تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱۲ اسفند- سشن اروپا

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱۲ اسفند– سشن اروپا
جفت ارز دلار آمریکا دلار کانادا

پس از این که بانک مرکزی کانادا نرخ بهره را به ۰.۵% رساند، دلار کانادا رشد کرد. شکست محدوده تقاضا حوالی ۱.۲۶۸۰، منجر به افزایش فشار فروش شده است.

حمایت روزانه در این جفت ارز در محدوده ۱.۲۶۴۰ است. شکست این محدوده می‌تواند فشار فروش تا محدوده ۱.۲۵۶۰ را افزایش دهد. کف قیمتی ماه ژانویه در حوالی ۱.۲۴۵۰ می‌تواند محدوده حمایت کلیدی باشد.

رسیدن اندیکاتور RSI به محدوده اشباع خرید می‌تواند منجر شود فروشندگان کوتاه مدت از معامله خود خارج شوند و قیمت رالی تا محدوده ۱.۲۷۰ داشته باشد.

جفت ارز دلار استرالیا دلار آمریکا

کندل روزانه جفت ارز AUDUSD بالاتر از خط گردن الگوی کف دو قلو در محدوده ۰.۷۲۷۴ بسته شد. امروز این جفت ارز در محدوده ۰.۷۳۰ معامله می‌شود. میانگین متحرک ساده ۲۰۰ در محدوده ۰.۷۳۲۰ قرار گرفته است. این میانگین متحرک می‌تواند همانند ماه اکتبر مانع از رشد بیشتر قیمت شود.

در اندیکاتور RSI هنوز شرایط اشباع خرید تایید نشده است در حالی که اندیکاتور Stochastics بالاتر از محدوده ۸۰ قرار گرفته و در حال قوی‌تر شدن است. اندیکاتور مکدی از سقف‌های پیشین خود عبور کرده و به نظر محدوده مقاومتی در پیش رو ندارد. بنابراین سناریو پایه برای این جفت ارز رشد در کوتاه مدت است.

اگر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ اجازه بدهد، قیمت می‌تواند به محدوده فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸% در محدوده ۰.۷۳۷۶ برسد. قرار گرفتن قیمت بالاتر از محدوده ۷۸.۶% فیبوناچی می‌تواند راه را برای رسیدن قیمت به سقف ماه اکتبر یعنی محدوده ۰.۷۵۵۴ هموار کند. رشد بیشتر قیمت می‌تواند تصویر میان مدت برای این جفت ارز را از خنثی به صعودی تغییر دهد.

در سناریو نزولی، در صورتی که قیمت پایین‌تر از خط گردن ۰.۷۲۷۴ که با محدوده ۵۰% فیبوناچی اصلاحی مصادف شده بازگردد، قیمت می‌تواند به محدوده ۳۸% فیبوناچی و میانگین متحرک ساده ۲۰ بازگردد. اگر فشار فروش باقی بماند محدوده ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی در محدوده ۰.۷۱۲۶ می‌تواند حمایتی مهمی باشد. در صورت ادامه روند نزولی قیمت می‌تواند به کف قیمتی ۰.۶۹۹۲ بازگردد.

به طور خلاصه حفت ارز AUDUSD الگوی صعودی خود را با قرار گرفتن در بالای محدوده ۰.۷۲۷۴ تکمیل کرده اما برای ادامه داشتن روند باید بتواند از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ عبور کند.

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۳ مارس/۱۲ اسفند
نفت WTI

با افزایش تنش‌ها در اوکراین قیمت نفت WTI رشد قابل توجهی داشت. رالی قیمتی با شکسته شدن محدوده روانی ۱۰۰ افزایش یافت.

وضعیت اشباع خرید در اندیکاتور RSI در تایم فریم روزانه و ساعتی گسترش بیش از حد روند را نشان می‌دهد. ممکن است سیو سودی در بازار شاهد باشیم و قیمت کمی افت کند.

در این سناریو محدوده حمایتی ۱۰۴ دلار، می‌تواند محدوده مهمی باشد. با این حال سنتیمنت به شدت صعودی است و پولبک قیمت محدود خواهد بود. محدوده قیمتی ۱۲۰ دلار می‌تواند هدف بعدی قیمتی باشد.

منابع: XM و  ORBEX 

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

برچسب‌ها:
  • تحلیلی
  • تحلیل تکنیکال
  • نفت
  • AUDUSD
  • USDCAD
0 0 رای ها
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زنبیل خرید
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x