بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

تعطیلی دولت آمریکا بر دلار چه تاثیری خواهد داشت؟

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه

داده‌های CPI ژانویه در ژاپن تأیید کرد که تورم بالاتر از هدف 2.0 درصدی بانک مرکزی ژاپن باقی مانده است. با این حال ین همچنان در سطوح ضعیف در محدوده مداخله باقی مانده است. امروز، برخی از داده‌های ایالات متحده از جمله اطمینان مصرف‌کننده زیرنظر خواهند بود.

دلار آمریکا: ریسک تعطیلی دولت؟

علی‌رغم اینکه محیط ریسک به طور کلی ملایم بود، دوشنبه شاهد چرخش متوسطی از دلار به ارزهای اروپایی بودیم. این احتمال وجود دارد که ما شاهد جریان‌های آخر ماه باشیم و همچنین ریسک تعطیلی دولت ایالات متحده در رادار سرمایه گذاران رخنه کند. در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از استرس در بازار اوراق قرضه وجود ندارد، اما همچنین گزارش شده است که کنگره در مورد اقدامات هزینه‌کرد اختلاف نظر دارد. آخرین مهلت برای برخی از بخش‌ها (از جمله انرژی و حمل و نقل) این جمعه یعنی 1 مارس است و بقیه در صورت عدم توافق تا 8 مارس تعطیل خواهند شد.

دیدگاه موسسه ING در این هفته همچنان به PCE هسته قوی 0.4 درصدی ماهانه در روز پنجشنبه وابسته است. ارتباط انتظارات نرخ بهره بازار به عنوان محرک بازده ایالات متحده مستلزم تجزیه و تحلیل تأثیر تعطیلی احتمالی بر فدرال رزرو است. این مسئله باید با یک غافلگیری احتمالی PCE (معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو) سنجیده شود و ممکن است بازارها برای قیمت گذاری بیشتر کاهش نرخ بهره به دلیل تعطیلی دولت عجله نکنند.

امروز، تقویم داده‌های ایالات متحده شامل سفارشات کالاهای بادوام برای ژانویه، شاخص اطمینان مصرف کننده کنفرانس بورد و شاخص تولیدی ریچموند فدرال رزرو است. احتمالا سفارشات کالاهای بادوام ضعیف منتشر شود در حالی که اطمینان مصرف کننده انتظار می‌رود تثبیت شده باشد و سنجش تولیدی در حالی که در قلمرو منفی باقی مانده است، بهبود یابد. در بخش تولیدی، ارقام ISM در اواخر این هفته به دقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت و احتمال بازگشت آن به قلمرو رشد (بیشتر از 50) برای اولین بار از اکتبر 2022 وجود دارد.

انتظار می‌رود دلار امروز تثبیت شود اما پتانسیل صعودی به دلیل اعداد خوب اطمینان مصرف کننده نیز وجود دارد. انتظار می‌رود DXY تا اخر هفته به بالای محدوده 104 بازگردد.

یورو: لاگارد محتاط بود

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، دیروز در یک سخنرانی در پارلمان اتحادیه اروپا اظهار داشت که “انتظار می‌رود روند تورم کاهنده فعلی ادامه یابد” اما او و همکارانش منتظر شواهد قطعی بیشتری خواهند بود مبنی بر اینکه تورم واقعاً به هدف باز می‌گردد. این پیامی است که بانک مرکزی اروپا اخیراً توانسته است به طور قانع‌کننده‌ای به بازارها منتقل کند و به نظر موسسه ING، یورو را در برابر شواهد فزاینده رشد کند در آلمان محافظت کرده است.

جفت ارز EURUSD از ابتدای این هفته حمایت شده است، اگرچه اکنون فاقد یک کاتالیزور واضح رشد بیشتر است، مگر اینکه داده‌های ایالات متحده امروز ناامید کننده باشند. تقویم ناحیه یورو امروز تنها شامل ارقام عرضه پول است و انتظارات موسسه ING برای تقویت مجدد دلار در حوالی انتشار PCE در روز پنجشنبه ایالات متحده، ما را نسبت به پایداری رالی EURUSD در این مرحله به شک می‌اندازد.

در بخش بالا، به چرخش از دلار به سمت ارزهای اروپایی اشاره کردیم که باعث شده ارزهای اسکاندیناوی شروع خوبی در هفته داشته باشند. موسسه ING همچنان پیش‌بینی رالی در کرون نروژ نسبت به کرون سوئد را کمتر «جعلی» می‌داند، چرا که ارتباطات بانک مرکزی سوئد زودتر به سمت داویش حرکت کرده است.

پوند نیز شروع خوبی در ابتدای هفته داشت. عوامل داخلی کم اهمیت باقی می‌مانند، اگرچه انتظارات در مورد بودجه 6 مارس انگلستان ممکن است به آرامی شروع به تطبیق قیمت پوند کند.

ین: رالی بزرگی پس از داده‌های بالاتر از انتظارات CPI شاهد نبودیم

ین امروز از یک رویداد کلیدی مهم جان سالم به در برد. تورم ژانویه بالاتر از انتظارات منتشر شد و نرخ تورم اصلی از 2.6٪ به 2.2٪ و نرخ تورم هسته از 2.3٪ به 2.0٪ کاهش یافت. این بدان معنی است که تورم بالاتر از هدف بانک مرکزی ژاپن باقی می‌ماند و انتظارات بازار برای افزایش نرخ در نیمه اول سال را تایید می‌کند.

جالب اینجاست که منحنی OIS ژاپن امروز صبح نسبت به قبل از انتشار CPI انقباضی‌تر نشد، که احتمالاً تأیید می‌کند که افت زیر 2% می‌تواند منجر به قیمت گذاری‌های داویش شود. افزایش نرخ بهره در ماه آوریل حدود 80% قیمت گذاری شده است.

ین پس از انتشار این داده‌ها به طور افزایش یافت اما این رشد با توجه به موقعیت‌های فروش سنگین و فشار فروش بزرگ از ابتدای سال تاکنون، چندان زیاد نبود. در صورتی که نرخ‌های ایالات متحده حمایت بیشتری پیدا کنند و فشار رو به بالا خارجی بیشتری بر USDJPY اعمال شود،  احتمالا شانس مداخله در بازار فارکس افزایش می‌‌یابد. به هر حال، بعید است که بانک مرکزی محتاطانه سیگنال‌های قوی مبنی بر حرکت زودتر از آوریل ارسال کند، و تیم اقتصادی موسسه ING مشکوک است که سیاست‌گذاران اصلاً بتوانند تا قبل از ژوئن نرخ بهره را افزایش دهند.

دیدگاه موسسه ING برای جفت ارز USDJPY در ادامه سال نزولی باقی مانده است اما این مسئله به شدت با انتظارات کاهش نرخ بهره دلار و دلار مرتبط است، که البته حتی در صورت تاخیر در افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا تا ژوئن، ین که بیش از حد در محدوده اشبا فروش قرار دارد، می‌تواند رشد کند.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟