بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

سرمایه‌گذاران بیشتر طلا می‌خرند یا بیت کوین؟ جی پی مورگان پاسخ می‌دهد!

سرمایه‌گذاران بیشتر طلا می‌خرند یا بیت کوین؟ جی پی مورگان پاسخ می‌دهد!

جی ‌پی مورگان در گزارش تحقیقاتی اخیر خود اعلام کرد، برخلاف حدس برخی تحلیلگران، سرمایه‌گذاران نهادی و حقیقی در سال جاری هم بیت ‌کوین و هم طلا را خریداری کرده‌ و مسیر سرمایه‌گذاری خود را از یکی به دیگری تغییر نداده‌اند.

در واقع، خروج سرمایه از ETFهای طلا و افزایش قابل توجه ورود سرمایه به صندوق‌های ETF بیت ‌کوین، این احتمال را مطرح کرد که سرمایه‌گذاران در حال انتقال سرمایه خود از فلزات گران‌بها به ارزهای دیجیتال هستند، اما جی ‌پی مورگان با این موضوع موافق نیست.

تحلیلگران جی ‌پی مورگان به رهبری نیکولاس پانینگتزوگلو نوشتند: «به جای اینکه سرمایه‌گذاران حقیقی از طلا به بیت ‌کوین روی بیاورند، هر دوی آن‌ها را در سال جاری خریداری کرده‌اند.»

نویسندگان این گزارش افزودند: «علاوه بر سرمایه‌گذاران خرد، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران نهادی مانند صندوق‌های پوشش ریسک و معامله‌گران بر اساس حرکت بازار (CTA) نیز با ایجاد موقعیت‌های معاملاتی خرید آتی طلا و بیت ‌کوین از فوریه به بعد، این روند صعودی را تقویت کرده‌اند، شاید حتی بیشتر از سرمایه‌گذاران خرد.»

تحلیل جی ‌پی مورگان نشان می‌دهد که از ماه فوریه، موقعیت‌های خرید آتی قابل توجهی به ارزش ۷ میلیارد دلار در بیت ‌کوین و ۳۰ میلیارد دلار در آتی طلا ایجاد شده است.

جی ‌پی مورگان گفت، ریسک بازگشت به میانگین (Mean Reversion) بالا به نظر می‌رسد، به این معنی که هر دو دارایی می‌توانند به سطوح میانگین قیمتی خود بازگردند.

گزارش جی ‌پی مورگان همچنین اشاره داشت که شرکت توسعه‌دهنده نرم‌افزار میکرواستراتژی (MSTR) که راهبرد سازمانی خرید بیت ‌کوین را در پیش گرفته، در تقویت این روند صعودی نقش داشته است. این شرکت علاوه بر خرید بیش از ۱ میلیارد دلاری بیت ‌کوین در سه‌ماهه آخر سال ۲۰۲۳، نزدیک به ۱ میلیارد دلار دیگر نیز BTC خریداری کرده است.

گزارش جی ‌پی مورگان می‌گوید: «ما بر این باوریم که خریدهای بیت ‌کوین توسط میکرواستراتژی، اهرم و هیجان کاذب به روند صعودی فعلی ارزهای دیجیتال اضافه می‌کند و ریسک اهرم‌زدایی شدیدتر را در رکود احتمالی آینده افزایش می‌دهد.

منبع

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟