ارانته

قیمت طلا به زودی به 3 هزار دلار خواهد رسید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

قیمت طلا

به گفته یکی از مدیران صندوق‌های اروپایی، داده‌های اقتصادی قوی و تورم سرسخت، فدرال رزرو را مجبور می‌کند تا سیاست پولی تهاجمی خود را تا تابستان حفظ کند، اما این مانع از افزایش قیمت طلا نمی‌شود.

جولیا خاندوشک، مدیرعامل شرکت کارگزاری اروپایی Mind Money، در مصاحبه اخیر با کیتکو نیوز، گفت که افزایش قیمت طلا به رکوردهای بالاتر به زمان واقعی کاهش نرخ بهره فدرال رزرو کمتر مرتبط است و بیشتر به جهت کلی سیاست پولی مربوط می‌شود.

در حالی که خاندوشک انتظار ندارد فدرال رزرو در ماه ژوئن نرخ بهره را کاهش دهد، او پیش‌بینی دو کاهش نرخ بهره تا پایان سال و کاهش بیشتر در سال 2025 دارد که فضای مثبتی را برای طلا ایجاد خواهد کرد.

اگرچه کاهش بالقوه نرخ بهره فدرال رزرو باعث افزایش اخیر طلا شده است، خاندوشکو عقیده دارد که عوامل مهم دیگری از جمله بدهی عظیم دولت وجود دارد که از طلا حمایت قوی می‌کند.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

خاندوشک توضیح داد که افزایش در بازار طلا فقط یک جنون سفته بازانه نیست، بلکه بازتابی از واقعیت‌های اقتصادی و ژئوپلیتیکی است.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

او گفت: «نرخ‌های بهره پایین‌تر برای طلا مثبت است. اما توانایی آن برای عمل کردن مانند یک ارز جایگزین و توانایی آن در به حداقل رساندن ریسک برای سرمایه گذاران آن را جذاب می‌کند. قیمت طلا در حال حاضر واقعا گران به نظر می‌رسد، اما حقیقت این است که دلار بسیار ارزان است.

با نگاهی به آینده، خاندوشک گفت که او انتظار دارد که قیمت طلا به 3000 دلار در هر اونس برسد.

وی خاطرنشان کرد که طلا حتی با نادیده گرفتن این فلز گرانبها توسط سرمایه گذاران عمومی به بالاترین سطح تاریخ رسیده است. او افزود که رشد بزرگ بعدی طلا زمانی رخ خواهد داد که سرمایه گذاران در نهایت به سمت صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) با پشتوانه طلا حرکت کنند.

به گفته وی اگر فدرال رزرو چرخه سیاست‌های تسهیلی بالقوه خود را به تعویق بیاندازد، می‌تواند ارزش بازار سهام را پایین بیاورد و حرکت جدیدی برای طلا به عنوان دارایی امن ایجاد کند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی