ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دلار عجله ای برای عقب نشینی ندارد !

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

دلار  شب خوبی را پشت سر گذاشته است. یکی از بانفوذترین اعضای فدرال رزرو، کریستوفر والر، سخنرانی کمی هاوکیش را ایراد کرد – این دیدگاه را تقویت کرد که فدرال رزرو دیرتر به حزب کاهش نرخ بهره خواهد پیوست – در همین حین، آژانس رتبه بندی S&P مجدداً رتبه اوراق دولتی ایالات متحده را در AA+ با چشم انداز پایدار تأیید کرد. نوسانات پایین بازار فارکس نیز همچنان هستند.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

دلار آمریکا: دلار عجله‌ای برای فشار فروش نیست

دلار به دلیل سخنرانی کریستوفر والر، عضو فدرال رزرو، اخبار صعودی دریافت کرد. او از اواخر اکتبر سخنرانی‌های تاثیرگذاری داشته است و به نظر می‌رسد سخنرانی دیشب کمی نگرانی بیشتری نسبت به تورم چسبنده در اوایل سال و رشد شدید مشاغل و معنای آن برای روند تورم کاهنده را نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد که او اخیراً دیدگاه خود را در مورد چرخه تسهیلی فدرال رزرو به دو کاهش نرخ بهره در سال جاری تغییر داده است و پیام او کاهش سطحی و دیرتر نرخ بهره را به همراه داشت. این سخنرانی برای فروشندگان دلاری که احتمالاً امیدوار به اطمینان خاطر در مورد روند کاهش تورم و برخی بحث‌های بیشتر در مورد مشکلات فصلی با داده‌های تورم ژانویه بودند، ناامیدکننده بود.

در واکنش به این سخنرانی، شاهد کمی مسطح شدن منحنی بازده اوراق ایالات متحده ( برای دلار مثبت) بودیم، جایی که بازده اوراق کوتاه مدت حدود 4 نقطه پایه در روز افزایش یافت. دلار با توجه به این خبر افزایش یافت. دلار همچنین اخبار مثبتی را از سوی آژانس رتبه‌بندی S&P دریافت کرد که رتبه اوراق دولتی آمریکا را در AA+ در چشم‌انداز باثبات تأیید کرد. اوایل این هفته مصاحبه‌های بسیار پرمخاطبی در مورد ناپایداری اوراق ایالات متحده انجام شده بود، اما به وضوح، S&P مسیر اوراق را به گونه‌ای متفاوت با موسسه FITCH خواند که در اوت گذشته رتبه ایالات متحده را کاهش داد. به نوعی، این امر ریسک یک بحران مالی ایالات متحده را تا حدی کاهش می‌دهد یا به تاخیر می‌اندازد، حتی اگر همه سرمایه‌گذاران بر این عقیده باشند که باید در مقطعی به این موضوع رسیدگی شود.

ایکس چیف

همانطور که به پایان سه ماهه نزدیک می‌شویم، یکی از روایت‌های تعیین کننده، عادی سازی سیاست پولی در فضای G10 و سیگنال‌های فعلی است که ممکن است فدرال رزرو دیرتر وارد این چرخه شود. این مسئله به دنبال کاهش نرخ بهره در سوئیس در هفته گذشته، جلسه دیروز بانک مرکزی سوئد که تقریباً وعده کاهش نرخ بهره در ماه مه یا ژوئن را داد و اظهارات رئیس بانک مرکزی نیوزیلند مبنی بر اینکه نیوزلند در حال آماده شدن برای عادی سازی سیاست‌ها است، رخ می‌دهد.

توجهات امروز در ایالات متحده بر برخی اصلاحات در تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده در سال 2023 و داده‌های دانشگاه میشیگان ماه مارس خواهد بود. همچنین امروز آمار مدعیان بیکاری منتشر می‌شود – هرچند این داده افزایش نیافته است که اظهارات کریستوفر والر را تأیید می‌کنند که شاید افزایش واقعی اشتغال وجود داشته باشد.

حدس و گمان در برابر دلار در فضای G10 دشوار است، و با جلوگیری از هرگونه تعادل قابل توجه در پایان سه ماهه به نظر می‌رسد که ریسک‌های بیشتر برای حرکت DXY از 104.50 به 105.00 وجود دارد.

یورو: اختلاف نرخ در سال جاری به بیشترین میزان رسید

پس از سخنرانی والر، اختلاف نرخ سواپ دو ساله EURUSD در سال جاری به بیشترین میزان و به 138 نقطه پایه رسید. در همین حال، برخی از داده‌های شاخص CPI برای ماه مارس (داده‌های اسپانیا که دیروز منتشر شد) در بخش تورم هسته کاهش یافت و انتظارات بازار مبنی بر کاهش نرخ‌ بهره توسط بانک مرکزی اروپا در نشست 6 ژوئن را تقویت کرده است. آمار تورم ماه مارس از بلژیک امروز و فرانسه و ایتالیا فردا منتشر خواهند شد. بازار اکنون احتمال 85 درصدی کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در ماه ژوئن را پیش‌بینی می‌کند، اما تنها احتمال 57 درصدی را به حرکت مشابه در آن ماه توسط فدرال رزرو می‌دهد.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

به عقیده موسسه ING، اگر جریان‌های تعادل مجدد پرتفوها در پایان ماه نبود، EURUSD اکنون زیر 1.0800 معامله می‌شد. فردای داده‌های تورم PCE هسته ماه فوریه برای ایالات متحده منتشر می‌شود، که انتظار می‌رود در ارزیابی ماهانه 0.3 درصد باشد. اگر این جفت ارز زیر محدوده حمایتی 1.0800 قرار بگیرد، می‌تواند به سمت محدوده 1.0780 و شاید 1.0750 حرکت کند. با این حال، نوسانات یک ماهه EURUSD زیر 5% نشان می‌دهد که شرایط معاملات همچنان چسبنده خواهد بود.

در جای دیگر، سخنان دیروز مقامات بانک مرکزی سوئیس تکرار کرد که بانک مرکزی سوئیس هدفی برای فرانک سوئیس ندارد و همچنین این اطمینان وجود دارد که CPI دوباره سقف 2٪ بانک مرکزی سوئیس را نقض نمی‌کند. بازار احتمال 80 درصدی را برای کاهش 25 نقطه پایه‌ای دیگر نرخ بهره بانک مرکزی سوئیس در ماه ژوئن قائل است و محیط نوسانانات پایین نیز به نفع EURCHF است که به سمت برابری حرکت می‌کند.

ین: نرخ‌های بالاتر دلار بر ین فشار وارد می‌کند

پس از نشست مشترک دیروز بانک مرکزی ژاپن، وزارت دارایی و آژانس خدمات مالی، گمانه زنی‌ها در مورد مداخله در بازار فارکس همچنان بالا است. موسسه ING عقیده دارد که مقامات ژاپنی ماشه را در صورتی که USDJPY از منطقه 152 عبور کند و شاید در محدوده 153-155 بکشد.

به یاد بیاورید که زمانی که ژاپن آخرین بار در سپتامبر/اکتبر 2022 در بازار مداخله کرد، با حدود 15 تا 20 میلیارد دلار شروع به کار کرد و در مجموع حدود 65 میلیارد دلار در طول دو ماه فروخت. چیزی که این بار ممکن است جالب باشد این است که مداخله را استریل نشده می‌کند یا خیر – به عنوان مثال، تخلیه خالص نقدینگی ین که می‌تواند موج‌هایی را در بازارهای پول به دنبال داشته باشد. مداخله در بازار فارکس از این به بعد با سوگیری انقباضی جدید بانک مرکزی ژاپن برای سیاست پولی سازگارتر خواهد بود.

با توجه به سقوط نوسان نرخ بهره ایالات متحده و تقاضای زیاد برای معاملات حملی، به سختی می‌توان پیش‌بینی کاهش قیمت USDJPY را داشت.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی