ارانته

چه عواملی می توانند ریسک های نزولی برای دلار باشند؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

نظرسنجی‌های NFIB و ISM سرنخ‌هایی از کاهش نرخ اشتغال و تورم در ایالات متحده ارائه کرده‌اند. امروز، خواهیم دید که آیا حقوق و دستمزد (NFP) ایالات متحده در ماه مارس به زیر 200 هزار کاهش یافته است یا خیر، که ما فکر می کنیم معیاری برای واکنش بازار باشد. ریسک کاهش دوباره دلار وجود دارد و دلار کانادا با انتشار داده‌های اشتغال داخلی نیز با یک تهدید مضاعف مواجه است.

دلار آمریکا: آزمون حقوق و دستمزد با محوریت 200 هزار

چند داده منتشر شده در این هفته نشان می‌دهد که داستان فعالیت قوی ایالات متحده ممکن است در شرف تغییر باشد. شاخص PMI بخش خدماتی ISM بیش از حد انتظار کاهش یافت، اما ما بیشتر به مولفه “قیمت‌های پرداخت شده” علاقه مند بودیم که به طور معنی داری به پایین‌ترین حد چهار ساله کاهش یافت. دیروز، NFIB گزارش داد که تنها 11 درصد از مشاغل کوچک به دنبال ایجاد شغل در سه ماه آینده هستند که کمترین درصد از مه 2020 است. کسب‌وکارهای کوچک تقریباً نیمی از کل مشاغل ایالات متحده را تشکیل می‌دهند و نشانگر استخدام ثابت کرده است که قدرت پیش‌بینی بهتری (با سه ماه تأخیر) حقوق و دستمزد رسمی نسبت به سایر مجموعه‌ها در یک سال و نیم گذشته دارد. در حال حاضر، نظرسنجی‌های مارس NFIB و ISM – هم بخش خدمات و هم تولید – نشان می‌دهد که تا ژوئن می‌توانیم حقوق و دستمزد  غیرکشاوری زیر 50 هزار نفر را مشاهده کنیم.

امروز، پیش بینی می‌شود که داده حقوق و دستمزد غیرکشاورزی مارس 214 هزار باشد و اقتصاددان آمریکایی موسسه ING پیش‌بینی 200 هزار نفر را دارند. موسسه ING پیش‌بینی می‌کند داده زیر 200 هزار دلار باید بر دلار فشار بیاورد و نشانه‌های اخیر مبنی بر ضعیف شدن داستان اشتغال و اینکه فدرال رزرو در موقعیت مناسبی برای شروع کاهش نرخ بهره در تابستان خواهد داشت، را تأیید می‌کند. از بازنگری‌ها انتظار تاثیر زیادی بر بازار داشته باشید: ماه گذشته، داده‌های دسامبر و ژانویه در مجموع 165 هزار کاهش یافته است.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

حساسیت بسیار بالای دلار و بازار ارز نسبت به داده‌های ایالات متحده بعید است که محو شود و بعید است که بازارها نسبت به قیمت گذاری کاهش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو/افزودن معاملات فروش دلار خود داری کند، حتی اگر چرخش در فعالیت و ارقام تورم تدریجی باشد. اگر قیمت گذاری برای کاهش نرخ بهره ماه ژوئن از 60% به 100% تغییر کند، دلار ممکن است با ضربه‌ای بزرگتر از آنچه که نوسان در اختلاف نرخ بهره نشان می‌دهد، بخورد،، چرا که بازارها چرخش به سمت ارزهای چرخه‌ای و به ویژه ارزهایی که بانک‌های مرکزی آن‌ها عجله‌ای برای کاهش نرخ بهره ندارد، آغاز می‌کند. موسسه ING همچنان کرون نروژ را در فضای G10 و همچنین دلار استرالیا را پیشنهاد می‌کند در حالی که عقیده دارد دلار کانادا عقب بماند.

یورو: بدبینی رشد به پایان رسید

بازنگری بالاتر در PMI مارس ناحیه یورو دیروز به این معنی بود که شاخص ترکیبی دیگر به انقباض اشاره نمی‌کند، که عمدتا ناشی از چشم انداز بهبود یافته برای خدمات است. این به EURUSD کمک کرد تا در بالای 1.0800 تثبیت شود، حتی اگر محرک اصلی این جفت ارز همچنان داده‌های ایالات متحده باشد. انتشار زیر 200 هزار حقوق و دستمزد ایالات متحده امروز باید راه را برای آزمایش مجدد مقاومت 100 روزه 1.0875 هموار کند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

داده‌های منتشر شده اخیر هم برای اعضای داویش (تورم کمتر) و هم برای اعضای هاوکیش (شاخص‌های فعالیت بهتر) وجود دارد. این ممکن است مستلزم احتیاط طولانی مدت و تکرار وابستگی به داده‌ها توسط کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در سخنرانی هفته آینده باشد، اگرچه پیام کلی ممکن است به طور فزاینده‌ای مبهم به نظر برسد و به وضوح به کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن اشاره کند. . این همان چیزی است که به نظر می‌رسید صورتجلسه مارس نیز نشان می‌دهد. همچنین لازم به یادآوری است که چگونه لاگارد به طور غیرمنتظره‌ای در ژوئن 2022 نشانه‌ای از افزایش نرخ بهره را سیگنال داد و به رهنمودهای هاوکیش روی آورد: آیا اعضای داویش او را متقاعد خواهند کرد که این بار متعهد به کاهش نرخ بهره شود؟ یکی دیگر از بانک‌های مرکزی اروپایی – سوئد – اخیراً این کار را انجام داد و نشان داد که تا پایان سه ماهه دوم نرخ بهره کاهش خواهد یافت. چنین رهنمود صریح توسط بانک مرکزی اروپا سناریو اصلی موسسه ING برای هفته آینده نیست، اما ریسکی است که نباید نادیده گرفته شود.

داده‌های خرده‌فروشی فوریه امروز در ناحیه یورو منتشر می‌شود: انتظارات برای کاهش ماهانه، و بهبود اندک در رقم رکود سالانه است، اما تاثیر در بازار باید ناچیز باشد.

دلار کانادا: تهدید مضاعف

داده‌های اشتغال کانادا همزمان با داده‌های امروز ایالات متحده منتشر می‌شود. انتظارات برای تغییرات اشتغال 25 هزار نفر است و تقریباً همه پاسخ دهندگان به نظرسنجی انتظارانتشار ضعیف‌تری از 40.7 هزار داده قوی فوریه را دارند.

دلار کانادا اغلب یک همبستگی مثبت – یا همبستگی کمتر منفی در مقایسه با سایر همتایان بتای بالا – با داده‌های کلیدی ایالات متحده نشان داده است. این به این دلیل است که انتظارات نرخ بهره بانک مرکزی کانادا به شدت با فدرال رزرو مرتبط است و در برخی مواقع تقریباً به داده‌های کانادا حساس نیست.

پس از پایان قوی سه ماهه، دلار کانادا در این هفته تقریباً در برابر تمام ارزهای G10 در سمت ضعیف معامله می‌شود و انتشارات امروز یک رویداد ریسک کلیدی هستند. ترکیبی از انتشار حقوق و دستمزد پایین‌تر از پیش‌بینی‌ها در ایالات متحده و کانادا می‌تواند دلار کانادا را در مقابل همتایان G10 – به ویژه سایر ارزهای کامودیتی‌ محور – به میزان قابل توجهی کاهش دهد. هفته آینده، در جلسه بانک مرکزی کانادا می‌توانیم شاهد این باشیم که سیاست گذاران درها را برای کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن باز کنند. پیش‌بینی می‌شود که قیمت گذاری بازار برای کاهش 75 نقطه پایه‌ای نرخ بهره تا پایان سال شاید خیلی محافظه کارانه باشد.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی