ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

رضایت دارایی‌های ریسکی از تغییر موضع بانک مرکزی آمریکا

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

در حرکتی غافلگیر کننده، بانک مرکزی آمریکا تصدیق کرد که روند تورم کاهنده اخیر انتظارات تسهیلی برای سال آینده را افزایش داده است. این خبر به‌طور قابل‌توجهی مورد استقبال بازارهای دارایی جهانی قرار گرفته است و شرط‌ بندی‌ها برای رکود تورمی با شرط‌‌بندی‌ها برای تورم فزاینده جایگزین شده‌اند. این مسئله احتمالا برای دلار عامل منفی خواهد بود. امروز جلسه بانک مرکزی اروپا، انگلیس و سوئیس زیرنظر خواهند بود.

دلار آمریکا: بانک مرکزی آمریکا زودتر از انتظارات موضع خود را تغییر داد

جلسه شب گذشته بانک مرکزی و انتشار دات پلات و کنفرانس مطبوعاتی، بازارها را غافلگیر کرد. به جای این که بانک مرکزی بر علیه شرط بندی‌ها برای کاهش 100 – 125 نقطه پایه‌ای نرخ بهره که توسط بازارها برای سال 2024 قیمت گذاری شده است تلاش کند، پیام کلی آرام‌تر بود. بانک مرکزی از روند تورم کاهنده استقبال کرد و این روایت را تقویت کرد که “اگر تورم تحت کنترل است، چرا اقتصاد ایالات متحده به سیاست پولی بسیار محدود کننده در قالب نرخ واقعی بالای 2% نیاز دارد؟”

تخفیف پرارپ

بازارهای دارایی واکنش بسیار خوبی به چشم انداز فدرال رزرو برای اقتصاد ایالات متحده و اقتصاد جهانی نشان دادند، در حالی که بازارهای اوراق قرضه و بازار سهام به طور گسترده افزایش یافتند. موسسه ING انتظارش را نداشت که به این زودی تغییر دیشب فدرال‌ رزرو به لحن داویش باعث افزایش شیب عظیمی در منحنی بازده اوراق ایالات متحده شود – حرکتی که بخش اصلی پیش‌بینی موسسه ING برای کاهش دلار در سال آینده بود. بازده اوراق 2 ساله 30 نقطه پایه کاهش یافت و شیب منحنی اوراق 2 ساله و 10 ساله 12 نقطه پایه افزایش یافت. (تند شدن شیب منحنی بازده نشان می‌دهد که سرمایه گذاران انتظار رشد اقتصادی قوی‌تر و تورم بالاتر را دارند که منجر به نرخ‌های بهره بالاتر می‌شود.) پیش‌بینی می‌شود که تغییر به سمت سیاست‌های تورم فزاینده منجر به افزایش ارزهای کامودیتی محور که کمتر از ارزش خوب معامله می‌شوند، خواهد شد. دلار نیوزیلند و دلار استرالیا به دلیل همین مسئله افزایش یافتند. جفت ارز EURAUD در یک ماه گذشته بیش از 3% کاهش یافته است.

امروز توجهات معطوف به جلسات بانک‌های مرکزی دیگر خواهد بود. این احتمال وجود دارد که بانک مرکزی اروپا و انگلیس بهتر از بانک مرکزی آمریکا بتوانند در برابر انتظارات برای کاهش نرخ بهره در سال آینده مقاومت کنند. اگر واقعا بتوانند این کار را بهتر انجام دهند، رالی در جفت ارز EURUSD و GBPUSD ادامه خواهد داشت. همچنین لحن داویش بانک مرکزی آمریکا منجر شد معاملات فروش ین کاهش یابد و جفت ارز USDJPY افت بیشتری را تجربه کرد. جلسه هفته آینده بانک مرکزی ژاپن در روز سه‌شنبه به دقت زیرنظر خواهد بود. حتی اگر هفته آینده تغییر چندانی در سیاست‌های بانک مرکزی ژاپن نبینیم، USDJPY ممکن است به 140 کاهش یابد.

ایکس چیف

جدا از جلسات بانک مرکزی، امروز شاخص خرده فروشی ماه نوامبر آمریکا و آمار مدعیان بیکاری منتشر خواهند شد. با توجه به اینکه بازار به شدت هیجانی هستند، هرگونه نشانه‌ای از ضعف در این داده‌ها می‌تواند باعث کاهش دوباره دلار شود.

شاخص دلار در محدوده حمایتی 102.50/65 معامله می‌شود و در صورت شکست محدوده 100.80/101 زیرنظر خواهد بود.

یورو: تلاش بانک مرکزی اروپا در برابر انتظارات برای کاهش نرخ بهره

توجهات امروز معطوف به جلسه بانک مرکزی اروپا است. سرمایه‌گذاران در حال حاضر برای سال آینده کاهش 125 نقطه پایه‌ای نرخ بهره را قیمت گذاری می‌کنند و اولین کاهش نرخ بهره برای جلسه آوریل قیمت گذاری شده است. موسسه ING عقیده دارد این پیش‌بینی بسیار زودهنگام است. با این حال، سوال امروز این است که کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، تا چه حد می‌خواهد در برابر این پیش‌بینی‌ها مقاومت کند. تجدید نظر در رشد و پیش‌بینی‌های تورم می‌تواند انتظارات برای کاهش نرخ بهره را تقویت کند. هرچه بازنگری‌های نزولی برای رشد و تورم بزرگتر باشد (به عنوان مثال اگر پیش بینی شاخص قیمت مصرف کننده برای سال 2025 به کمتر از 2٪ کاهش یابد)، نرخ‌ها در بازار پولی یورو بیشتر کاهش می‌یابد و یورو در پیشروی در برابر دلار نسبت به سایر ارزهای اصلی عقب می‌ماند.

موسسه ING پیش‌بینی می‌کند ریسک‌های صعودی برای جفت ارز EURUSD پیش از جلسه بانک مرکزی اروپا وجود داشته باشد. EURUSD رالی قوی داشته است که دلیل آن ضعف دلار بوده است. بر فرض این که بانک مرکزی اروپا از انتظارات داویش استقبال نکند، جفت ارز EURUSD می‌تواند به سمت محدوده 1.0945/65 و احتمالا 1.10 حرکت کند. در چند ماه اخیر، موسسه ING پیش‌بینی می‌کند جفت ارز EURUSD سال را در محدوده نزدیک به 1.07 به پایان رساند، اما پس از تغییر لحن بانک مرکزی آمریکا در شب گذشته، انتظار می‌رود این جفت ارز به محدوده 1.10 نزدیک‌تر شود.

امروز همچنین جلسه بانک مرکزی سوئیس و نروژ برگزار شد. بانک مرکزی سوئیس انتظارات برای تورم را کاهش داد.

پوند: تمرکز بر رای گیری برای نرخ بهره در جلسه بانک مرکزی خواهد بود

امروز رای گیری برای نرخ بهره در جلسه بانک مرکزی انگلیس در کانون توجهات خواهد بود. در ماه نوامبر، سه عضو هاوکیش بانک همچنان به افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره رای دادند. تغییر در رای 6-3 امروز بر پوند تاثیر خواهد گذشت. همچنین پیش‌بینی‌های راهبردی بانک مرکزی انگلیس و این که آیا دیدگاه بانک در مورد این که سیاست‌ها برای “مدت طولانی‌تری” محدوده کننده خواهد بود، تغییر می‌کند یا خیر در کانون توجهات است. تغییر این پیش‌بینی به ‘برای مدتی” یا با لحن داویش‌تر “زمانی کوتاه” می‌تواند به پوند صدمه بزند و منجر شود بازارهای پولی انگلیس کاهش نرخ بهره تهاجمی‌تر را قیمت گذاری کنند.

احتمالا امروز ریسک‌ها برای جفت ارز EURGBP به سمت صعودی خواهد بود و این جفت ارز به سمت 0.8655 یا حتی 0.8685 حرکت خواهد کرد. جفت ارز GBPUSD احتمالا به دلیل ضعف دلار بیشتر رشد خواهد کرد و احتمالا به سمت محدوده 1.2625 – 1.2685 حرکت خواهد کرد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

1 دیدگاه در “رضایت دارایی‌های ریسکی از تغییر موضع بانک مرکزی آمریکا
  1. آواتار ... ... گفت:

    سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی