ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

روز بزرگ دلار فرا رسید

زمان مطالعه: 5 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟
مقدمه: روز بزرگی برای رویدادهای بازار در ایالات متحده است. ما شاهد انتشار داده CPI ماه مه خواهیم بود. در اواخر روز بیانیه جدید FOMC و پیش‌بینی‌های اقتصادی جدید فدرال رزرو را دریافت خواهیم کرد. ما همچنین صحبت‌های جروم پاول، رئیس فدرال رزرو خواهیم شنید. او معمولاً در کنفرانس‌های مطبوعاتی FOMC لحن داویش اتخاذ می‌کند و می‌تواند دوباره دلار را ضعیف کند.

دلار آمریکا: دلار ممکن است امروز ضعیف شود
به نظر می‌رسد کمی آرامش به بازار اوراق‌قرضه دولتی فرانسه بازگشته است، جایی که بازدهی اوراق‌قرضه ۱۰ساله دیروز با حدود ۱۰ نقطه پایه کاهش از بالاترین سطح روزانه به کار خود پایان داد. اما امروز توجه مستقیماً به ایالات متحده معطوف شده است. اولین انتشار بزرگ‌داده امروز، داده‌های CPI ماه مه است که در آن اتفاق‌نظر قطعی در مورد ۰.۳ درصد برای CPI هسته ماهانه وجود دارد. این برای نرخ تورم ۲ درصدی فدرال رزرو به‌اندازه کافی خوب نیست، اما به میزانی نیست تا انتظارات برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را کاهش دهد. ریسکی که برای دلار امروز وجود دارد که داده CPI هسته ۰.۲ درصد به‌صورت ماهانه منتشر شود، برخی از اقتصاددانان انتظار دارند که اجاره مسکن –  با وزن ۴۰ درصد در سبد CPI هسته در نهایت کاهش‌یافته باشد.

تخفیف پراپ

پس از هیجان انتشار CPI در ماه مه، توجه سرمایه‌گذاران به جلسه فدرال رزرو معطوف می‌شود. تمرکز زیادی روی نمودار دات پلات خواهد بود که انتظار می‌رود امسال به‌جای سه کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، دو کاهش را نشان دهد. قیمت‌گذاری بازار کاهش کمتر از دو کاهش نرخ بهره را در سال جاری نشان می‌دهد – به این معنی که دلار نباید بیش از حد افزایش یابد. باتوجه‌به سایر پیش‌بینی‌ها، ما شاهد یک بازنگری جزئی به سمت پایین در پیش‌بینی‌های تولید ناخالص داخلی و تجدیدنظر به سمت بالا در پیش‌بینی‌های تورم هسته PCE و بیکاری هستیم. ممکن است اشتباه کنیم، اما پیش‌بینی‌ اقتصادی را مشاهده نمی‌کنیم که امروز یک محرک بزرگ در بازار باشد – مگر اینکه نمودار دات پلات یک کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری را نشان دهد.

ایکس چیف

آنچه می‌تواند بازارها را به حرکت درآورد دو چیز است. اگر فدرال رزرو جمله «در ماه‌های اخیر، عدم پیشرفت بیشتر به سمت هدف تورم ۲ درصدی کمیته» را از بیانیه خود حذف کند، بازدهی کوتاه‌مدت اوراق‌قرضه آمریکا و دلار ممکن است ضعیف شوند. به همین ترتیب، پاول در چهار جلسه متوالی اخیر کمیته بازار آزاد (FOMC)، کنفرانس مطبوعاتی داویشی داشته است و ممکن است امروز هم این اتفاق تکرار شود و دلار ضعیف کند.

در صورت تحقق برخی از موارد بالا، می‌توانیم شاهد کاهش شاخص دلار به ۱۰۴.۹۵ باشیم که گپ ایجاد شده توسط جهش روز دوشنبه ناشی از اخبار سیاسی اروپا را پر ‌کند. بااین‌حال، شاخص دلار باید زیر ۱۰۴.۹۵ بسته شود تا داستان کوتاه‌مدت نسبتاً صعودی‌ آن معکوس (نزولی) شود. در سناریویی ضعیف ممکن است که  شاخص CPI هسته، ۰.۴  درصد گزارش شود و یا پاول هاوکیش باشد در این صورت شاخص دلار ممکن است به منطقه ۱۰۵.۹۰/۱۰۶.۰۰ نزدیک شود.

روز بزرگ دلار فرا رسید
یورو: 
دیروز مقاله‌ای منتشر کردیم که نشان می‌داد بازارهای دارایی اروپا چگونه می‌توانند در آستانه دور اول انتخابات پارلمانی فرانسه در ۳۰ ژوئن عمل کنند. دیروز به نظر می‌رسید که اسپرد ۱۰ساله فرانسه و آلمان از سطوح بالای ۶۰ نقطه پایه در حال تغییر است. اما ما به این نتیجه رسیدیم که ریسک – از جمله تقابل بین کنترل‌کنندگان بودجه کمیسیون اروپا و یک دولت بالقوه جناح راست در فرانسه – می‌تواند سرمایه‌گذاران را دچار مشکل کند. در واقع، برونو لومر، وزیر دارایی کنونی فرانسه، مایل است در صورت کسب اکثریت حزب راست افراطی مارین لوپن در انتخابات، نسبت به ناکامی به سبک لیز تراس در بازارهای اوراق‌قرضه فرانسه هشدار دهد. اکنون انتظار می‌رود بازارها به نظرسنجی‌ها توجه کنند – جایی که پیشتاز بیشتر این نظرسنجی‌ها حزب لوپن (جناح راست) و این باعث ضعف یورو می‌شود. (در متن بالا اشاره به احتمال پیروزی حزب راست فرانسه در انتخابات پارلمانی فرانسه که ممکن با اتحادیه اروپا برای مسائل کسری بودجه با مشکل روبه‌رو شود، اشاره می‌کند)
روز بزرگ دلار فرا رسید

همان‌طور که در مقاله بالا بحث شد، ما پیش‌بینی کردیم که EURUSD می‌تواند ۱.۵% دیگر کاهش یابد درصورتی‌که ریسک سیاسی فرانسه بیشتر شود – هشدار نسبت به حرکت به سمت منطقه 1.06 EURUSD در این ماه را دادیم.

ما فکر می‌کنیم که رویداد‌های امروز ایالت متحده می‌تواند از جفت‌ارز EURUSD حمایت کند، به‌رغم هرگونه تحول جدید در فرانسه اتفاق بیفتد. بااین‌حال، ۱.۰۸۰۰ اکنون احتمالاً مقاومت قوی را نشان می‌دهد. اگر ریسک رویداد امروز فدرال رزرو داویش در نظر بگیریم منجر به شیب صعودی منحنی بازدهی ایالات متحده شود، EURAUD می‌تواند سطح حمایتی ۱.۶۲۰۰/۶۲۲۰ بشکند. به‌عبارت‌دیگر، به نظر واضح است که EURUSD وسیله مطلوبی برای بیان دیدگاه نزولی در مورد دلار نخواهد بود.

روز بزرگ دلار فرا رسید
فرانک سوئیس: دو هفته مهم برای فرانک سوئیس
جفت‌ارز EURCHF در این هفته با ریسک سیاسی اروپا نزولی شده است. همان‌طور که در بالا ذکر شد، افزایش ترس در بازار اوراق‌قرضه فرانسه احتمالاً می‌تواند ۱.۰ تا ۱.۵ درصد دیگر EURCHF را کاهش دهد. بااین‌حال، طی دو هفته آینده، شاهد دو ریسک مهم برای فرانک سوئیس هستیم. پنجشنبه آینده، بانک ملی سوئیس (SNB) برای تعیین نرخ بهره تشکیل جلسه خواهد داد. بازار واقعاً بر سر این که آیا SNB کاهش نرخ بهره دیگری را دنبال می‌کند یا خیر به نتیجه نرسیده است. در صحبت با تحلیلگران سوئیسی چند هفته پیش، اکثر آنها نسبت به کاهش مجدد نرخ بهره توسط بانک مرکزی سوئیس تردید داشتند. بااین‌حال، حدود ۳ درصد EURCHF نزول کرده است از آن زمان، بانک مرکزی سوئیس (SNB) ممکن است تصمیم به کاهش نرخ بهره داشته باشد.
روز بزرگ دلار فرا رسید

ریسک دوم، داده‌های مداخله سه‌ماهه اول در فارکس است که در ۲۸ ژوئن منتشر خواهد شد. ما انتظار داریم که این نشان دهد که بانک مرکزی سوئیس برای اولین‌بار در هشت فصل گذشته در فارکس مداخله کرده است. اولین مقاومت برای EURCHF در گپ روز دوشنبه ۰.۹۶۷۷ قرار دارد و ما به طور بالقوه می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که معامله EURCHF در محدوده ۰.۹۵۵۰-۰.۹۶۷۵ در هفته‌های آینده خواهد بود.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی