بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

آیا این هفته، آخرین هفته قدرت دلار خواهد بود؟

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه

انتظار می‌رود در روز پنج‌شنبه، شاخص PCE هسته بالاتر از انتظارات و 0.4% اعلام شود که می‌تواند در این هفته به دلار کمک کند. اعداد تورمی ناحیه یورو نیز در کانون توجهات خواهد بود. انتظار می‌رود نرخ تورم هسته به زیر 3% کاهش یابد اما ریسک‌هایی برای غافلگیری صعودی وجود دارد. در ژاپن، تورم ممکن است به کمتر از 2.0 درصد کاهش یابد و به ین ضربه بزند، در حالی که بانک مرکزی نیوزیلند باید در برابر وسوسه تغییر به موضع داویش مقاومت کند.

دلار آمریکا: آخرین هفته قدرت دلار؟

علیرغم این دیدگاه اجماع مبنی بر اینکه دلار در نهایت تسلیم کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در اواخر سال جاری خواهد شد، معاملات مرتبط با تورم کاهنده ایالات متحده با موانع فزاینده‌ای روبرو هستند که دلار را در سطوح نسبتاً قوی نگه می‌دارد. پیش‌بینی موسسه ING مبنی بر این است که تاب آوری دلار حداقل تا پایان فوریه ادامه داشته باشد. دیدگاه این موسسه این است که که ارقام ژانویه PCE در سمت قوی قرار خواهند گرفت.

انتشار تورم PCE در روز پنج‌شنبه یکی از نکات کلیدی در تقویم ایالات متحده در این هفته است و تیم اقتصادی موسسه ING پیش‌بینی می‌کند که تورم هسته بالاتر از پیش‌بینی 0.4 درصدی در ارزیابی ماهانه به دلیل هزینه‌های بیمه، پزشکی و سبدگردانی افزایش یابد. ارقام مصرف شخصی ممکن است کمتر از حد انتظار باشد، اما سایر شاخص‌های فعالیت مانند اطمینان مصرف کننده و PMI تولیدی موسسه ISM باید کمی بالاتر منتشر شود. امروز فروش خانه‌های جدید در کانون توجهات هستند.

در مجموع، انتظار می‌رود که هفته آخر ماه فوریه به شرط بندی‌های کمتر تهاجمی در مورد سیاست‌های تسهیلی فدرال رزرو کمک کند. قیمت‌گذاری در بازار تا پایان سال بین سه تا چهار کاهش نرخ بهره را پیش‌بینی می‌کند و در ژوئن 80 درصد قیمت‌گذاری شده است. پیش‌بینی می‌شود که نرخ‌های دلار آمریکا یک دور حمایتی دیگر – احتمالاً نهایی – را بر اساس ارقام قوی PCE دریافت می‌کنند و دلار هفته خوبی داشته باشد. چشم‌انداز موسسه ING فراتر از کوتاه‌مدت، کاهش ارزش دلار را نشان می‌دهد، چرا که عقیده دارد بازارها اندازه تسهیلات فدرال رزرو را دست کم می‌گیرند.

روز چهارشنبه، جلسه بانک مرکزی نیوزیلند برگزار خواهد شد. تاثیر افزایش مهاجرت خالص به طور فزاینده‌ای تورم زا به نظر می‌رسد و تورم کاهش آرام‌تر از انتظارات تورم غیرقابل مبادله ممکن است بانک مرکزی نیوزیلند را از ارائه یک چرخش واضح دلسرد کند چرا که نرخ‌ها را در این هفته بدون تغییر نگه می‌دارد.

در ژاپن، انتظار می‌رود که اعداد CPI توکیو برای ژانویه، هم برای تورم اصلی و هسته به سمت 1.9% حرکت کنند و برای اولین بار از مارس 2022 به زیر 2% هدف تورمی بانک مرکزی ژاپن، برسد. این ممکن است بازارها را وادار کند تا قیمت گذاری ماه ژوئن را افزایش دهند و فشار خرید را به USDJPY فراتر از اوج 150.90 فوریه افزایش دهند و احتمالاً اوج‌های 151/152 ماه نوامبر را آزمایش کنند.

یورو: سخنرانی لاگارد پیش از داده CPI

اقتصاددانان موسسه ING پیش‌بینی می‌کنند که اعداد CPI ناحیه یورو در روز جمعه مطابق با پیش‌بینی‌ها باشند: 2.5% تورم اصلی و 2.9% نرخ تورم هسته. کاهش نرخ تورم هسته به زیر 3.0 درصد ممکن است اعضای داویش بانک مرکزی اروپا را وادار کند که صدای خود را بلند کنند، اما به نظر می‌‌رسد اجماع در شورای حکام بر این است که قبل از اتخاذ اقداماتی برای تسهیل سیاست‌ها، منتظر اطلاعات دستمزد اولیه سال 2024 باشیم. ریسک‌ها احتمالاً به سمت افزایش شاخص CPI در بخش‌هایی از ناحیه یورو، مانند فرانسه، که در آن مالیات‌های انرژی دوباره اعمال می‌شود، منحرف است.

همانطور که اشاره کردیم انتظار می‌رود به لطف داده‌های PCE در روز پنجشنبه، دلار هفته خوبی را داشته باشد. پیش از آن روز، جفت ارز EURUSD ممکن است برای یافتن روند در محدوده 1.0800 با مشکل مواجه شود.

یکی از رویدادهایی که امروز باید زیرنظر داشت، سخنرانی لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در یک مناظره عمومی در پارلمان اتحادیه اروپا است. سیاستمداران عموماً فشار می‌آورند تا شرایط مالی زودتر کاهش یابد، اما لاگارد ممکن است قبل از دیدن اعداد CPI فوریه از لحن هاوکیش خود خارج نشود.

پوند: سخنرانی اعضای بانک مرکزی انگلیس در کانون توجهات

این هفته از نظر داده در بریتانیا بسیار آرام است و تمرکز روی چند سخنران بانک مرکزی انگلیس خواهد بود. همانطور که اخیراً مورد بحث قرار گرفت، بانک مرکزی انگلیس – برخلاف بانک مرکزی اروپا – به داده‌ها اجازه داد تا حرف‌های “هاوکیش را” بزنند، و نظرات اخیر بیلی، رئیس بان مرکزی انگلیس، و دیگران تمایل به تایید انتظارات کاهش نرخ بهره بازار را دارند.

امروز پیل و بریدن، اعضای بانک مرکزی انگلیس، سخنرانی خواهند داشت. هر دو عضو خنثی هستند که به همین دلیل هر گونه اظهارات در زمینه سیاست‌ها جالب خواهد بود. اواخر این هفته، دیو رامسدن و کاترین مان، عضو هاوکیش بزرگ، نیز قرار است سخنرانی کنند.

به گفته موسسه ING، ریسک‌های نزولی برای جفت ارز GBPUSD وجود دارد چرا که داده تورمی PCE در آمریکا می‌تواند به دلار کمک کند و این جفت ارز احتمالا می‌تواند کف قیمتی 1.2530 که در 14 فوریه دیده شد را لمس کند. جفت ارز EURGBP امروز توسط سخنرانی لاگارد و توسط داده‌های CPI روز جمعه ناحیه یورو تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. انتظار می‌رود این جفت ارز در محدوده 0.8550 به ثبات رسد.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟