بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دلار هفته آرامی را پیش رو خواهد داشت

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه

ممکن است تعطیلات رسمی امروز ایالات متحده تأثیر داشته است، اما بازگشایی چین پس از تعطیلات سال نو به سختی باعث ایجاد موجی قوی در بازارهای مالی جهانی شده است. برای افزایش رشد جهانی بیش از اخبار مربوط به افزایش سفر و هزینه‌ها در چین نیاز است. این هفته برای داده‌های ایالات متحده یک هفته آرام است، اما یورو اخبار مهمی را پیش رو دارد.

دلار آمریکا: دلار می‌تواند هفته آرامی داشته باشد

در آغاز هفته جدید تمرکز بر بازگشایی چین پس از تعطیلات سال نو است. گزارش‌های محلی حاکی از آن است که سفرها و هزینه‌ها در این دوره قوی بوده است، که باعث می‌شود برخی پیش‌بینی کنند که مصرف چین آماده افزایش مجدد است. با این حال، بازارهای مالی چین کمتر تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. علیرغم افزایش 2.5 درصدی شاخص سهام منطقه آسیایی در حالی که چین در تعطیلات به سر می‌برد، شاخص CSI 300 چین امروز تنها توانست رشد 0.6 درصدی را مدیریت کند و شاخص هنگ سنگ (Hang Seng) افت کرد. به همین ترتیب، رنمینبی خارجی – CNH – امروز به سختی تکان خورد و نتوانست هیچ تاثیری بر سطح حمایت 7.20 بگذارد. ممکن است سرمایه‌گذاران تا اوایل ماه مارس برای نشست Two Sessions منتظر بمانند تا ببینند آیا سیاست‌گذاران می‌توانند اقدامی برای رشد را ارائه دهند یا خیر. (Two Sessions) اصطلاح جمعی برای جلسات عمومی سالانه دولت چین در کنگره ملی خلق (NPC) و کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین (CPPCC) است که هر دو در ماه مارس در تالار بزرگ مردم پکن در تاریخ‌های مشابه برگزار می‌شوند.)

سیگنال فارکس و طلا

با گمانه‌زنی‌ها در مورد صبر بانک مرکزی آمریکا تا مارس برای کاهش نرخ بهره، به نظر می‌رسد دلار می‌تواند تا پایان ماه جاری قوی بماند. عوامل فصلی از دلار حمایت می‌کنند، اما انتشار داده‌های قوی PPI ژانویه ایالات متحده در روز جمعه هشدار می‌دهد که انتشار داده‌های هسته تورم PCE در تاریخ 29 فوریه – داده ترجیحی فدرال رزرو – می‌تواند 0.4% در ارزیابی ماهانه منتشر شود و به خنثی کردن معاملات تورم کاهنده ادامه دهد. این دیدگاه ترجیحی موسسه ING است. سپس انتظار می‌رود که سرمایه‌گذاران در اوایل ماه مارس و پیش از انتشار داده‌های CPI فوریه در 12 مارس، مجدداً موضع خود را برای کاهش ارزش دلار آغاز کنند. پیش‌بینی می‌شود که تورم هسته در ارزیابی ماهانه به 0.2% بازگردد.

بازارهای ایالات متحده امروز برای روز رئیس جمهور تعطیل هستند و در تقویم ایالات متحده این هفته چیز زیادی وجود ندارد. با توجه به انتشار صورتجلسه ژانویه FOMC و همچنین گزارش درآمدزایی سه ماهه انویدیا، چهارشنبه را می‌توان به عنوان مهم‌ترین روز برای ایالت متحده اعلام کرد. سایر داده‌های آمریکا شامل اطمینان مصرف کننده (سه شنبه) و فروش خانه‌های موجود (پنجشنبه) است.

هفته گذشته شاخص دلار به دلیل رشد نرخ‌های کوتاه مدت آمریکا باید بیشتر رشد می‌کرد. این هفته انتظار می‌رود DXY در محدوده 104 – 105 باقی بماند. با این حال، از نظر تکنیکال، DXY بازگشت مناسبی داشت و هر گونه قدرت غافلگیرکننده در یورو در این هفته، می‌تواند باعث شکست غیرمنتظره به زیر 104.00 شود.

یورو: داده‌های دستمزد و PMI در کانون توجهات

جفت ارز EURUSD اکنون به طور کامل افت‌های هفته گذشته مربوط به انتشار CPI ژانویه ایالات متحده، که بالاتر از انتظارات منتشر شد، را جبران کرده است. همانطور که در بالا ذکر شد، بعید به نظر می‌رسد که تقویم ایالات متحده تاثیر زیادی در این هفته داشته باشد. با این حال، در ناحیه یورو، 1) نظرسنجی بانک مرکزی اروپا در مورد نرخ دستمزد واقعی در روز سه شنبه و 2) انتشار PMIهای فوریه را در روز پنج‌شنبه داریم.

در مورد نظرسنجی دستمزدها، مسئله این است که دستمزدهای توافقی در مقایسه با نظرسنجی قبلی که حدود 4.7 درصد در ارزیابی سالانه بود، چقدر کاهش یافته است. یک رقم بالا می‌تواند انتظارات را افزایش دهد که انتشار گسترده‌تر دستمزدها در اواخر آوریل نیز در سمت بالا قرار خواهد گرفت و در نهایت احتمال کاهش نرخ‌ بهره توسط بانک مرکزی اروپا (اکنون 36٪) در آوریل از بین می‌رود. در مورد داده‌های PMI، انتشار ضعیف داده‌های PMI باعث ضعف یورو در پاییز گذشته شد. هر گونه انتشار بهتر از حد انتظار برای ماه فوریه نیز می‌تواند به یورو کمک کند. اجماع در حال حاضر انتظار جهش‌های ضعیف در داده‌های PMI ناحیه یورو را دارد، اما همه انتشارها در قلمرو انقباضی باقی می‌مانند.

نوسانات ضمنی EURUSD در 5% نشان می‌دهد که سرمایه گذاران فکر می‌کنند EURUSD حرکت سریعی نخواهد داشت. سناریو پایه موسسه ING فرض می‌کند که EURUSD در این هفته در محدوده 1.0700-1.0800/0810 معامله شود. اما مراقب ریسک‌های رویدادهای داده ناحیه یورو برای یک حرکت احتمالی بالا باشید.

منبع: ING

 

اخبار فوری فارکس و بازار جهانی در کانال تلگرام UTOFX

@UtoFX

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟