ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

تحلیل‌گران معتقدند رشد طلا در سال جاری ادامه خواهد داشت!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تحلیل‌گران معتقدند رشد طلا در سال جاری ادامه خواهد داشت!

قیمت طلا امروز پس از ثبت سقف‌های جدید طی سه روز گذشته، افزایش یافت. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که این روند صعودی حداقل تا نیمه دوم سال جاری ادامه داشته باشد. البته ناظران بازار خاطرنشان می‌کنند که ارزش واقعی (با احتساب تورم) طلای نقدی بسیار پایین‌تر از قله‌های گذشته قرار دارد.

تحلیلگران سیتی در یادداشتی در روز دوشنبه خود را به عنوان گاوهای بلندمدت طلا معرفی نمودند و احتمال 25 درصدی را برای رسیدن میانگین قیمت طلا به رقم بی‌سابقه 2300 دلار در هر اونس در نیمه دوم سال ذکر کردند. پیش‌بینی پایه آن‌ها همچنان 2150 دلار است و احتمال غیرمنتظره دستیابی قیمت به 3000 دلار طی 12 تا 16 ماه آینده را نیز اذعان کردند. سیتی طلا را به عنوان یک ابزار جهت پوشش ریسک رکود در بازارهای توسعه‌یافته توصیف می‌کند و به طور فزاینده‌ای به عدم اطمینان پیرامون انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر اشاره دارد.

تحلیلگران برنبرگ همچنین روز دوشنبه خاطرنشان کردند که پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات، عامل مثبتی برای طلا خواهد بود و با توجه به نوسانات ناشی از جنگ‌های جاری در اوکراین و غزه، بر جذابیت این دارایی به عنوان پناهگاه ایمن افزوده خواهد شد. در نتیجه، تحلیلگران برنبرگ پیش‌بینی می‌کنند که سهام شرکت‌های مرتبط با طلا همچنان با رشد همراه شوند که به گفته آن‌ها علی‌رغم قیمت‌های تقریبا بی‌سابقه اخیر، همبستگی خود با این فلز گران‌بها را از دست داده‌اند. به گفته تحلیلگران برنبرگ، این امر عمدتا به دلیل عملکرد اقتصادی بهتر از حد انتظار ایالات متحده و همچنین موضع پولی انقباضی فدرال رزرو است.

ایکس چیف

به طور کلی، افزایش نرخ بهره با کاهش قیمت طلا همراه است، زیرا دارایی‌های با بازده بالاتر جذاب‌تر می‌شوند. در واقع، رشد قیمت اخیر طلا، هم در اواخر سال 2023 و هم در روزهای اخیر، ناشی از انتظار کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو بوده است.

علاوه بر این، تحلیل‌گران ING روز سه‌شنبه اعلام کردند: “ما معتقدیم که موضع پولی فدرال رزرو در ماه‌های آینده برای چشم‌انداز قیمت طلا مهم باقی خواهد ماند و انتظار داریم قیمت این فلز زردرنگ با توجه به واکنش بازار به عوامل کلان و رویدادهای ژئوپلیتیکی، همچنان نوسانات زیادی داشته باشد.”

منبع

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی