تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 24 آذر – سشن اروپا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 24 آذر – سشن اروپا
شاخص نزدک 100 NDX

شاخص نزدک 100، بیشتر رشد هفته گذشته خود را پس داده است. این شاخص به محدوده 15700 نزدیک شده که پایین‌ترین سطح از 6 دسامبر است. در تایم فریم 4 ساعته قیمت پایین‌تر از میانگین متحرک ساده 50 و پایین‌تر از نقطه چین‌های اندیکاتور Parabolic SAR معامله می‌شود. بنابراین روند کلی نزولی است اما این احتمال وجود دارد که پس از جلسه بانک مرکزی آمریکا شاهد بازگشت صعودی در این شاخص باشیم.

نمودار 4 ساعته نزدک 100
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل سنتیمنت فارکس 15 دسامبر/ 24 آذر
جفت ارز یورو دلار EURUSD

پیش از جلسه بانک مرکزی آمریکا جفت ارز EURUSD افتی داشت. آلمان پیش‌بینی‌های اقتصادی خود را کاهش داد که این مسئله نیز در افت این جفت ارز تاثیری داشت. این جفت ارز حوالی محدوده 1.1270 معامله می‌شود که حوالی خط پایینی الگوی مثلث است. همچنین قیمت پایین‌تر از میانگین متحرک 25 است و اندیکاتورهای RSI و Stochastic نیز افت کردند. احتمالا این جفت ارز پس از جلسه FOMC افتی خواهد داشت.

نمودار 4 ساعته EURUSD
جفت ارز دلار آمریکا دلار کانادا USDCAD

جفت ارز USDCAD از آخرین جلسه بانک مرکزی کانادا در روند صعودی قرار داشته است. این جفت ارز حوالی 1.2845 معامله می‌شود که نسبت به کف قیمتی این ماه یعنی محدوده 1.2280 بسیار بالاتر است. در تایم فریم روزانه و از ماه ژوئن این جفت ارز نتوانسته از این محدوده مقاومتی عبور کند. قیمت بالاتر از میانگین‌های متحرک 25 و 50 معامله می‌شود و اندیکاتور مکدی در محدوده خنثی است. این احتمال وجود دارد که شاهد بریک اوت صعودی در این جفت ارز باشیم.

نمودار روزانه USDCAD

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *