ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

در فصل تابستان معاملات حملی در کانون توجهات خواهد بود

زمان مطالعه: 4 دقیقه

در فصل تابستان معاملات حملی در کانون توجهات خواهد بود

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 2 خرداد

  • در فصل تابستان معاملات حملی در کانون توجهات خواهد بود

به نظر می‌رسد که بازار فارکس نسبت به تهدید نکول بدهی ایالات متحده نسبتاً نگران نیستند. در عوض، سطوح نوسانات به سطوح قبل از تهاجم اوکراین کاهش یافته است. سرمایه گذاران منتظر تابستانی آرام هستند. نوسانات کمتر به نفع معاملات حملی است، جایی که ارزهای آمریکای لاتین و اروپای مرکزی و شرقی بالاترین بازدهی تعدیل شده بر اساس ریسک را دارند.

دلار آمریکا: دلار در فضای معاملات حملی شرایط خوبی دارد

مذاکرات برای جلوگیری از نکول بدهی خزانه داری ایالات متحده ادامه دارد. گفتگوهای دیروز بین جو بایدن، رئیس جمهور، و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، برای افزایش سقف بدهی “مولد” توصیف شد. جدا از کوچکترین نابهنجاری در نوسانات یک ماهه USDJPY، تشخیص ریسک زیادی که حول و حوش یک تاریخ احتمالی X (زمانی که پول خزانه داری ایالات متحده تمام می‌شود) در ژوئن وجود دارد، دشوار است.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

در عوض، سطح پایین‌تر نوسانات بازار فارکس در سرتاسر جهان – هم در فضای فارکس کشورهای توسعه یافته و هم در فضای بازارها نوظهور، برجسته است. نوسانات به سطح قبل از حمله به اوکراین در اوایل سال 2022 کاهش یافته چرا که سرمایه گذاران از یک دوره طولانی مدت نرخ بهره بدون تغییر می‌ترسند. به عنوان مثال آیا فدرال رزرو در تمام طول سال نرخ بهره را افزایش می‌دهد، کاهش می‌دهد یا بدون تغییر باقی می‌گذارد؟ سطوح پایین‌تر نوسانات با محیط ریسک کمی سازنده‌تر همراه است و شاخص سهام جهانی MSCI به بالاترین سطح امسال رسیده است. در اینجا به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند در غیاب نشانه‌های واضحی به دلیل شرایط سخت‌تر اعتبار، مقداری پول در بازار فارکس قرار دهند.

قرار دادن پول در فضای بازار فارکس به معنای نگاهی به معاملات حملی است. با نگاهی به بازده‌های تعدیل شده بر اساس نوسانات در سراسر جهان، ارزهای آمریکای لاتین (به ویژه پزو مکزیک) و اروپای مرکزی و شرقی (به ویژه فورینت مجارستان) بهترین بازده تعدیل شده بر اساس ریسک را ارائه می‌دهند. اینها در سال جاری عملکرد بهتری داشته‌اند و می‌توانند به خوبی ادامه دهند مگر اینکه مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده بدتر شود.

با ارائه نرخ‌های یک شبه بیش از 5.00٪، دلار در معیارهای معاملات حملی امتیاز بسیار خوبی کسب می‌کند. محیط فعلی احتمالاً توضیح می‌دهد که چرا ین ژاپن علیرغم همه ریسک‌‌ها، عملکرد ضعیفی دارد. انتظار می‌رود که دلار در این محیط رنج بازار فارکس تا زمانی که نشانه‌های واضح‌تری از کاهش تورم ایالات متحده و کندی فعالیت‌ها وجود داشته باشد (که ما استدلال کرده‌ایم که بیشتر داستانی برای سه ماهه سوم است)، اندکی قوی باقی بماند.

امروز داده شاخص PMI، فروش خانه‌های جدید و شاید سخنرانی پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، زیرنظر هستند. شاخص DXY بین محدوده 102.80 – 103.60 نوسان می‌کند.

یورو: همچنان احتمال رشد وجود دارد

علیرغم اصلاح جفت ارز EURUSD از محدوده 1.11 به 1.08، معاملات سفته بازانه خرید همچنان در شرایط اشباع قرار دارند و ریسکی برای افت قیمت به محدوده 1.05 ارائه می‌دهند. چنین شرایطی می‌تواند شامل گمانه‌زنی‌های جدی مبنی بر یک افزایش نرخ بهره دیگر توسط بانک مرکزی آمریکا (که در حال حاضر تنها 10 نقطه پایه آن قیمت گذاری شده) را شامل شود و یا در صورتی که خزانه داری ایالات متحده به یک نکول غیرقابل تصور در قبال بدهی خود نزدیک شود، رخ دهد. هیچ کدام از اینها سناریو پایه ما نیست و در عوض EURUSD احتمالاً برای مدتی در اطراف منطقه 1.08 نوسان خواهد داشت. ما فکر می‌کنیم این سه ماهه سوم دوره‌ای خواهد بود که نشانه‌های واضحی از کاهش تورم ایالات متحده و داده‌های ضعیف‌تر فعالیت‌ها، روند نزولی بسیار واضح‌تری را برای دلار ایجاد می‌کند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

امروز در ناحیه یورو داده‌های PMI و حساب جاری ماه مارس زیرنظر بودند. با مشاهده کسری ماهانه 36 میلیارد یورویی در تابستان گذشته به دلیل افزایش انرژی، حساب جاری منطقه یورو اکنون به سمت مازاد ماهانه در منطقه 25 تا 30 میلیارد یورو بازگشته است. این مسئله به عنوان یادآوری که احتمالاً EURUSD همچنان در میان مدت کمتر از ارزش خود قیمت گذاری شده عمل می‌کند.

پوند: داده‌های خدماتی PMI در کانون توجهات

در گذشته، انتشار داده‌های PMI خدمات، با توجه به نمایندگی بزرگ بخش خدمات در اقتصاد بریتانیا، محرک پوند بوده است. امروز نیز انتظار داده‌ای مثبت در محدوده 55 وجود دارد. چنین نتیجه‌ای بعید به نظر می‌رسد قیمت گذاری فعلی بازار و احتمال 84 درصدی که بانک مرکزی انگلیس در 22 ژوئن 0.25% نرخ بهره را افزایش می‌دهد، کاهش دهد. در این زمینه، داده‌های CPI آوریل بریتانیا که فردا منتشر می‌شود، بسیار مهم‌تر است.

محدوده 0.8660-0.8735 محدوده واضح در EURGBP است و احتمالاً ارقام CPI فردا خواهند بود که بهترین شانس را برای شکست این محدوده ایجاد می‌کنند.

دلار نیوزیلند: احتمال افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی نیوزیلند

در نیوزیلند انتظار می‌رود بانک مرکزی نیوزیلند نرخ بهره را 0.25% افزایش دهد که بازارها به طور کامل آن را قیمت گذاری کردند، بنابراین همه نگاه‌ها به مجموعه جدید پیش بینی‌های اقتصادی و نرخ بهره خواهد بود. بانک مرکزی نیوزیلند در ابتدا اعلام کرده بود که نرخ‌ها به 5.50% می‌رسد و اطلاعات اقتصادی زیادی وجود ندارد که قدرت برای بازنگری سقف نرخ بهره بالاتر را نشان دهد: بازار کار همچنان رقابتی است، اما تورم در سه ماهه اول بیش از حد انتظار کاهش یافته است.

آنچه واقعاً پس‌زمینه اقتصادی را تغییر داد، اعلام بودجه دولت در هفته گذشته بود که با تقویت مالی فراتر از انتظارات و تجدیدنظر شدید در پیش‌بینی‌های رشد همراه بود که دیگر شامل رکود در سال جاری نمی‌شود. افزایش مداوم ارقام مهاجرت ورودی بالاتر از حد انتظار (که خود بانک مرکزی نیوزیلند آن را یک رویداد تورمی تلقی می‌کند)، این احتمال را به وجود آورده که بانک مرکزی ریسک‌های صعودی جدیدی را برای قیمت‌ها تصدیق کند و انقباض بیشتری را به پیش بینی‌های نرخ اضافه کند. بازارها اوج نرخ بهره را 5.80٪ قیمت گذاری می‌کنند، اما ما فکر می‌کنیم که بانک مرکزی نیوزیلند ممکن است اوج پیش بینی شده را تا 6.00٪ افزایش دهد.

جفت ارز NZDUSD تا حد زیادی تحت تاثیر داستان جهانی و دلار آمریکا قرار دارد، اما AUDNZD شاهد فشار فزاینده‌ای به دلیل واگرایی سیاست‌های بانک مرکزی استرالیا و بانک مرکزی نیوزیلند بوده است. افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی نیوزیلند می‌تواند فشار نزولی بیشتری در جفت ارز AUDNZD وارد کند و به رشد جفت ارز NZDUSD حتی اگر دلار قوی بماند، کمک کند.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟