بازارها در انتظار سخنرانی پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، هستند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

دلار آمریکا در برابر سایر ارزهای اصلی در روز سه‌شنبه به روند بهبود خود ادامه داد، چرا که چندین مقام فدرال رزرو به سرمایه‌گذاران یادآوری کردند که درها برای افزایش بیشتر نرخ بهره همچنان باز است.

کریستوفر والر، عضو فدرال رزرو، روز گذشته گفت که نرخ رشد 4.9 درصدی تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه سوم عملکردی “قوی” است که باید آن را زیرنظر داشت. در حالی که بومن گفت که او این عدد را به عنوان مدرکی در نظر می‌گیرد که اقتصاد نه تنها “قوی باقی مانده است”، بلکه ممکن است سرعت آن نیز افزایش یافته باشد. اگرچه والر به طور خاص به نیاز به افزایش بیشتر نرخ بهره اشاره نکرد، بومن گفت که اقتصاد رو به رشد ممکن است واقعاً به نرخ بهره بالاتری نیاز داشته باشد.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

گولزبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو و کاشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، تکرار کردند که افزایش نرخ‌های بهره مبتنی بر بازار احتمالاً نشان دهنده انقباضی‌تر شدن شرایط مالی است، اما هیچکدام احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره را رد نکردند.

سرمایه گذاران متقاعد نشده منتظر سخنرانی پاول رئیس فدرال رزرو، هستند

با این حال، با وجود بهبود ارزش دلار، سرمایه گذاران تا حد زیادی متقاعد نشدند که ممکن است افزایش دیگری جزء گزینه‌های روی میز باشد. این امر در بازار مشهود بود چرا که بر خلاف دلار، بازده اوراق 10 ساله خزانه داری دیروز کاهش یافت و با توجه به مسیر ضمنی حاصل از معاملات بازار آتی نرخ بهره فد، تنها احتمال 15 درصدی برای افزایش 25 نقطه پایه دیگر نرخ بهره وجود دارد و حدود 90 نقطه پایه کاهش نرخ بهره تا پایان سال 2024 قیمت گذاری شده است. کاهش بازده ممکن است ناشی از حراج خوب 48 میلیارد دلاری اوراق 3 ساله و حراج اوراق قرضه 10 و 30 ساله که قرار است اواخر این هفته عرضه شوند، باشد.

چیزی که سرمایه گذاران را بر آن داشت تا به شرط‌ بندی‌ها برای کاهش نرخ بهره اضافه کنند، گزارش ناامیدکننده اشتغال ایالات متحده در روز جمعه بود، اما با نگاهی به عملکرد اقتصادی، هیچ چیزی وجود ندارد که این همه کاهش نرخ بهره را توجیه کند. بنابراین، اگر داده‌های مربوط به رشد ایالات متحده همچنان به اقتصاد تاب آور اشاره کند، فضای کافی برای تعدیل صعودی و بهبود بیشتر دلار وجود دارد.

امروزه، اگرچه داده‌های سطح بالایی در ایالات متحده وجود ندارد، اما احتمالاً توجهات به سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، جلب می‌شود. اگر او اظهارات همکارانش را تکرار کند که به دنبال عملکرد درخشان اقتصادی در سه ماهه سوم، احتمال نرخ‌های بالاتر همچنان روی میز باقی می‌ماند، یا اگر شعار «نرخ بهره بالاتر برای مدت طولانی‌تر» را برجسته کند، دلار احتمالاً رشد خود را افزایش خواهد داد.

روز سه‌شنبه بازار سهام آمریکا در محدوده سبز به کار خود پایان داد و شاخص نزدک بیشترین رشد داشت. این مسئله نشان می‌دهد که تنها معامله‌گران دلار اظهارات اعضای بانک مرکزی آمریکا را جدی گرفتند و باید دید سخنرانی امروز پاول می‌تواند منجر به افزایش بازده اوراق که برای بازار سهام عامل منفی باشد، شود یا خیر.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

پس از پاول، آزمون بزرگ بعدی برای بازارها که ارتباط نزدیکی با انتظارات در مورد مسیر سیاست پولی فدرال رزرو دارد، ممکن است داده‌های تورم هفته آینده در ماه اکتبر باشد. برآورد جدید مدل GDPNow فدرال رزرو آتلانتا، که یک روز پس از داده‌های CPI منتشر می‌شود نیز می‌تواند ارزش زیرنظر گرفتن را داشته باشد. در حال حاضر، این مدل نرخ رشد 2.1 درصدی را برای سه ماهه چهارم پیش‌بینی می‌کند.

پس از انتشار داده‌های چین، قیمت نفت بیش از 4 درصد سقوط کرد

قیمت نفت روز گذشته کاهش یافت. نفت WTI افت بیش از 4 درصدی داشت و به پایین‌تر سطح از ماه ژوئیه رسید. این افت ممکن است به دلیل داده‌های مختلط چین بوده باشد. این داده‌ها اگرچه بهبودی در تقاضای داخلی را نشان می‌دادند، اما همچنان به ریسک‌های پایدار اشاره می‌کردند. واردات در ماه اکتبر برای 11 ماه متوالی کاهش یافته و در ارزیابی سالانه 3% رشد داشت، اما صادرات 6.4 درصد سالانه کاهش یافت که سریعتر از کاهش 6.2 درصدی در سپتامبر بود.

تصمیم مشترک عربستان سعودی و روسیه برای ادامه کاهش تولیدات داوطلبانه تا پایان سال می‌تواند برای طلای سیاه مثبت باشد، اما بهبود صادرات اوپک به میزان حدود 1 میلیون بشکه در روز از زمان پایین‌ترین سطح ماه اوت نشان می‌دهد که ممکن است هنوز عرضه زیادی در بازار وجود داشته باشد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟