ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

مسیر ETFهای بیت کوین به هند هموار شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مسیر ETFهای بیت کوین به هند هموار شد!

به گفته ادول پاتل، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال هندی Mudrex، این شرکت قصد دارد صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌ کوین (BTC) آمریکا را به سرمایه‌گذاران سازمانی و خرد در هند ارائه دهد. پاتل در مصاحبه‌ای گفت: «مشتریان خرد در کشور می‌توانستند از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری در آمریکا به ETFهای مبتنی بر بیت ‌کوین دسترسی پیدا کنند، اما تا آنجایی که ما می‌دانیم، ما اولین شرکت در هند هستیم که این خدمات را به مؤسسات ارائه می‌دهیم.»

در مرحله اول، Mudrex قصد دارد چهار صندوق ETF مبتنی بر بیت ‌کوین را ارائه ‌کند: بلک‌راک، فیدلیتی، فرانکلین تمپلتون و ونگارد. این شرکت مورد حمایت Y Combinator، در کالیفرنیا مستقر بوده و دارای یک شعبه ثبت‌شده در واحد اطلاعات مالی هند است. همچنین با داشتن مجوزهایی در لیتوانی و ایتالیا، Mudrex در اتحادیه اروپا نیز حضور دارد. پاتل گفت: « Mudrex از طریق شرکای کارگزاری در ایالات متحده، پردازش تراکنش‌های واقعی را انجام می‌دهد، در حالی که شعبه هندی، خدمات ETF مبتنی بر بیت ‌کوین را ارائه خواهد کرد.

این اتفاق در هند بی‌سابقه است، زیرا محیط نظارتی که در این کشور نسبت به ارزهای دیجیتال حاکم بوده، بانک مرکزی و دولت به رهبری وزارت دارایی تقسیم می‌شود. بانک مرکزی هند به‌شدت مخالف ارزهای دیجیتال است و اخیراً نیز اعلام کرده که نیازی به تقلید از موضع ایالات متحده در مورد ETFهای رمزارزها نیست، زیرا اقتصاد این کشور توانایی تحمل چنین ریسکی را ندارد. با این حال، واحد اطلاعاتی وزارت دارایی هند بیش از بیست ارائه‌دهنده خدمات ارزهای دیجیتال هندی را ثبت کرده و مالیات سنگینی بر این بخش وضع نموده است. در حالی که هر دو طرف بر لزوم حمایت از اقتصاد و سرمایه‌گذاران هندی توافق دارند، به نظر می‌رسد تمرکز نظارتی آن‌ها متفاوت باشد.

ایکس چیف

پاتل گفت: «صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت‌ کوین به ‌عنوان اوراق بهادار عمل می‌کنند و هندی‌ها مجاز به خرید آن‌ها تحت طرح مجوز برداشت آزادشده (LRS) هستند. در نتیجه، هندی‌ها یا به‌طور خاص مؤسساتی که می‌خواهند به بیت ‌کوین دسترسی پیدا کنند، اکنون می‌توانند از طریق ETFها برای تنوع بخشیدن به سبد سهام خود از BTC استفاده نمایند. LRS سرمایه‌گذاری‌های خارجی را برای هندی‌ها ساده می‌کند. سقف کلی LRS، طبق دستور بانک مرکزی هند، ۲۵۰ هزار دلار در سال است.

در نتیجه، Mudrex با حداقل سرمایه‌گذاری ۵۰۰۰ دلار و حداکثر ۲۵۰ هزار دلار، سرمایه‌گذاری در صندوق‌های ETF مبتنی بر بیت ‌کوین را در بستر خود فراهم می‌کند. پاتل گفت: «LRS برای اکثر مردم هند، چالش‌برانگیز است و از آنجایی که ما همچنین روابط بانکی قوی در ایالات متحده داریم، می‌توانیم به سرمایه‌گذاران هندی در انجام این تراکنش‌ها به روشی بسیار روان کمک کنیم و به همین دلیل است که این خدمات مهم هستند.» مدیرعامل Mudrex همچنین گفت که از بین ۳۵۰ مؤسسه‌ای که با این شرکت همکاری می‌کنند، حدود ۲۰ مؤسسه فرآیند خرید را آغاز کرده‌اند و او انتظار دارد حجم معاملات با میانگین ارزش ۱۱۰ هزار دلار باشد.

منبع

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی