTOFX

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟