بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

داده های تورمی آمریکا در کانون توجهات؛ آیا روند صعودی متوقف خواهد شد؟

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

دلار پیش از داده تورمی امروز آمریکا، کمی حمایت شده است. انتظار می‌رود تورم هسته آمریکا در ارزیابی ماهانه فوریه 0.3% اعلام شود که همچنان کمی بالا است. در همین حین، اخبار از طرف بانک مرکزی ژاپن همچنان محرک حرکت ین است. افزایش نرخ بهره در ماه مارس تحت بررسی است و داده‌های دستمزد روز جمعه داده تاثیر گذاری خواهد بود. داده‌های دستمزد انگلیس کمی ضعیف منتشر شد که منجر به افت پوند شد. امروز سخنرانی اعضای بانک مرکزی انگلیس از جمله بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس، در کانون توجهات خواهد بود.

دلار آمریکا: تورم هسته 0.3% می‌تواند به دلار کمک کند

دلار در وضعیت کمی بهتر از هفته گذشته وارد روز CPI می‌شود، چرا که بخش کوچکی از ضررهای هفته گذشته را در مقابل ارزهای چرخه‌ای مانند GBP، NOK و دلار استرالیا و دلار نیوزیلند معکوس کرده است. این  مسئله به دلیل کاهش ریسک پذیری در آستانه ارقام تورم ماه فوریه بود، که امروز منتشر می‌شود. انتظار می‌رود تورم اصلی در ارزیابی سالانه 3.1% منتشر شود و مهمتر از همه، کاهش نرخ تورم هسته از 0.4٪ به 0.3٪ در ارزیابی ماهانه و از 3.9٪ به 3.7٪ در ارزیابی سالانه را شاهد باشیم.

اقتصاددانان موسسه ING نیز موافق پیش‌بینی‌های اجماع برای تورم هسته 0.3% هستند. تورم هسته عمدتاً ناشی از پویایی بازار مسکن و همچنین افزایش هزینه‌های بیمه و پزشکی است. این میزان حداقل 0.1 درصد بالاتر از سرعتی است که به فدرال رزرو برای بازگشت به هدف 2 درصدی سالانه اطمینان می‌دهد و نشان می‌دهد هرگونه کاهش نرخ بهره قبل از نشست ژوئن بعید است. اگر شاهد انتشار تورم هسته 0.2 درصدی باشیم، انتظار نوسانات نزولی زیادی را برای دلار داریم. داده‌های اشتغال ایالات متحده این خوش‌بینی در مورد تورم کاهنده که توسط جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در هفته گذشته نشان داده شد، را تایید کرد و بازارها را به افزایش 5 نقطه پایه‌ای به قیمت گذاری کامل کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن و همچنین افزایش شرط‌بندی برای حرکت در ماه مه تشویق کرد.

اگر در زمینه انتشار 0.3 درصدی حق با موسسه ING باشد، انتظار نمی‌رود شاهد حرکت بزرگی در بازار باشیم اما قطعا چرخشی را به سمت معاملات تدافعی در بازار فارکس خواهیم داشت – چرخشی به سمت دلار پیش از جلسه بانک مرکزی آمریکا در هفته آینده.

انتظار داشتیم که این هفته دلار تثبیت شود یا بهبودی متوسطی داشته باشد و همچنان شاهد تعادل رو به بالا ریسک‌ها برای دلار در روزهای آینده با احتمال بازگشت به منطقه 103/103.5 هستیم.

یورو: حداقل ذخایر قانونی (MRR) به سمت داویش اشاره می‌کند

گزارش‌های رسانه‌ای دیروز حاکی از آن بود که بانک مرکزی اروپا به سمت حفظ حداقل ذخایر قانونی (MRR) در سطح 1 درصد تمایل دارد و انتظارات مبنی بر افزایش آن به 2 درصد را نادیده می‌گیرد. این حرکت توسط جبهه هاوکیش بانک حمایت شده بود، و اگرچه پیامدهای کوتاه مدت روشنی برای بازار فارکس نداشت، تصمیم برای بدون تغییر نگه داشتن MRR ممکن است تأثیراتی بر تعادل اعضای داویش و هاوکیش در تصمیمات سیاست پولی داشته باشد. به هر حال، بانک مرکزی اروپا باید این گزینه را برای سیاست‌های انقباضی در آینده مورد بحث قرار دهد.

از نظر داده‌ها، امروز ارقام نهایی تورم فوریه آلمان منتشر خواهد شد که در برآورد اولیه به 2.5 درصد رسیده بود. امروز هیچ سخنرانی برای اعضای بانک مرکزی اروپا برنامه ریزی نشده است و EURUSD باید به طور کامل با واکنش دلار آمریکا به ارقام CPI ایالات متحده تغییر کند. این جفت ارز از ابتدای هفته علیرغم بهبود ارزش دلار در G10، به خوبی حفظ شده است، اما همچنان پیش‌بینی بازگشت به زیر 1.0900 را داریم تا احتمال رالی به سمت 1.10.

پوند: داده‌های داویش دستمزد

گزارش‌های اشغال صبح امروز در بریتانیا برای بانک مرکزی انگلیس کمی داویش بود. رشد دستمزد بخش خصوصی چیزی است که سیاستگذاران روی آن تمرکز خواهند کرد و از 6.2 درصد به 6.0 درصد کاهش یافت. به گفته اقتصاددان موسسه ING، از آنجایی که این به عنوان یک میانگین متحرک منتشر می‌شود، یک اثر پایه بزرگ باید در چند ماه آینده فشار را افزایش دهد و آن را به زیر 6.0 درصد برساند.

اعداد امروز با پیش‌بینی‌های 5.7 درصدی سه‌ماهه اول بانک مرکزی انگلیس مطابقت دارد، اگرچه ما معتقدیم که سیاست‌گذاران می‌خواهند قبل از شروع سیاست‌های تسهیلی، منتظر داده‌های CPI آوریل/مه باشند، به‌ویژه با توجه به شگفتی‌های صعودی بزرگ در مدت مشابه سال گذشته.

پس از انتشار داده‌های امروز صبح، پوند افت کرد. توجهات امروز معطوف به سخنرانی بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس، و مان خواهد بود.

ین: اخبار مهم ین

نوسانات ین از ابتدای هفته همچنان بالا بوده است و چند اخبر مهم بر بازارهای ژاپن امروز صبح تاثیر گذاشته است. اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن، برخی نظرات را در مورد اقتصاد ارائه کرد که به دقت توسط بازار بررسی شد و ین صبح امروز کاهش یافت. اوئدا اظهار داشت: “اگرچه در برخی از داده‌های هزینه‌کرد خانوار ضعف وجود دارد، اما نظر من این است که بهبود تدریجی ادامه دارد.” کاهش مصرف بخش خصوصی (%0.3- در ارزیابی سه ماهه) لکه‌ای در گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم بود. اوئدا همچنین به ارتباط داده‌هایی که «این هفته» منتشر می‌شوند، اشاره کرد، که به نظر می‌رسد به نتایج بحث دستمزد روز جمعه اشاره کرده است.

ین صبح امروز نیز اخبار مثبتی دریافت کرد که باعث توقف رشد USDJPY شد. رسانه‌ها گزارش می‌دهند که بانک مرکزی ژاپن درباره افزایش نرخ بهره در ماه مارس یا آوریل تصمیم‌گیری نکرده است و اطلاعات دستمزد در روز جمعه اساساً کلید تصمیم‌گیری است. همچنین گزارش شده است که این تصمیم، تصمیم گیری نزدیکی است و ممکن است تصمیم اجماع به اوئدا بستگی داشته باشد. طبق گزارش‌ها، در صورتی که هفته آینده نرخ بهره بدون تغییر باقی بماند، مقامات در حال برنامه‌ریزی هستند تا سیگنال‌هایی را برای افزایش نرخ بهره ارائه دهند، تا تاثیر بازار آن در بازار تعدیل شود.

جفت ارز USDJPY

به گفته اقتصاددان ژاپن موسسه ING، رنگو، کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگری ژاپن، گزارش داد که اتحادیه‌های عضو آن در مذاکرات دستمزد بهاره امسال خواستار افزایش متوسط دستمزد 5.85 درصدی شدند که نسبت به تقاضای 4.5 درصدی سال گذشته افزایش یافته و بالاترین میزان در 30 سال گذشته است. در حالی که احتمالاً با نرخ پایین‌تری موافقت می‌شود، رشد دستمزد امسال ممکن است نزدیک به 4-4.5 درصد باشد، که بسیار بالاتر از 3.6 درصد در سال گذشته است. این با پایان قریب‌الوقوع سیاست نرخ بهره منفی توسط بانک مرکزی ژاپن مطابقت دارد، اگرچه سناریو اصلی موسسه ING این است که این اتفاق در آوریل رخ دهد. موسسه ING انتظار دارد که در هفته آینده تغییری در پیش‌بینی‌های راهبردی ایجاد شود.

در حال حاضر منحنی ین احتمال 73 درصدی را برای افزایش نرخ بهره در هفته آینده نشان می‌دهد، اگرچه ممکن است تا پایان هفته بسته به داده‌های دستمزد روز جمعه، شاهد کاهش آن باشیم. امروز حرکت جفت ارز USDJPY به داده‌های تورمی آمریکا بستگی خواهد داشت.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟