بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

انقلاب رمزرزها در آسیا: رشد web3 در شرق آسیا

بازار رمزارزها

در طول سال‌ها، منطقه آسیا – اقیانوسیه (APAC) خود را به عنوان یک محیطی مناسب برای فناوری به سرعت در حال رشد ایجاد کرده است. از مرکز فناوری سنگاپور گرفته تا توان مالی هنگ کنگ، جامعه شکوفا وب 3 در ویتنام و خلاقیت تکنولوژیک چشمگیر ژاپن، APAC به طور مداوم در خط مقدم نوآوری قرار داشته است.

با استقبال فعال دولت‌ها از بلاک چین، نیروی کار بسیار ماهر و پروژه‌های صنعتی پیشرو، APAC می‌تواند مسئولیت شکل‌دهی آینده Web3 را بر عهده بگیرد.

دولت‌ها و رگولاتورها نیز به سرعت در حال قانون‌گذاری این حوزه هستند.

یکی از محرک‌های مهم ، موضع نظارتی پیشرو در حوزه‌های قضایی است. سال گذشته، سنگاپور یکی از اولین کشورهایی بود که مقررات استیبل کوین را اجرا کرد. این امر تعهد دولت‌شهر (City-state) را برای تقویت یک اکوسیستم رمزارزی امن برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند و طرحی را برای دیگران فراهم می‌کند تا از آن پیروی کنند. سنگاپور استانداردهای واضحی را تعیین می‌کند و با الگوبرداری به جهان نشان می‌دهد که چگونه چارچوب‌های نظارتی می‌توانند اطمینان و امنیت بیشتری را برای چشم انداز رمزارزها ایجاد کنند.

هنگ کنگ همچنین در حال تقویت موقعیت خود به عنوان یک مرکز رمزارزها است. معرفی یک سیستم مجوزدهی برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) و یک چارچوب نظارتی برای معاملات خرده‌فروشی، گواهی بر تعهد این کشور به پذیرش آینده فناوری مالی است. علاوه بر این، هنگ کنگ فناوری بلاک چین را به عنوان جزء اصلی مدل مالی خود پذیرفته است.

اداره پول هنگ‌کنگ با همکاری سازمان ملل و بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی (BIS)، ابتکار پیشگامانه‌ای به نام «پروژه پیدایش 2.0» را راه‌اندازی کرد که دو نمونه اولیه نوآورانه برای اوراق قرضه سبز در سال 2023 به دست آورد (اوراق قرضه سبز به ارزش بیش از 100 میلیون دلار) و یک عرضه اولیه را با موفقیت انجام داد.

ژاپن تعهد خود را برای بهبود معاملات و محیط نظارتی برای شرکت‌های Web3 نشان داده است. کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، در سخنرانی در کنفرانس WebX سال گذشته در توکیو، تاکید کرد که دولت قصد دارد از فناوری‌های Web3، به ویژه در مورد مقررات مربوط به دارایی‌های دیجیتال و اشتراک محتوا، استفاده کند.

نخست وزیر قاطعانه اظهار داشت که “web3 بخشی از شکل جدید سرمایه داری است” و هیچ تردیدی در مورد تعهد شدید ملت به پرورش نوآوری باقی نگذاشته است.

در نهایت، تایید ETFهای اسپات بیت کوین در ایالات متحده، که توسط موسسات مالی برتر مانند BlackRock و Fidelity سرپرستی می‌شود، نقطه عطف بسیار مثبتی برای صنعت در داخل مرزهای آمریکا است و می‌تواند نشان دهنده افزایش فعالیت در APAC باشد. قبل از این تایید، UBS و HSBC گام‌هایی برداشتند تا به مشتریان خود دسترسی به ابزار‌های سرمایه‌گذاری جدید را ارائه دهند. با ایجاد محصولات تنظیم شده جدید، امکان افزایش مشارکت در بازار به طور تصاعدی افزایش یافته است.

شاید ارزشمندترین عنصر مثبت منطقه، نیروی کار بومی و بسیار ماهر و با انگیزه باشند. برای مدت طولانی، موسسات و جامعه به فناوران و توسعه دهندگان متخصص برای رهبری در این زمینه وابسته بوده‌اند. اما اکنون، نسل‌های جوانی که در دنیای دیجیتال متولد شده‌اند، نحوه درک، تنظیم، اجرا و استفاده از فناوری‌های جدید را تغییر می‌دهند.

این امر در منطقه APAC پررنگ است، چرا که مقررات رو به پیشرفت، به لطف روابط کاری جدید بین توسعه‌دهندگان، رهبران کسب‌وکار و مقامات دولتی، منجر به پیش‌بینی 126.9 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری از سوی کسب‌وکارهای بومی دیجیتال تا سال 2026 شده است.

اثرات اقتصادی این رشد تصاعدی نه تنها در منطقه بلکه در سراسر جهان انقلابی خواهد بود. علاوه بر تأثیرات اقتصادی چشمگیر، ما فقط می‌توانیم تصور کنیم که چگونه فناوری‌ها و خدمات جدید ایجاد شده در این محیط تأثیر مثبتی بر صنایع گوناگون از امور مالی و بانکی گرفته تا اشتراک محتوا و سرگرمی خواهد گذاشت.

پذیرش آتی Web3 در سال 2024؟

بر کسی پوشیده نیست که پذیرش فناوری‌های جدید فرآیندی پیچیده است که نیازمند همکاری گسترده بین توسعه‌دهندگان، کسب‌وکارها و سیاست‌گذاران است. این مسئله از لحاظ تاریخی یک فرآیند دشوار بوده، به ویژه به دلیل پیچیدگی موضوع و سایر عوامل و در نتیجه، چارچوب نظارتی ارائه شده توسط سیاستگذاران اغلب منعکس کننده نیازهای صنعت، بازار یا مصرف کننده نیست.

در سرتاسر جهان، دولت‌ها برای رسیدن به اهداف خود و رفع نیازهای تکنولوژیک تلاش کرده‌اند. اما، در شرق، یک جنبش چشمگیر به رهبری فعالان حوزه دیجیتال در حال انجام است – جنبشی که با موفقیت همکاری لازم را بین رهبران صنعت و مقامات دولتی تقویت می‌کند و در عین حال اطمینان می‌دهد که صنعت همچنان شاهد موفقیت‌های بیشتر است.

به این دلایل، APAC در آستانه تثبیت موقعیت خود به عنوان منطقه‌ای مهم در جهان برای نوآوری Web3 است. کشورهای APAC با همگرایی تکنولوژیکی، مقررات نوآورانه و اقتصاد بومی دیجیتال به سرعت در حال رشد، اصول نوآورانه‌ای که Web3 را تعریف می‌کند، پذیرفته‌اند و این منطقه نه تنها به عنوان یک کاتالیزور، بلکه به عنوان یک رهبر در جهان برای پیشرفت تکنولوژی Web3 آماده است.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟