ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

استارمر در رونمایی از مانیفست حزب کارگر: آتش اقتصاد را روشن می‌کنیم!

زمان مطالعه: 4 دقیقه

استارمر در رونمایی از مانیفست حزب کارگر، برنامه‌هایی را برای افزایش ۸.۶ میلیارد پوند از طریق مالیات اعلام کرد!

استارمر در مراسم رونمایی از مانیفست حزب کارگر اعلام کرد که برنامه‌هایی برای افزایش ۸.۶ میلیارد پوند درآمد مالیاتی دارد و قول داد که آتش رشد اقتصادی را دوباره روشن کند و به هرج و مرج محافظه‌کاران پایان دهد.

این مبلغ شامل مبارزه با فرار و اجتناب مالیاتی است و در حالی ارائه شد که رهبر حزب کارگر، به رای‌دهندگان در آستانه انتخابات عمومی ۴ ژوئیه بریتانیا، وعده‌هایی داد که در تضاد با کاهش مالیات ۱۷ میلیارد پوندی نخست‌ وزیر فعلی، ریشی سوناک، بود.

مانیفست حزب کارگر که توسط محافظه‌کاران به عنوان تله مالیاتی و از سوی جناح چپ به عنوان بیش از حد محتاطانه مورد انتقاد قرار گرفته است، در مرکز تلاش‌های حزب برای بازپس‌گیری قدرت پس از ۱۴ سال حکومت محافظه‌کاران قرار دارد.

استارمر در مراسم رونمایی در منچستر قول داد که آتش نوآوری را در سراسر بریتانیا با برنامه‌ای برای رشد و رویکردی که هم حامی کارگران و هم حامی کسب‌وکارها باشد، دوباره روشن کند. او گفت: «ما قصد نداریم مالیات کارگران را افزایش دهیم.»

تخفیف پراپ

حزب کارگر به دقت مراقب است که برتری ۲۰ امتیازی خود در نظرسنجی‌ها نسبت به محافظه‌کاران را به خطر نیندازد و مانیفست این حزب تقریباً منحصراً شامل برنامه‌های اعلام شده قبلی است.

این حزب قصد دارد ۸.۶ میلیارد پوند درآمد مالیاتی از جمله ۵.۲ میلیارد پوند از طریق سرمایه‌گذاری در مقابله با فرار مالیاتی و بستن حفره‌های مالیاتی غیرمقیم‌ها، ۱.۵ میلیارد پوند از طریق مالیات بر شهریه مدارس خصوصی و ۵۶۵ میلیون پوند از طریق افزایش مالیات بر سودهای کسب‌شده توسط مدیران سهام خصوصی، جمع‌آوری کند.

حزب کارگر همچنین اعلام کرد که ۱.۲ میلیارد پوند از طریق مالیات بادآورده بر شرکت‌های نفت و گاز و ۳.۵ میلیارد پوند دیگر از طریق قرض‌گیری اضافی برای تأمین مالی برنامه سبز که شامل سرمایه‌گذاری در پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر است، جمع‌آوری خواهد کرد.

استارمر گفت هدفش بازسازی بریتانیا است که شامل اصلاحات در برنامه‌ریزی و انرژی می‌شود و این کار موجب تحریک اقتصاد بریتانیا خواهد شد.

ایکس چیف

اما اقتصاددانان نسبت به توانایی حزب کارگر در ایجاد رشد سریع برای حل مشکلات مالی فوری بریتانیا مشکوک هستند.

پل جانسون، مدیر مؤسسه مطالعات مالی بریتانیا، گفت که مانیفست حزب کارگر شامل تعداد سرگیجه‌آوری از راهبردها برای مقابله با چالش‌های کشور است.

اما جانسون افزود که افزایش هزینه‌هایی که حزب کارگر وعده داده بود، کوچک و حتی ناچیز بوده و افزایش مالیات‌های پیشنهادی حتی ناچیزتر بودند.

در نتیجه، او گفت که حزب کارگر هیچ فضای مالی برای اجتناب از کاهش‌های سرمایه‌گذاری و هزینه‌های خدمات عمومی محافظت‌نشده که توسط دولت فعلی برنامه‌ریزی شده است، ندارد.

افزایش هزینه‌های تعیین‌شده در سند ۱۳۴ صفحه‌ای سالانه ۹.۵ میلیارد پوند است که شامل ۶۵۰۰ معلم جدید در مدارس دولتی، افزایش تعداد قرار ملاقات‌های خدمات بهداشت ملی برای مقابله با عقب‌ماندگی‌ها در سیستم و برنامه رونق سبز می‌شود.

رهبر حزب کارگر تأکید کرد که قوانین جدید سختگیرانه هزینه‌کرد و وعده این حزب مبنی بر عدم افزایش مالیات شرکت‌ها، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر درآمد یا بیمه ملی را نشان می‌دهد.

در مورد مالیات بر سود سرمایه و کاهش مالیات بازنشستگی، حزب کارگر تنها گفته است که برنامه‌ای برای افزایش مالیات ندارد، نه اینکه کاملاً آنها را رد کند.

حزب کارگر تلاش کرده است تا خود را به عنوان یک حزب میانه‌رو و حامی کسب‌وکار معرفی کند، در تضاد با رهبری چپ‌گرای رادیکال جرمی کوربین که استارمر در سال ۲۰۲۰ جانشین او شد.

وقتی یک زن جوان شروع به اعتراض به سخنرانی برای کمبود رادیکالیسم آن کرد و سپس توسط امنیت خارج شد، استارمر بدون هیچگونه نگرانی پاسخ داد: «ما پنج سال پیش دست از حزب معترض برداشته‌ایم.»

تعهدات مالیاتی و هزینه‌کرد حزب کارگر به این شرح است:

 • مبالغ سالانه تا ۲۰۲۸-۲۹
 • افزایش مالیات ۸.۶ میلیارد پوند
 • حفره‌های مالیاتی غیرمقیم و سرمایه‌گذاری در کاهش فرار مالیاتی ۵.۲ میلیارد پوند
 • اعمال مالیات بر ارزش افزوده و نرخ‌های کسب‌وکار بر مدارس خصوصی ۱.۵ میلیارد پوند
 • مالیات بادآورده بخش نفت و گاز ۱.۲ میلیارد پوند
 • حفره مالیاتی بهره حملی ۵۶۵ میلیون پوند
 • افزایش مالیات بر عوارض مسکن برای خریداران غیربریتانیایی ۴۰ میلیون پوند
 • قرض‌گیری ۳.۵ میلیارد پوند
 • برای سرمایه‌گذاری سبز ۳.۵ میلیارد پوند
 • هزینه‌کرد ۹.۶ میلیارد پوند
 • انرژی بزرگ بریتانیا ۱.۷ میلیارد پوند
 • صندوق ملی ثروت ۱.۵ میلیارد پوند
 • ۴۰,۰۰۰ عملیات، اسکن و قرار ملاقات اضافی خدمات بهداشت ملی هفتگی ۱ میلیارد پوند
 • سرمایه‌گذاری برای کاهش فرار مالیاتی ۸۵۵ میلیون پوند
 • دیگر موارد از جمله معلمان و کارکنان بهداشت روانی جدید ۴.۴ میلیارد پوند

دیگر سیاست‌های ذکرشده توسط استارمر شامل بسته اصلاحات اشتغال حزب کارگر به نام معامله جدید برای کارگران، تمرکز بیشتر بر واگذاری قدرت از لندن و دادن حق رای به نوجوانان ۱۶ و ۱۷ ساله در تمامی انتخابات در انگلستان برای اولین بار بود.

حزب کارگر همچنین حق نشست همتایان ارثی در مجلس اعیان را حذف خواهد کرد و سن بازنشستگی اجباری ۸۰ سال را معرفی خواهد نمود، البته با تعهد بلندمدت به جایگزینی مجلس اعیان با نهادی نماینده‌تر.

در پاسخ به تضاد بین مانیفست افزایش مالیات حزب کارگر و مانیفست کاهش مالیات حزب محافظه‌کار، استارمر گفت: «اگر بخواهیم یک درس از لیز تراس، نخست وزیر سابق، یاد بگیریم، این است که اگر کاهش مالیات بدون تأمین مالی انجام دهید، به اقتصاد آسیب می‌زند و مردم کارگر هزینه آن را می‌پردازند.»

برنامه‌های هزینه‌ای فعلی دولت افزایش سالانه ۱ درصدی واقعی در هزینه‌های کلی بخشی را در سال‌های آینده در نظر دارند.

از آنجا که تعهداتی برای افزایش هزینه‌ها در حوزه‌هایی مانند بهداشت وجود دارد و هدف کاهش بدهی به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی در پنج سال آینده تعیین شده، این برنامه‌ها به معنای کاهش هزینه‌های بخش‌های محافظت‌نشده و اندیشکده بنیاد رزولوشن ۲۱ میلیارد پوند کاهش در طی پنج سال پیش‌بینی کرده است.

منبع

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی