ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

تلاش‌های بانک مرکزی اروپا و انگلیس بر علیه افزایش انتظارات برای کاهش نرخ بهره

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

از آنجایی که گرد و غبار پس از یک دوره خشمگین برای جلسات بانک مرکزی فروکش می‌کند، موسسه ING به این نتیجه رسیده است که سیاست گذاران اروپایی تصمیم گرفته‌اند در مورد قیمت‌ گذاری‌های بازار برای کاهش نرخ بهره در سال 2024 بیشتر از فدرال رزرو تلاش کند. برای امروز، تمرکز بر داده‌های PMI در هر دو سوی اقیانوس اطلس همراه با سخنرانی اعضای فدرال رزرو خواهد بود.

دلار آمریکا: توجهات معطوف به سخنرانی ویلیامز است

پس از چرخش داویش بانک مرکزی آمریکا در روز چهارشنبه، روز گذشته شاهد 4 جلسه دیگر بانک مرکزی بودیم. ما یک افزایش غیرمنتظره در نروژ داشتیم، دو (ناحیه یورو و بریتانیا) شاهد عقب‌نشینی بانک‌های مرکزی در برابر انتظارات سیاست‌های تسهیلی تهاجمی بودیم و چهارم، بانک مرکزی سوئیس عملاً اعلام کرد که در نبردش علیه تورم پیروز شده است.

تخفیف پرارپ

این عقب نشینی در انتظارات بانک مرکزی اروپا، باعث افزایش چشمگیر ارزهای محلی در برابر دلار شد، به طوری که USDNOK در یک مرحله 3% در روز کاهش داشت و EURUSD به 1.10 رسید. تغییر شگفت‌انگیز فدرال‌رزرو همچنین برای دارایی‌های ریسک جهانی امتیازی به همراه داشته است.

بازار می‌خواهد تأیید کند که بحث در فدرال رزرو به زمان بندی اولین کاهش نرخ تبدیل شده است. جان ویلیامز، عضو میانه‌رو فدرال رزرو، امروز سخنرانی خواهد داشت. انتظار می‌رود که از اون در این زمینه سوال شود. به سختی می‌توان پیش‌بینی کرد قیمت‌گذاری بازار از 150 نقطه پایه کاهش نرخ بهره فعلی در سال 2024 فراتر رود – به ویژه از آنجایی که دیروز خرده فروشی در ایالات متحده و آمار مدعیان بیکاری در سمت قوی قرار گرفتند. با این حال، اگر ویلیامز به کاهش نرخ بهره اشاره کند، پیش‌بینی می‌شود که ضعف دلار باقی بماند.

ایکس چیف

از نظر داده‌های محلی، بازار منتظر داده‌های تولید صنعتی ایالات متحده برای دسامبر است و هر گونه کندی در داده‌های PMI در ماه را ارزیابی خواهد کرد. روز گذشته شاخص دلار 0.9% افت کرد و این هفته این شاخص به طور کلی 2% کاهش یافته است. محدوده 102.55/66 محدوده مقاومتی مناسبی است و محدوده 101 به نظر هدف قیمتی کوتاه مدت خواهد بود.

یورو: حفظ محدوده 1.10 ممکن است دشوار باشد

روز گذشته جفت ارز EURUSD برای مدت کوتاهی بالاتر از محدوده 1.10 معامله شد چرا که لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، به خوبی توضیح داد چرا که کاهش نرخ بهره جزء گزینه‌های روی میز نیست. پس از کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی اروپا نرخ سواپ 2 ساله یورو 5 نقطه پایه افزایش یافت که احتمالاً برای توجیه جهش بزرگ EURUSD به 1.10 کافی نیست، اما با این وجود یک عامل مثبت است.

موسسه ING عقیده دارد جفت ارز EURUSD چندان از محدوده 1.10 فراتر نخواهد رفت. باید ببینیم این جفت ارز چگونه به انتشار داده‌های PMI فرانسه، آلمان و ناحیه یورو واکنش نشان می‌دهد. انتشار ضعیف‌تر این داده‌ها تا به حال در فصل پاییز به یورو آسیب زده است و در حالی که انتظارات برای انتشار امروز داده‌ها در محدوده ثبات است – همه پیش‌بینی‌ها تا حد زیادی در قلمرو انقباضی باقی می‌مانند. موسسه ING عقیده دارد جفت ارز EURUD تا پایان سال در محدوده 1.10 باقی می‌ماند. با این حال، دسامبر از نظر فصلی، ماه ضعیفی برای دلار است.

پوند: مقاومت بانک مرکزی انگلیس

در بین جلسات اخیر بانک‌های مرکزی، بانک مرکزی انگلیس احتمالا بیشترین مقاومت را در برابر انتظارات داویش داشته است. در بیانیه بانک هیچ چیزی وجود نداشت که انتظارات داویش را تقویت کند.

امروز همچنین داده‌های PMI انگلیس منتشر خواهند شد. شاخص مهم بخش خدماتی بالاتر از منطقه سربه سر 50 قرار دارد و یک عدد نزدیک به 51 ممکن است کمی از پوند حمایت کند. محدوده 1.2820/1.2850 محدوده مقاومتی خوبی برای جفت ارز GBPUSD است و محدوده 1.30 می‌تواند غافلگیری کریسمس برای این جفت ارز باشد.

فرانک: بانک مرکزی سوئیس فروش در بازار فارکس را متوقف کرد

پس از جلسه دیروز بانک مرکزی سوئیس، جفت ارز EURCHF افزایش یافت اما پیش‌بینی می‌شد این جفت ارز بیشتر رشد کند. بانک مرکزی سوئیس با فروش تقریباً 100 میلیارد فرانک از سه ماهه سوم سال گذشته، عملاً دیروز اعلام کرد که سیاست فروش در بازار فارکس پایان یافته است. این مسئله به نظر منطقی است. به پیش‌بینی‌های تورم بانک مرکزی سوئیس تا پایان سال 2026 نگاهی بیندازید که تورم را 2 درصد یا زیر 2 درصد نشان می‌دهد. بانک مرکزی سوئیس می‌تواند استدلال کند که در نبرد تورم برنده شده است و دیگر اولویتی برای ثابت نگه داشتن فرانک واقعی از طریق افزایش اسمی فرانک و فروش در بازار فارکس ندارد.

به نظر می‌رسد این یک مسئله مهمی باشد و پیش‌بینی می‌شود که ارزش EURCHF بالاتر از سطوح فعلی رشد کند. پیش‌بینی می‌شود این جفت ارز به راحتی به سمت 0.9650 در هفته‌های آینده حرکت کند.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی