بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

روز سرنوشت ساز برای دلار؛ فعلا انتظار افت دلار را نداشته باشد

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

پیش از جلسه امشب FOMC، دلار عملکرد کمی بهتری داشته است. پیش‌بینی‌ها هیچ تغییر قابل توجهی در بیانیه یا پیش بینی‌های اقتصادی فدرال رزرو ندارند. ریسک این جلسه در لحن داویش کمتر بانک مرکزی آمریکا است که می‌تواند برای دلار پیامد مثبتی داشته باشد. امروز بسیاری از اعضای بانک مرکزی اروپا، از جمله لاگارد، رئیس این بانک، سخنرانی خواهند داشت. پیش از جلسه بانک مرکزی انگلیس، امروز شاخص قیمت مصرف کننده انگلیس منتشر خواهد شد.

دلار آمریکا: آیا بانک مرکزی همچنان انتظار 3 کاهش نرخ بهره را در سال جاری دارد؟

امروز، روز FOMC است و تمرکز امشب بر بیانیه فدرال رزرو، پیش بینی‌‌های اقتصادی و کنفرانس مطبوعاتی پاول، رئیس فدرال رزرو، خواهد بود. به گفته اقتصاددان موسسه ING، تنها لازم است دو عضو FOMC انتظارات خود را تغییر دهند تا دات پلات فدرال رزرو در سال جاری به جای سه کاهش نرخ بهره، دو کاهش نرخ بهره را نشان دهند. بازارها در حال حاضر تنها 70 نقطه پایه از کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را در سال جاری قیمت گذاری می‌کنند و بنابراین تغییر به دو کاهش نرخ بهره راه را برای افزایش نرخ‌های کوتاه‌مدت آمریکا و دلار نسبتاً قوی‌تر باز می‌کند.

نشست امروز FOMC همچنین باید لحن دلار را برای چند هفته آینده تعیین کند، چرا که داده‌های کلیدی بعدی ایالات متحده تا 29 مارس، زمان اعلام PCE هسته فوریه، منتشر نخواهند شد. پیش‌بینی در مورد این عدد در حال حاضر یک عدد ماهانه 0.3 درصدی عجیب است. این مسئله دوباره با روایت تورم کاهنده فدرال رزرو تداخل خواهد داشت.

به نظر می‌رسد که دلار همچنان نسبت به افزایش اخیر نرخ‌های بهره آمریکا عقب مانده است و حتی اگر فدرال رزرو امسال پیش‌بینی سه کاهش مورد انتظار را رعایت کند، بعید است که دلار برای مدت طولانی با فشار فروش مواجه شود. برای این که روند نزولی قابل توجه دلار ظاهر شود، واقعاً باید ببینیم که داده‌ها افت کنند.

شاخص DXY در محدوده معاملاتی 103.5 – 104 پیش از جلسه FOMC باقی خواهد ماند.

یورو: سخنرانی اعضای بانک مرکزی اروپا

علیرغم جهش در نظرسنجی سرمایه‌گذاران ZEW آلمان به سطوحی که آخرین بار در اوایل سال 2022 مشاهده شده بود، EURUSD دیروز کاهش یافت. به احتمال زیاد قراردادها پیش از نشست FOMC امشب سلطه خواهند داشت و دلار تلاش می‌کند که به افزایشی که در هفته گذشته در نرخ‌های کوتاه مدت داشتیم، برسد. امروز برای ناحیه یورو، ما اطمینان مصرف کننده در ماه مارس به اضافه پنج سخنرانی از اعضای بانک مرکزی اروپا را داریم. در بین این سخنرانی‌ها، سخنرانی لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، و اشنابل و لین اهمیت بالایی دارند. انتظار داریم تکرار پیام اصلی مبنی بر اینکه قبل از اینکه بانک مرکزی اروپا بتواند به طور جدی کاهش نرخ بهره را در نشست ژوئن بررسی کند، به داده‌های بیشتری نیاز است، تکرار شود. EURUSD احتمالاً ریسک انحراف به منطقه 1.0800 قبل از FOMC را دارد.

در انگلیس، شاخص قیمت مصرف کننده فوریه منتشر خواهد شد. انتظار می‌رود که نرخ تورم خدمات کلیدی به 6.0 درصد نسبت به سال قبل کاهش یابد. این حرکت به دلیل تأثیرات پایه به طور گسترده‌ای انتظار می‌رود و احتمالاً تاثیری در جلسه روز پنجشنبه بانک مرکزی انگلیس نخواهد داشت. موسسه ING پیش‌بینی می‌کند که این جلسه ریسک‌های صعودی را برای پوند ارائه دهد – جفت ارز EURGBP می‌تواند محدوده 0.8500 را تست کند – اگر همانطور که انتظار داریم، بانک مرکزی انگلیس پیش‌بینی‌های راهبردی را حفظ کند و سرنخ‌های کمی در مورد زمان بندی اولین کاهش نرخ بهره ارائه دهد.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟