از تعطیلی دولت آمریکا جلوگیری شد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

دلار پس از افت روز سه‌شنبه تلاش می‌کند کمی از افت خود را جبران کند. شاخص خرده فروشی ماه اکتبر نشان داد مصرف کنندگان همچنان به هزینه کردن ادامه می‌دهند. همچنین حمایت سنا از لایحه تامین مالی چاره موقت که ریسک تعطیلی دولت در سال 2024 را از بین می‌برد به دلار کمک کرد. امروز انتظار می‌رود شاهد حرکات رنجی در بازار باشیم و توجهات معطوف به سخنرانی اعضای بانک مرکزی آمریکا و آمار مدعیان بیکاری آمریکا هستند.

دلار آمریکا: جهش‌های موقتی

دلار کمی افزایش یافت چرا که سرمایه‌گذاران همچنان ارزیابی می‌کنند که آیا افت روز سه‌شنبه شروع موضوعی معنا دار بوده یا تنها آشفتگی بود در محیطی که با عدم قطعیت‌ها همراه است. از چندین عضو بانک مرکزی آمریکا شنیدیم که همچنان در مورد ریسک افزایش بیشتر نرخ بهره صحبت می‌کنند اما در حال حاضر، بازارهای پولی آمریکا تقریبا اطمینان دارند که چرخه بانک مرکزی آمریکا به پایان رسیده و در حال حاضر 90 نقطه پایه کاهش نرخ بهره را قیمت گذاری می‌کنند.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

روز گذشته شاخص خرده فروشی آمریکا برای ماه اکتبر نتوانست منجر به ادامه روند نزولی دلار شود و حمایت سنا از لایحه تامین مالی چاره موقت ریسک نزولی برای دلار و تعطیلی دولت در نیمه شب جمعه را از بین برد.

این مسئله چه چیزی را به ما نشان می‌دهد؟ اطمینان از این که چرخه انقباضی بانک مرکزی آمریکا به اتمام رسیده باید برای باقی ارزهای جهان، مخصوصا آن‌هایی که به نرخ‌ بهره بالاتر حساس هستند، فاکتور مثبتی باشد. با این حال با توجه به این که نرخ بهره یک شبه در محدوده 5.4% است، فروش دلار منطقی نیست. به همین دلیل است که موسسه ING عقیده دارد شروع روند نزولی دلار هنوز مدتی طول می‌کشد تا رخ دهد و ممکن است تا سه ماهه دوم سال 2024 شاهد این مسئله نباشیم.

امروز توجهات معطوف به آمار مدعیان بیکاری و تولیدات صنعتی آمریکا هستند. هر گونه افزایشی در آمار مدعیان بیکاری می‌تواند به دلار صدمه بزند. همچنین امروز چند عضو بانک مرکزی آمریکا سخنرانی دارند که بیشتر از طیف اعضای هاوکیش هستند.

امروز شاخص DXY می‌تواند در کوتاه مدت در محدوده بین 104.0 – 104.85 معامله شود.

یورو: بی خبری خوش خبری است

چیزی که به رشد یورو در این هفته کمک کرده، ممکن است عدم وجود داده‌های ناحیه یورو باشد. در چند ماه اخیر، داده‌های ناحیه یورو مانع هر گونه رالی در جفت ارز EURUSD شده است و این داده‌ها بر بدبینی در این بلوک تجاری تاکید کرده‌اند. با نگاهی به تقویم، تا پنج‌شنبه آینده و انتشار آمار PMI ماه نوامبر، داده مهمی منتشر نخواهند شد. این مسئله نشان می‌دهد که جفت ارز EURUSD می‌تواند در چند روز آینده رشد این هفته خود را حفظ کند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

ممکن است این جفت ارز در چند روز آینده در محدوده‌ای بین 1.0800 – 1.0900 معامله شود. به طور قطع حرکت به زیر محدوده 1.0765 می‌تواند تمام تحولات مثبت این هفته را از بین ببرد. در تصویر بزرگ‌تر شک داریم جفت ارز EURUSD بتواند روند نزولی دلار را در سال آینده را رهبری کند. ما پیش‌بینی می‌کنیم کراس‌های ارزی مثل EURAUD افت بیشتری داشته باشند. با این حال در حال حاضر پیش‌بینی می‌کنیم جفت ارز EURUSD ثابت باقی بماند و تا پایان سال از محدوده‌های فعلی دور نشود.

پوند: افت در بین کراس‌های ارزی

جفت ارز EURGBP همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد که به عقیده موسسه ING به دلیل قیمت گذاری مجدد چرخه انقباضی بانک مرکزی انگلیس در سال 2024 بوده است. روز گذشته بازارها به طور کامل کاهش 25 نقطه پایه‌ای نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلیس را در ژوئن سال آینده قیمت گذاری کردند. همچنین تا پایان سال کاهش 78 نقطه پایه‌ای نرخ بهره قیمت گذاری شده است. بانک مرکزی انگلیس در آخرین جلسه خود اعلام کرد که نرخ بهره برای مدت طولانی‌تری محدوده کننده باقی می‌ماند. بازارها در حال حاضر به دنبال تغییر این روایت هستند. برای مثال بانک مرکزی مکزیک اخیرا لحن خود را “از مدت بیشتری” به “مدتی” تغییر داد که می‌تواند هشداری برای شروع کاهش نرخ بهره در فوریه یا مارس سال آینده باشد.

در حال حاضر بسیاری کاهش‌های نرخ بهره در سال آینده برای بانک مرکزی انگلیس قیمت گذاری شده است. با این حال این بدین معنی نیست که جفت ارز EURGBP به طور قطع بالاتر از محدوده 0.8800 معامله خواهد شد. جفت ارز GBPUSD نتوانست رالی خود را ادامه دهد و می‌تواند افت بیشتری داشته باشد مگر این که چیزی مثل آمار مدعیان بیکاری آمریکا ناامید کننده منتشر شود.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟