ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

سناریو فرود نرم به داده‌های اشتغال آمریکا بستگی دارد

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

اگر داده‌های اشتغال امروز قوی منتشر شود، سناریو فرود نرم ممکن است امروز با چرخش موقتی مواجه شود. به نظر می‌رسد بازار در قیمت گذاری سرعت و میزان کاهش نرخ بهره در سال 2024 کمی عجله کرده است. یک عقب نشینی بیشتر در نرخ بهره کوتاه مدت باید اندکی برای دلار مثبت و برای ریسک پذیری منفی باشد، هر چند این مسئله تنها اصلاحی خواهد بود.

دلار آمریکا: افزایش نرخ بهره کوتاه مدت می‌تواند از دلار حمایت کند

شروع معاملات بازار فارکس در سال 2024 با معکوس شدن برخی از روندهای بسیار خوش خیم و ریسک پذیر که در اواخر سال گذشته غالب شدند، برجسته شده است. در مرکز داستان، دیدگاه اجماع از فرود نرم ایالات متحده است، جایی که تورم به هدف باز می‌گردد و می‌تواند به فدرال رزرو اجازه دهد تا نرخ بهره را به نوعی عادی سازی کند (به عنوان مثال از 5.25 درصد امروز به 3 درصد) بدون این که نیاز باشد اقتصاد به شدت منقبض شود. در اوج خود در اواخر دسامبر، این داستان باعث شد که بازار قیمت گذاری حدود 160 نقطه پایه‌ای برای کاهش نرخ بهره در سال 2024 را برای بانک مرکزی آمریکا داشته باشد و اولین کاهش در ماه مارس انجام شود. شروع سال جدید آب سردی بر این خوش‌بینی ریخت و موسسه ING در حال حاضر عقیده دارد که اولین کاهش در ماه مه انجام شود. با توجه به این که بازارهای پولی تنها 16 نقطه پایه کاهش را در ماه مارس قیمت گذاری کردند، واضح است که فضا برای بازگشت بیشتر نرخ‌های کوتاه مدت وجود دارد.

تخفیف پراپ

برای بازار فارکس این مسئله بدین معنی است که ارزهای های بتا و چرخه‌ای که در رالی سال گذشته عملکرد خوبی داشتند، می‌توانند برخی از رشد خود را پس دهند. قابل‌توجه است که از زمان افزایش نرخ‌های کوتاه‌مدت ایالات‌متحده از اواخر دسامبر، ارزهای G10 با عملکرد ضعیف‌تر، ارزهای اسکاندیناوی با بتای بالا و ارزهای کامودیتی محور بوده‌اند و فرانک سوئیس و ین ژاپن عملکرد خوبی داشتند. در مجموع، DXY از پایین ترین سطح اواخر دسامبر جهش کرده است.

در شاخص DXY در محدوده 102.65/75 مقاومتی وجود دارد و اگر داده‌های اشتغال آمریکا قوی منتشر شود این شاخص می‌تواند به محدوده 103.20 برسد. با این حال موسسه ING پیش‌بینی می‌کند که دلار ممکن است در سال جاری افت بیشتری داشته باشد و محدوده بالاتر از 104 می‌تواند برای میان مدت فشار فروش خوبی را وارد کند. اگر ارزهای چرخه‌ای افتی داشته باشند، جفت ارز EURAUD می‌تواند کمی از افت خود را جبران کند. تورم چسبنده در ناحیه یورو و قیمت گذاری مجدد چرخه انبساطی بانک مرکزی اروپا می‌تواند منجر به عملکرد بهتر یورو شود.

ایکس چیف

یورو: تورم چسبنده می‌تواند به یورو کمک کند

داده‌های قوی‌تر از انتظارات تورم آلمان منجر به افزایش 10 نقطه پایه‌ای نرخ سواپ کوتاه مدت یورو شد و در فضای کمی منفی توانست به یورو کمک کند. انتشار داده‌های CPI امروز ناحیه یورو می‌تواند بهانه دیگری برای هر گونه قیمت گذاری مجدد در چرخه انبساطی بانک مرکزی اروپا برای سال 2024 باشد. تا به این جا در سال جاری شاهد این بودیم که 20 نقطه پایه از چرخه انبساطی بانک مرکزی اروپا در سال 2024 کاهش یافته است اما همانند بانک مرکزی آمریکا، انتظار می‌رود که بازار در قیمت گذاری برای کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا خیلی عجله کرده است. برای مثال بازار برای جلسه ماه آوریل کاهش 34 نقطه پایه‌ای نرخ بهره را قیمت گذاری کرده است در حالی ک موسسه ING عقیده دارد کاهش نرخ بهره تا ماه ژوئن آغاز نمی‌شود.

قیمت گذاری مجدد در چرخه انبساطی بانک مرکزی اروپا می‌تواند از یورو حمایت کند. با این حال عامل منفی برای یورو، فضای سرمایه گذاری است. اگر پیش‌بینی‌ها در مورد نیاز به افزایش اندکی بیشتر نرخ‌های کوتاه‌مدت درست باشد، احتمالاً بازارهای سهام اندکی بیشتر از رشدهای اواخر سال خود را پس می‌دهند. با توجه به اینکه طبق مدل‌های کوتاه‌مدت موسسه ING، محیط سرمایه‌گذاری محرک اصلی EURUSD در چند ماه گذشته بوده است، به نظر می‌رسد که EURUSD حتی اگر انتظارات کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا از بین برود، برای صعود با مشکل مواجه خواهد بود. انتظار می‌رود جفت ارز EURUSD در روز جاری بین محدوده 1.0880 – 1.0970 معامله شود.

پوند: عملکرد نسبتا خوب

پوند عملکرد خوبی داشته است. قابل توجه است که اواخر سال گذشته، چرخه تسهیلی قیمت گذاری بانک مرکزی انگلیس (BoE) با قیمت گذاری فدرال رزرو برابری کرد، اما پوند عملکرد ضعیفی را ثبت نکرد. در گذشته، استرلینگ همبستگی مناسبی با محیط بازار سهام داشته است – که ممکن است توضیح دهد که چگونه پوند از محیط نرخ بهره پایین‌تر جان سالم به در برده است.

موسسه ING سوگیری صعودی برای جفت ارز EURGBP در سال جاری دارد و پیش‌بینی می‌شود در پایان سه ماهه سوم هدف قیمتی 0.88 باشد. داستان مالی بریتانیا در حالی که دولت محافظه کار وعده کاهش بیشتر مالیات را قبل از انتخابات احتمالی در نیمه دوم می‌دهد، می‌تواند منجر به غافلگیری و عملکرد بهتر پوند شود. با این حال، در حال حاضر، موسسه ING عقیده دارد که محدوده 0.8600 کف قیمتی محدوده رنج باشد و قیمت گذاری مجدد چرخه انبساطی بانک مرکزی اروپا می‌تواند در کوتاه مدت این جفت ارز را به محدوده 0.8700 برساند.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی