ارانته

چرا رشد دلار غافلگیرکننده نبود؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

مذاکرات دستمزد ژاپن امروز صبح 5.3% گزارش شد که بالاترین میزان در 30 سال گذشته است. پس از اینکه برخی رسانه‌های محلی پیشنهاد کردند که بانک مرکزی ژاپن در حال آماده شدن برای افزایش نرخ بهره در هفته آینده است، به نظر می‌رسد که یک اقدام در نشست 19 مارس محتمل است. با این حال، ین برای افزایش با مشکل مواجه شد که این نشان می‌دهد که چگونه فشار فروش اوراق خزانه داری ایالات متحده همچنان می‌تواند بر تأثیر تحولات مثبت سیاست پولی غلبه کند. دلار آمریکا روز گذشته افزایش یافت که این افزایش به دلیل نرخ سواپ دو ساله که روز گذشته در مورد آن صحبت کردیم غافلگیرکننده نبود. لحن داویش اعضای بانک مرکزی اروپا همچنان ادامه دارد که این مسئله می‌تواند منجر شود این جفت ارز افت بیشتری داشته باشد. نظرسنجی انتظارات تورمی بانک مرکزی انگلیس که یکی از دو داده مهم پیش از جلسه این بانک در هفته آینده است، منتشر شد. داده دیگر CPI خواهد بود که چهارشنبه هفته آینده منتشر می‌شود.

دلار آمریکا: بهبود دلار غافلگیرکننده نبود

بهبود مجدد دلار در روز گذشته اصلاً غافلگیرکننده نبود: همانطور که چندین بار در این هفته اعلام شد، حتی قبل از جهش دیروز بازده اوراق بر اساس PPI، مزیت بازده اوراق استدلالی را برای بهبود دلار در کواته مدت نشان می‌داد.

تخفیف پرارپ

نکته کلیدی، از نظر موسسه ING این است که بخش عمده‌ای از داده‌های ایالات متحده برای ماه فوریه در حال حاضر منتشر شده است که سوگیری آن‌ها بیشتر به سمت طیف هاوکیش متمایل شده است. فدرال رزرو هنوز می‌تواند در مورد تورم کاهنده در هفته آینده نسبتاً خوش بینانه به نظر برسد، اما سیاست گذاران ناگزیر باید تاکید بیشتری بر انتشار داده‌های چند ماهه آینده داشته باشند. به عبارت دیگر، وابستگی به داده‌ها ممکن است بلندتر از پیش‌بینی‌های راهبردی در هفته آینده طنین انداز شود و قدرت اخیر در داده‌های ایالات متحده به سختی باعث تشویق فروش تهاجمی دلار، صرف نظر از خوش‌بینی نسبی پاول خواهد شد.

امروز، داده‌های منتشر شده در رتبه دوم از لحاظ اهمیت قرار دارند: شاخص تولیدی فدرال رزرو نیویورک و دانشگاه میشیگان (شاخص‌های انتظار تورمی می‌توانند تاثیری بر بازار داشته باشند). روز گذشته در مورد این مسئله صحبت کردیم که نرخ سواپ دو ساله دلار آمریکا می‌تواند با سطح 104 در شاخص DXY مطابقت داشته باشد. این شاخص در حال حاضر روی 103.4 است و ما هیچ دلیل محکمی برای عدم بازگشت به 104 قبل از نشست فدرال رزرو نمی‌بینیم. این تحلیل مجددا، صرفاً بر اساس عوامل بنیادی موثر بر نرخ بهره موجود است، و نیازی به انتظارات هاوکیش برای بیانیه FOMC ندارد.

یورو: اظهارات داویش همچنان ادامه دارند

تورم نهایی کشورهای عضو ناحیه یورو در ماه فوریه همچنان مطابق با انتظارات و برآوردهای اولیه آنها بوده است. فقدان انتشار داده‌های محرک بازار باعث شد تا EURUSD تحت تأثیر افزایش ارزش دلار قرار گیرد، در حالی که برخی از اظهارنظرهای داویش مقامات بانک مرکزی اروپا به سختی به بازارها دلیلی برای وابستگی به یورو داده است. پس از اظهارات دیروز استورنارس (او طرفدار دو کاهش نرخ بهره قبل از تعطیلات تابستانی است)، یک عضو داویش دیگر – پانتا – قرار است امروز به همراه وویچیچ و فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد، سخنرانی کنند.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

جفت ارز EURUSD در حال حاضر در سطوح پایدارتری معامله می‌شود و موسسه ING عقیده دارد که می‌تواند تحت فشار ملایمی پیش نشست FOMC باقی بماند. چند حمایت کلیدی میانگین متحرک بین 1.0840 و 1.0860 وجود دارد: اگر شکسته شود، می‌توانیم تست محدوده 1.0800 را در روزهای آینده ببینیم.

پوند: نظرسنجی انتظارات تورمی بانک مرکزی انگلیس

بانک مرکزی انگلیس صبح امروز نظرسنجی نگرش تورمی خود را منتشر خواهد کرد. آخرین داده کلیدی قبل از جلسه در روز پنجشنبه CPI فوریه خواهد بود که در روز چهارشنبه منتشر خواهد شد.

اگر امروز شگفتی بزرگی رخ ندهد، پیش‌بینی می‌شود جفت ارز EURGBP پیش از انتشار CPI و جلسه بانک مرکزی انگلیس در هفته آینده روند خاصی نداشته باشد. حرکات اخیر قیمتی نشان می‌دهد که سطوح نزدیک به 0.8500 کف قیمتی خواهد بود و اسپرد نسبتاً بدون تغییر نرخ کوتاه مدت دلیلی برای شکست پایین‌تری را نشان نمی‌دهد. با این حال، وقتی به منحنی سونیا نگاه می‌کنیم، کاهش 62 نقطه پایه‌ای تا پایان سال هنوز هم احتمالاً خیلی محافظه‌کارانه به نظر می‌رسد: پیش‌بینی اقتصاددان موسسه ING برای 100 نقطه پایه است که شکاف قابل توجهی را برای پوشاندن در سمت داویش باقی می‌گذارد و به این موسسه دلایلی می‌دهد که پیش‌بینی کند EURGBP تا پایان سال افزایش خواهد یافت.

ین: دستمزدهای قوی برای افزایش ین کافی نیست

اخبار زیادی از ژاپن در دو جلسه گذشته منتشر شده است. دیروز، یک گزارش رسانه‌ای مدعی شد که بانک مرکزی ژاپن در حال انجام تمهیدات نهایی برای پایان دادن به سیاست نرخ بهره منفی خود در هفته آینده است.

فقدان ذکر منبع در گزارش ممکن است بازارها را تا حدودی در مورد قیمت گذاری افزایش نرخ بهره محتاط نگه داشته باشد، اما اخبار امروز در مورد دستمزد قطعاً شرط‌بندی‌های هاوکیش را تأیید می‌کند. طبق گزارش‌ها، رنگو، بزرگترین فدراسیون اتحادیه ژاپن، میانگین دستمزد 5.3 درصدی را برای سال مالی آینده افزایش داده است. این بزرگترین افزایش دستمزد در 30 سال گذشته و به میزان قابل توجهی بالاتر از 3.8 درصد در سال گذشته است.

جفت ارز USDJPY

منحنی ین اکنون احتمال 65 درصدی را برای افزایش نرخ بهره در هفته آینده (19 مارس) در نظر می‌گیرد، اما احتمالاً جایی برای رشد این احتمال ضمنی پس از دستمزدهای قوی وجود دارد. از این گذشته، بانک مرکزی ژاپن تاکید کرده بود که ارقام دستمزد چقدر مهم هستند.

جالب اینجاست که ین برای رشد با مشکل مواجه شده است و احتمالاً از اثر «شایعه را بخر، واقعیت را بفروش» رنج می‌برد. در عین حال، موسسه ING چندین بار تاکید کرده بود که چگونه افزایش پایدار ین بیشتر به کاهش نرخ‌های بهره آمریکا متکی است تا افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی ژاپن.

ممکن است علائم این پویایی را به خوبی در حال حاضر مشاهده کنیم، چرا که جهش بازده اوراق خزانه داری دیروز به طور منطقی باعث دلسردی موقعیت‌های خرید ین شد. این مسئله نه تنها در جفت ارز USDJPY آشکار است، بلکه در کراس‌های ارزی دیگر مانند EURJPY نیز مشخص است که هنوز در حدود 161.50 معامله می‌شود. موسسه ING همچنان بر این عقیده است که ین برای معامله در سمت قوی خارج از نوسانات حول افزایش نرخ بهره تا زمانی که نرخ دلار پایین بیاید (که سناریو پایه این موسسه برای اواخر امسال باقی می‌ماند) مبارزه خواهد کرد.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی