ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

داده‌های آمریکا و سخنرانی اعضای بانک مرکزی آمریکا در کانون توجهات هستند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

در غیاب داده‌های آمریکا، بازار فارکس تقریبا آرام بود. انتظار داشتیم اعضای بانک مرکزی آمریکا علیه عقب نشینی نرخ‌ها در آمریکا اظهاراتی داشته باشند اما سخنرانی مبهمی را از آن‌ها شاهد بودیم. این مسئله باعث شده است که بازده اوراق آمریکا به پایین‌ترین حد خود برسد. امروز نیز بسیاری از اعضای بانک مرکزی سخنرانی خواهند داشت.

دلار آمریکا: افت بازده اوراق، تضعیف دلار را به همراه داشته است

بازار دارایی‌ها این فضا را نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران کندی اقتصادی آمریکا را پیش‌بینی می‌کنند. بازده اوراق آمریکا در پایین‌ترین سطح قرار دارند و تا به الان شاهد مقاومتی از طرف بانک مرکزی آمریکا در مورد شرایط مالی انبساطی نبودیم. در عوض به نظر می‌رسد که ما یک پیام اصلی از فدرال رزرو دریافت می‌کنیم که بازار کار ایالات متحده به سمت تعادل بهتر حرکت می‌کند – که می‌تواند از رشد دستمزدها و تورم گسترده‌تر جلوگیری کند.

تخفیف پرارپ

به نظر می‌رسد این دیدگاه که چرخه فدرال رزرو ممکن است تغییر کرده باشد در بازار اوراق قرضه نیز ظاهر می‌شود، جایی که تقاضا برای اوراق بلند مدت دوباره افزایش یافته است. شب گذشته حراج 40 میلیارد اوراق 10 ساله به خوبی پیش رفت (امروز حراج اوراق 30 ساله برگزار می‌شود.) و داده‌های منتشر شده حاکی از آن است که سرمایه گذاران ژاپنی خرید اوراق خزانه خود را در ماه سپتامبر افزایش داده‌اند و در همان ماه 22 میلیارد دلار اوراق خریدند. همچنین نفت برنت که در محدوده کف قیمتی 80 دلار معامله می‌شود برای دلار عامل منفی است.

استدلالات برای کاهش دلار احتمالا به دلیل افت بازده اوراق 10 ساله خزانه داری به محدوده 4.50% است. محدوده جدید بازده اوراق 10 ساله بین 5% – 4.5% خواهد بود. با این وجود، بازارهای پول ممکن است در چند سال آینده برای قیمت گذاری نرخ‌های بهره کوتاه مدت زیر 4.00% دچار مشکل شوند.

ایکس چیف

امروز باز هم سخنرانی اعضای بانک مرکزی آمریکا در کانون توجهات خواهد بود. بوستیک (عضو داویش بانک مرکزی) و بارکین (عضو هاوکیش بانک مرکزی) امروز سخنرانی خواهد داشت. توجه بیشتر معطوف به سخنرانی پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، در کنفرانس صندوق بین اللمللی پول خواهد بود. از لحاظ داده‌ها امروز توجهات معطوف به آمار مدعیان بیکاری خواهد بود که هر گونه افزایشی می‌تواند به دلار آسیب بزند و نشانه‌هایی مبنی بر اینکه بازار کار آمریکا بالاخره در حال چرخش است را نشان دهد.

شاخص دلار می‌تواند امروز به سمت محدوده 105 حرکت کند.

یورو: آلمان بار دیگر مورد انتفاد خزانه داری آمریکا قرار گرفت

جفت ارز EURUSD برای مدت کوتاهی بالاتر از محدوده 1.0700 معامله شد. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران توجهی به تهدیدات بانک مرکزی اروپا مبنی بر یک افزایش دیگر نرخ بهره ندارند و در عوض 80 نقطه پایه کاهش نرخ بهره را برای سال 2024 قیمت گذاری کرده‌اند. بعید است امروز اعضای بانک مرکزی اروپا بتوانند کمکی به رشد یورو کنند و بهترین شانس این جفت ارز برای رشد آمار مدعیان بیکاری آمریکا خواهد بود.

گزارش شش ماهه وزارت خزانه داری ایالات متحده در مورد بازار فارکس نکات جالبی را داشت. به یاد داشته باشید، این گزارشی برای شرایط ضعیف دلار است و برای روشن کردن آن دسته از شرکای تجاری طراحی شده که اجازه نمی‌دهند ارزش ارزهای خود به طور منظم افزایش یابد و به طور بالقوه در بازار مداخله می‌کنند – یا ارزهای خود را برای سود تجاری دستکاری کنند. وزارت خزانه داری ایالات متحده اکنون دیگر علاقه‌ای به سوئیس ندارد – سوئیس در حال فروش است نه خرید در بازار فارکس. اما به دلیل ماهیت مازاد تجاری بزرگ خود با ایالات متحده، آلمان همچنان در فهرست نظارتی وزارت خزانه داری ایالات متحده باقی مانده است. خزانه داری ایالات متحده این سوال را مطرح می‌کند که چرا آلمان همچنان به دنبال مازاد مالی است در حالی که فعالیت‌ها بسیار ضعیف هستند – انتقادی ضمنی از مدل تجاری آلمان بر اساس تقاضای خارجی.

برای امروز محدوده حمایتی جفت ارز EURUSD در محدوده 1.0650/60 و محدوده مقاومتی در حوالی 1.0765 است.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی