ارانته

تمام سیگنال ها رشد بیشتر دلار را نشان می‌ دهند

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

اگر تورم بالای ایالات متحده و داده‌های فعالیت قوی، ریسک‌های ژئوپلیتیکی و کاهش احتمالی نرخ بهره بانک مرکزی اروپا برای تقویت دلار کافی نباشند، اکنون دلار می‌تواند توسط مقامات چینی تقویت شود چرا که  آن‌ها اجازه می‌دهند رنمینبی ضعیف‌تر شود. برای امروز، بیایید ببینیم پوند چگونه به داده‌های مهم دستمزد واکنش نشان می‌دهد و CPI کانادا چگونه می‌تواند به گمانه‌زنی‌ها درباره کاهش نرخ بهره در ژوئن اضافه کند.

دلار آمریکا: دلار هنوز فضای زیادی دارد

به‌جای ریسک‌های ژئوپلیتیکی، بازار فارکس روز دوشنبه تحت سلطه اعداد بسیار قوی خرده‌فروشی ایالات متحده در ماه مارس قرار گرفت. مصرف باید حلقه ضعیف اقتصاد ایالات متحده باشد، اما فقدان کندی در این بخش به شدت از این دیدگاه حمایت می‌کند که فدرال رزرو عجله‌ای برای کاهش نرخ بهره ندارد. بازده اوراق خزانه داری دو ساله ایالات متحده نزدیک به 5.00 درصد شد و دلار رشد خود را ادامه داد.

دلار به طور کلی قوی‌تر، در حال حاضر پیامدهایی برای ارزهای آسیایی دارد. بسیاری از ارزهای پربازده مانند روپیه اندونزی و وون کره در کنار ین ژاپن به شدت در حال کاهش هستند.

این واقعیت که چین رنمینبی را ثابت نگه داشته است به این معنی است که رنمینبی وزن تجاری حدود 1.3 درصد (یک حرکت کاملاً بزرگ) در هفته گذشته داشته است. در ذهن سرمایه‌گذاران این سوال وجود دارد که آیا بانک خلق چین (PBoC) اکنون اجازه انعطاف‌پذیری بیشتری را به رنمینبی می‌دهد یا خیر – با توجه به تورم بسیار پایین چین و رشد ضعیف صادرات، که تحولی ناخوشایند هستند. به همین دلیل است که سرمایه گذاران نسبت به نرخ ثابت روزانه USDCNY بسیار حساس هستند.

در 22 مارس، بانک خلق چین تثبیت بالای 7.10 را تجربه کرد – که منجر به ضررهای سنگین برای رنمینبی داخلی و خارجی شد. اصلاحات بعدی زیر 7.10 انجام شد، اما شب گذشته بانک خلق چین USDCNY را در 7.1028 ثابت کرد – که نشان می‌دهد که به فشار بازار می‌پیوندد تا اجازه دهد رنمینبی ضعیف شود. دورنمای اینکه بانک خلق چین اجازه دهد رنمینبی ضعیف‌تر شود، برای دلار در برابر ارزهای آسیایی و دلار به طور کلی یک روند صعودی است. بیشترین همبستگی با CNH در فضای G10 را دلار استرالیا و نیوزلند دارند. در فضای بازارهای نوظهور، جدا از دلار سنگاپور که مستقیماً مدیریت می‌شود، رند آفریقای جنوبی بیشترین همبستگی را با CNH دارد.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

به طور خلاصه، اگر بانک خلق چین شروع به اجازه دادن به یک سری بالاتر از تثبیت‌های USDCNY کند – با توجه به فشار بازار – می‌تواند باعث تقویت دلار در سراسر جهان شود.

امروز تقویم آمریکا خلوت است و تنها مجوز ساخت‌وساز ایالات متحده و تولیدات صنعتی منتشر می‌شوند. همچنین چند عضو بانک مرکزی آمریکا، از جمله پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، سخنرانی خواهند داشت. تنها ریسک نزولی دلار که امروز پیش‌بینی آن را داریم ناشی از CPI کانادا است. اگر CPI ملایم ماه مارس کانادا دیدگاه کاهش نرخ بهره بانک مرکزی کانادا در ژوئن را تقویت کند، می‌تواند اوراق بازده ایالات متحده و دلار را اندکی کاهش دهد.

در حال حاضر مبارزه با روند صعودی دلار بسیار سخت است و DXY ممکن است در محدوده 106.00 را قبل از روند به سمت 107 حمایت شود.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

یورو: تحت فشار

واگرایی سیاست‌ها همچنان داستان غالب در اروپا است. همانطور که دیروز مورد بحث قرار گرفت، عوامل بازدارنده بیشتر برای بازار سهام جهانی به EURUSD اجازه می‌دهد تا به تفاوت‌های بازده – که از اواخر سال 2022 به بعد برای دلار در مطلوب‌ترین حالت خود قرار دارند، برسد.

امروز تقویم ناحیه یورو نیز خلوت است و تنها چند عضو بانک مرکزی اروپا سخنرانی خواهند داشت و شاخص ارزیابی انتظارات اقتصادی منتشر خواهد شد. از نظر تکنیکالی، به نظر می‌رسد EURUSD یک سری اصلاحات کم عمق را تجربه می‌کند و به پایین‌ترین حد خود می‌رسد – که نشان می‌دهد هدف 1.0500 برای هفته آینده یا بیشتر هدف خوبی است.

پوند: داده‌های مختلط برای انگلیس

پوند در حال تجزیه و تحلیل داده‌های اشتغال و دستمزد امروز صبح انگلیس است. در حالی که برخی ممکن است بر کاهش اشتغال تمرکز کنند، ما فکر می‌کنیم که انتشار 12 درصدی سالانه در دستمزد بخش خصوصی برای بانک مرکزی انگلیس بسیار تأثیرگذارتر است. این نوع داده‌ها، داده‌های دستمزد خوش خیمی نیست که بانک مرکزی انگلیس باید قبل از آماده شدن برای کاهش نرخ بهره ببیند.

تورم خدمات بریتانیا در ماه مارس، داستان بزرگتری برای پوند خواهد بود. اما برای امروز، از منظر کلان، ما با ضعف پوند پس از داده‌های امروزی مشکل داریم و به راحتی می‌توانیم بازگشت EURGBP به محدوده 0.8530 و شاید پایین‌تر را پیش‌بینی می‌کنیم.

دلار کانادا: تورم کلیدی پیش از جلسه ماه ژوئن

اعداد تورم کانادا برای ماه مارس امروز منتشر می‌شود و ممکن است تعادل را بیشتر به نفع کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی کانادا در ژوئن تغییر دهد.

تصویر تورم در کانادا در حال حاضر به طور قابل توجهی روشن‌تر از ایالات متحده به نظر می‌رسد، به طوری که CPI اصلی به 2.8٪ کاهش یافته است که در محدوده تحمل بانک مرکزی کانادا است و معیارهای هسته تنها کمی بالاتر از 3.0٪ است.

پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که CPI به 2.9% افزایش یابد، در حالی که تغییرات سالانه شاخص تورم میانه (حذف تغییرات بزرگ قیمتی) و تغییرات سالانه شاخص تورم تعدیل‌شده (حذف تغییرات 40 درصد از اقلام بی‌ثبات) تورم هسته به 3.0% و 3.2% کاهش یابد. ما بر این باوریم که اگر امروز یا در داده آوریل شاهد بازگشت قابل توجهی در تمام این معیارها نباشیم، بانک مرکزی باید در ماه ژوئن نرخ بهره را 25 نقطه پایه کاهش دهد.

ریسک اصلی این پیش‌بینی در واقع از خارج از کانادا سرچشمه می‌گیرد، چرا که داده‌های قوی ایالات متحده باعث کاهش سیاست‌های تسهیلی بانک مرکزی کانادا در مسیری متفاوت از فدرال رزرو می‌شود. این چیزی است که بانک مرکزی کانادا از لحاظ تاریخی آن را دوست نداشته، اما ما شاهد هستیم که بانک‌های مرکزی بیشتری (مانند بانک مرکزی اروپا) این روایت واگرایی را پیش می‌برند و تورم پایین‌تر دیگر نمی‌تواند کنترل شدید خانوار کانادایی بسیار حساس به نرخ بهره را توجیه کند. پیش‌بینی موسسه ING کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن باقی می‌ماند.

دلار کانادا در کوتاه‌مدت در مقایسه با سایر ارزهای کامودیتی محور در موقعیت قوی‌تری باقی می‌ماند، چرا که حساسیت کمتری نسبت به نوسانات مخاطره‌آمیز و آشفتگی‌های ژئوپلیتیکی دارد. با این حال، اگر شاهد تثبیت در جو بازار باشیم، دلار کانادا به دلیل ریسک پایین (55%) کاهش نرخ بهره در 5 ژوئن، جذابیت کمتری خواهد داشت.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی