ارانته

آرامش قبل از طوفان انتشار داده‌های تورم آمریکا

زمان مطالعه: 4 دقیقه

آرامش قبل از طوفان انتشار داده‌های تورم آمریکا

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

بازار فارکس در تلاش است تا خود را از نوسانات اوراق کوتاه مدت جدا کند، اما تاب آوری جدید دلار همچنان می‌تواند پیش از انتشار داده‌های تورم آمریکا در روز پنجشنبه باقی بماند.

دلار در انتظار داده‌های تورم آمریکا

شروع آهسته‌ای برای هفته در بازار ارز بوده است و دلار دیروز و در جلسه امروز آسیا مختلط معامله شد اما به طور کلی حمایت شد. ما همچنان شاهد نوسانات نسبتاً بالا در بازارهای اوراق قرضه هستیم و بازده اوراق خزانه داری بلند مدت دوباره افزایش می‌یابد: جای تعجب نیست که تنها حرکت قابل توجه در بازار فارکس از تعطیلات آخر هفته تا کنون، افزایش قیمت USDJPY بوده است.

در حالی که عادی سازی سیاست‌های بانک مرکزی ژاپن همچنان بسیار دور از انتظار به نظر می‌رسد تا فشار نزولی بر ین را کاهش دهد، جفت ارز USDJPY نسبت به دیگر ارزهای G10 در معرض بی ثباتی مداوم بازار اوراق قرضه است، به ویژه با توجه به برخی نشانه‌های تاب آوری در بازار سهام ایالات متحده، که ضرر ارزها با بتای بالا را محدود می‌کند.

در تقویم اقتصادی داده‌های چندان مهمی برای آمریکا تا روز پنج‌شنبه وجود ندارد. مهم‌ترین داده امروز شاخص خوشبینی کسب و کارهای خرد NFIB است که انتظار می‌رود نستب به ماه ژوئن افزایش جزئی را نشان دهد. همچنین امروز ارقام تراز تجاری ماه ژوئن و اعداد نهایی موجودی عمده‌فروشی منتشر می‌شوند. شنیدن سخنرانی اعضای FOMC، هارکر و بارکین، در دو سخنرانی جداگانه امروز در مورد اقتصاد جالب خواهد بود، به ویژه پس از این که ارقام حقوق و دستمزد در هفته گذشته کمی ضعیف‌تر از انتظارات منتشر شد.

به استثنای ین، به نظر می‌رسد که اکثر ارزهای G10 در معرض نوسانات بازده اوراق قرضه ایالات متحده قرار دارند. در این مرحله، احتمالاً نسبت به قبل از این که موسسه فیچ رتبه اعتباری ایالات متحده را کاهش دهد، نوسان بیشتری در بازده اوراق برای ایجاد سرریز قابل توجهی در بازار فارکس لازم است. با این حال، ما انتظار داریم که دلار در حدود سطوح فعلی پیش از انتشار گزارش تورم روز پنجشنبه تثبیت شود.

یورو: در محدوده رنج باقی می‌ماند

طبق مدل ارزش منصفانه کوتاه مدت ما، سطح تعادل EURUSD در حال حاضر حدود 1.0950 است. این جفت ارز با توجه به داده‌های CFTC در محدوده اشباع خرید باقی می‌ماند، اما نشانه‌های واضحی وجود دارد که روند اضافه کردن معاملا خرید یورو / فروش خالص دلار آمریکا دوباره در ماه ژوئیه متوقف شده است.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

در مجموع، به نظر می‌رسد که EURUSD توانسته است بدترین دوران فشار فروش اوراق قرضه ایالات متحده را به راحتی پشت سر بگذارد که نشانه‌ای است از اینکه بازارها در شرایط فعلی بازار با وجود چشم‌انداز بدتر برای اقتصاد ناحیه یورو و با توجه به اینکه فضا برای بهبود دلار همچنان کم است چرا که بازارها انتظار دارند کار فدرال رزرو در زمینه سیاست‌های انقباضی به پایان رسیده باشد، نسبت به رها کردن ارزهای چرخه‌ای مانند یورو بی‌میل هستند.

پیش‌تر این هشدار را داده بودیم که ماه اوت ممکن است ماهی بدون روند برای جفت ارز EURUSD باشد: همه چیز می‌تواند تغییر کند (تحولات در زمینه مناقشه روسیه و اوکراین باید به دقت دنبال شود)، اما تاکنون هیچ نشانه قوی مبنی بر اینکه EURUSD ممکن است در این ماه از محدوده 1.09-1.11 فاصله بگیرد، دریافت نکرده‌ایم.

امروز، برخی تمرکز بر نظرسنجی انتظارات مصرف کننده بانک مرکزی اروپا خواهد بود که شامل انتظارات تورمی است. همچنین شاخص CPI نهایی برای ماه ژوئیه در آلمان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا منتشر می‌شود.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

بیشتر بخوانید: چرخه افزایش نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس به پایان رسید!

پوند: شروع خوب هفته

پوند شروع خوبی در هفته جاری داشت و نسبت به دیگر ارزهای G10 بهتر عمل کرد. جفت ارز EURGBP روز گذشته محدوده حمایتی 0.8600 را لمس کرد. نکته جالب اینجاست که دلیل این رشد جهش در انتظارات بانک مرکزی انگلیس نبود (اوج نرخ بهره همچنان در محدوده 5.70 – 5.75% در ماه ژانویه) است. در عوض،  سنتیمنت حمایتی در بازار فارکس ظاهر شد و پوند حساسیت روزافزون خود را به ریسک نشان داد.

تا روز جمعه داده مهمی برای پوند منتشر نمی‌شود و تولید ناخالص داخلی انگلیس در این روز منتشر خواهد شد. انتظار می‌رود بتای پوند نسبت به سنتیمنت ریسک فعلا بالا باقی بماند: در بلند مدت ما همچنان عقیده داریم بازارها سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی انگلیس را بیش از حد ارزش گذاری کرده‌اند و در صورت کاهش این انتظارات جفت ارز EURGBP می‌تواند به محدوده 0.87-0.88 بازگردد.

اروپای مرکزی و شرقی: تورم مجارستان به زیر 20% رسید

جلسه دیروز بانک ملی رومانی (NBR) مطابق انتظار بود و هیچ غافلگیری نداشت. فردا NBR گزارش تورم جدیدی را ارائه خواهد کرد. صبح امروز، تورم ماه ژوئیه در مجارستان منتشر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از 20.1% به 17.6% کاهش یافت. این رقم 0.1% کمتر از انتظارات بازار و 0.1% بالاتر از انتظارات بانک مرکزی بود.

در حالی که تورم در منطقه اروپای مرکزی و شرقی به مراتب بالاترین میزان خود را حفظ می‌کند، تورم مجارستان برای اولین بار از سپتامبر گذشته به زیر 20% رسیده است و ما انتظار داریم تا پایان سال این تورم در محدوده تک رقمی باشد. این خبر خوبی برای اقتصاد و بانک مرکزی و البته برای فورینت است. بدون شگفتی زیاد، بازار هیچ دلیلی ندارد که بانک مرکزی را برای کاهش سریعتر نرخ‌ها تحت فشار قرار دهد و جذابیت اصلی معاملات حملی را تضعیف کند.

امروز ما همچنین نتیجه بودجه دولتی مجارستان برای ماه ژوئیه را دریافت خواهیم کرد. دو ماه گذشته نشانه‌هایی از تثبیت کسری بودجه در 85% از هدف امسال را نشان می‌دهد. بودجه‌های دولتی اعداد بدی را در سراسر منطقه نشان می‌دهد. با این حال، در جمهوری چک، ما قبلاً شاهد تغییر روند بوده‌ایم و در رومانی، دولت در تلاش است تا با بازنگری در بودجه دولتی تلاش کند تا اعداد را تحت کنترل نگه دارد. امروز، ما انتظار داریم که کسری بودجه در مجارستان تقریباً بدون تغییر باقی بماند. این باید خبر خوبی برای اوراق قرضه دولتی مجارستان باشد. با این حال، در صورت یک شگفتی منفی، به دلیل توجه بیشتر بازار، می‌توانیم شاهد سرریزی در بازار فارکس نیز باشیم.

بنابراین به طور کلی، همه چیز در حال حاضر حول فورینت مجارستان می‌چرخد. محدوده 390 در جفت ارز EURHUF این سوال را مطرح می‌کند که با توجه به اینکه در حال ورود به آب‌های حساس هستیم، نظراتی را از بانک ملی مجارستان خواهیم شنید یا خیر. پس از فشار فروش در چند روز گذشته، قراردادها در بازار احتمالا تقریبا متعادل هستند اما همچنین پیش‌بینی بهبودی سریعی دشوار است. با وجود بسیاری از داستان‌های محلی، همبستگی با دلار آمریکا در ماه گذشته تقریباً عالی بوده است. به عبارت دیگر، محرک اصلی از نظر ما عوامل جهانی هستند و ما در هر دو حالت پتانسیل زیادی در اعداد تورم ایالات متحده نمی‌بینیم.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی