ارانته

طلا در انتظار واکنش بانک مرکزی آمریکا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طلا و بانک مرکزی آمریکا

قیمت آتی طلا پس از کاهش شدید 60 دلاری در روز دوشنبه، در روز سه‌شنبه کمی ثبات خود را به دست آورد و تنها 0.23 درصد کاهش یافت.

پس از آنکه حملات تلافی جویانه اسرائیل علیه ایران منجر به تشدید درگیری بیشتر بین دو کشور نشد و تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه کافش یافت، فشار فروش طلا در روز دوشنبه افزایش یافت. با از بین رفتن ترس از اقدام نظامی بیشتر بین اسرائیل و ایران، تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن کاهش یافت.

با این حال، اکنون همه نگاه‌ها به گزارش تورم آتی ایالات متحده است که این جمعه منتشر می‌شود. داده‌های هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) که معیار تورم مورد علاقه فدرال رزرو برای تصمیم گیری است، می‌تواند انتظارات را برای حرکت بعدی سیاستی بانک مرکزی امریکا شکل دهد.

به گفته تحلیل‌گران انتظار می‌رود که شاخص PCE هسته (بدون احتساب قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی) اندکی تعدیل شود و از 2.8% در فوریه به 2.7% در ماه مارس برسد. با این حال، پیش‌بینی می‌شود که شاخص کل PCE از 2.5% ماه پیش به 2.6% افزایش یابد.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

اینوستوپدیا خاطرنشان کرد: «اقتصاددانان انتظار دارند معیار تورم مورد علاقه فدرال رزرو در ماه مارس پایدار باقی بماند. «شاخص هزینه‌های مصرف شخصی احتمالاً از معیارهای تورمی همتای خود پیروی می‌کند، اما جزئیات می‌تواند کار فدرال رزرو برای تجزیه داده‌ها را دشوارتر کند».

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

با توجه به پیش‌بینی‌های فدرال رزرو در دسامبر 2023 و مارس 2024 (خلاصه پیش‌بینی‌های اقتصادی)، مقامات پیش‌بینی می‌کردند تا پایان سال 2023 سه بار نرخ بهره 0.25% کاهش یابد و نرخ بهره به محدوده 4.5 تا 4.75% کاهش یابد.

افزایش مداوم نرخ تورم در سال 2023تا کنون، پیش بینی‌ها را چالش برانگیز کرده است و می‌تواند فدرال رزرو را وادار کند تا در چشم انداز سیاست فعلی خود تجدید نظر کند. در ابتدا انتظار می‌رفت که کاهش نرخ بهره در اوایل ژوئن آغاز شود، بانک مرکزی این انتظارات را در بحبوحه فشارهای چسبنده قیمت‌ها به تعویق انداخت.

اینوستوپدیا خاطرنشان کرد: “مقامات فدرال رزرو گفته‌اند که قبل از اینکه بانک مرکزی نرخ بهره را کاهش دهد، به اطمینان بیشتری نیاز دارند که تورم تحت کنترل است.”

برای سرمایه گذاران طلا، مسیر سیاست فدرال رزرو بسیار مهم است. سرعت پایین‌تر از حد انتظار کاهش نرخ‌ بهره می‌تواند حرکت صعودی این فلز گرانبها را کاهش دهد، چرا که نرخ‌های بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری دارایی‌های بدون بازده مانند طلا را افزایش می‌دهد. در مقابل، یک چرخه کاهش بهره تهاجمی‌تر(کاهش نرخ بهره با سرعت بیشتر) احتمالاً یک عامل مثبت برای رشد طلا ایجاد می‌کند.

از آنجایی که بازارها منتظر داد‌ه‌های روز جمعه PCE هستند، مسیر تورم و واکنش فدرال رزرو به آن، منجر به نوسانات در بازار طلا خواهد شد.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی