تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 18 آبان – سشن اروپا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 18 آبان – سشن اروپا
جفت ارز یورو دلار EURUSD

جفت ارز EURUSD در جلسه معاملاتی آسیا و در تایم فریم 1 ساعته رشد خوبی داشت. با نگاه دقیق‌تر به این جفت ارز می‌توانیم تشکیل الگوی سر و شانه برعکس را ببینیم که معمولا سیگنال صعودی به ما می‌دهد. این جفت ارز بالاتر از محدوده فیبوناچی اصلاحی 38.2% و همچنین بالاتر از میانگین‌های متحرک کوتاه مدت و بلند مدت قرار گرفته است. بنابراین انتظار می‌رود این جفت ارز تا محدوده مقاومتی 1.1650 به حرکت صعودی خود ادامه دهد.

نمودار 1 ساعته EURUSD
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل سنتیمنت فارکس 9 نوامبر/ 18 آبان
جفت ارز پوند دلار GBPUSD

جفت ارز GBPUSD رشد خوبی را تجربه کرد. این جفت ارز به محدوده 1.3557 رسید که نسبت به کف قیمتی هفته گذشته یعنی محدوده 1.3422 فاصله زیادی گرفته است. در تایم فریم 30 دقیقه این جفت ارز بالاتر از خط گردن الگوی سر و شانه معکوس و بالاتر از محدوده فیبوناچی اصلاحی 38.2% قرار گرفته است. همچنین الگوی پرچم سه ‌گوش صعودی تشکیل شده است. بنابراین احتمالا این جفت ارز تا محدوده مقاومتی 1.3650 رشدی خواهد داشت.

نمودار 30 دقیقه GBPUSD
طلا XAUUSD

با افزایش تقاضا برای طلا، این فلز گرانبها به محدوده 1826 دلار رسید. روند صعودی طلا با شکست مقاومت 1813 دلار شدت بیشتری گرفت. میانگین‌های متحرک 25 و 50 نقش حمایتی برای روند صعودی ایفا می‌کنند و اندیکاتور مکدی نیز در حال رشد است. بنابراین احتمالا طلا تا محدوده کلیدی 1850 رشدی خواهد داشت.

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *