ارانته

داده بازار مسکن آمریکا و صورتجلسه بانک مرکزی آمریکا در کانون توجهات هستند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

دلار ضعیف‌تر منجر شده است که مقامات چینی، اجازه افت جفت ارز USDCNH را بدهند. امروز با توجه به این که ریسک افت داده فروش خانه‌های موجود ایالات متحده به پایین‌ترین سطح از سال 2010 وجود دارد و صورتجلسه FOMC می‌تواند لحن هاوکیش کمتری داشته باشد، احتمال ضعف بیشتر دلار آمریکا وجود دارد.

دلار آمریکا: فروش خانه‌های موجود ایالات متحده در کانون توجهات

دلار همچنان کاهش می‌یابد چرا که سرمایه‌گذاران پیش از تعطیلات روز شکرگزاری روز پنج‌شنبه در آمریکا، معاملات خرید دلار را کاهش می‌دهند. در حال حاضر در حال گذراندن یک مرحله نسبتا خوش‌خیم برای قیمت‌های دارایی‌های جهانی هستیم، جایی که حتی حراج اوراق 20 ساله خزانه‌داری آمریکا در شب گذشته بهتر از حد انتظار پیش رفت و به طور موقت نگرانی‌ها در مورد مسیر مالی ایالات متحده را متوقف کرد. این حراج منجر شد بازده اوراق بلند مدت 4 5 نقطه پایه کاهش یابد و کمک کرد کمی از معاملات فروش در ین کاهش یابد. ژاپن از این حرکت در جفت ارز USDJPY خرسند خواهد شد.

امروز توجهات معطوف به فروش خانه‌های موجود ایالات متحده و صورتجلسه بانک مرکزی آمریکا خواهد بود. در مورد داده مسکن آمریکا، اقتصاددان موسسه ING عقیده دارد ممکن است شاهد افتی به پایین‌ترین سطح از سال 2010 باشیم. محرک این عدد پایین، نرخ 8 درصدی وام مسکن 30 ساله است که با شواهدی از وجود درخواست کم برای‌ وام مسکن مشهود است. اگر این داده طبق انتظارات منتشر شود برای دلار منفی خواهد بود و نشان می‌دهد که افزایش نرخ بهره تاثیر خود را گذاشته است.

در اواخر روز جاری، سرمایه گذاران صورتجلسه آخرین جلسه بانک مرکزی آمریکا که در 1 نوامبر برگزار شد، را ارزیابی خواهند کرد. در این صورتجلسه بود که بانک مرکزی آمریکا شاره کرد که انقباضی شدن شرایط مالی احتمالا بر فعالیت‌ها تاثیر گذاشته است. به نظر می‌رسد بازار به دنبال صورتجلسه‌ای با لحن هاوکیش کمتر است و هر گونه سیگنالی که اشاره کند بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را افزایش نمی‌دهد برای دلار عامل منفی در نظر گرفته می‌شود.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

شاخص دلار پایین‌تر از محدوده حمایتی 103.45 قرار گرفته است و در حال حاضر می‌تواند به سمت محدوده 102.95/103 حرکت کند که به داده امروز و صورتجلسه بانک مرکزی آمریکا بستگی دارد.

رنمینبی: معاملات فروش در حال انجام

بسیاری از تحلیل‌گران از جمله موسسه ING انتظار نداشتند که جفت ارز USDCNH به این زود‌ی‌ها در محدوده 7.14 معامله شود. موسسه ING این پیش‌بینی را داشت که مقامات چینی تمایل ندارند رنمینبی بیشتر از این تضعیف شود و از محدوده 7.30 دفاع می‌کردند. به همان اندازه، آنها تمایل نداشتند رنمینبی خیلی قوی‌تر شود آن هم در حالی که تلاش می‌کنند، اقتصاد کندشان را تقویت کنند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

امروز با این حال دو عامل منجر به تقویت رنمینبی شده‌اند. اول این که بانک خلق چین (PBOC) نرخ ثابت پایین‌تری را نسبت به انتظارات برای USDCNY در نظر گرفته بود. این نشان می‌دهد که بازگشت USDCNY به سطح 7.17 که در چند ماه گذشته لمس شده بود، صرفاً رضایت کننده نبوده است و همچنان مقامات به دنبال نرخ پایین‌تری برای این جفت ارز بودند، به همین دلیل شاهد محدوده تثبیت 7.14 بودیم. علاوه بر این، بانک خلق چین نقدینگی را در زمانی که نیازی نبود، کاهش داد که می‌توان آن را به عنوان تلاشی بیشتر برای خارج کردن افرادی که معاملات فروش رنمینبی دارند، دانست.

مشخص نیست که مقامات چینی می‌خواهند USDCNY چقدر پایین‌تر باشد و مقامات محلی لزوما نمی‌توانند برای مدت طولانی به یک محیط کاملاً ضعیف دلار تکیه کنند. اما در کوتاه‌مدت، ما فکر می‌کنیم که این حرکت‌ها می‌تواند به طور کلی بلوک ارزهای فارکس آسیا را افزایش دهد و به محیط ضعیف دلار فعلی بیفزاید.

یورو: رشد به دلیل دلار ضعیف‌تر

جفت ارز EURUSD احتمالا با حرکت به سمت محدوده 1.10 بسیاری را غافلگیر خواهد کرد. وزن زیاد دلار در شاخص وزنی تجاری یورو بانک مرکزی اروپا نیز به این معنی است که یورو نیمی از افت خود را از ژوئیه تا کنون بدون ارزیابی مجدد (مثبت) چشم انداز رشد منطقه، پشت سر گذاشته است.

انتظار داریم امروز مجددا داستان دلار بر بازار غالب شود. افت فروش خانه‌های موجود ایالات متحده احتمالا بهترین شانس EURUSD برای شکست محدوده مقاومتی 1.0960/1.0965 و تست محدوده 1.10 است. اما با توجه به این که بازده اوراق کوتاه مدت همچنان افت قابل توجهی نداشتند (بازده اوراق 2 ساله خزانه داری در محدوده 4.90% باقی مانده است)، موسسه ING تمایلی ندارد که رشد جفت ارز EURUSD را بالاتر از محدوده 1.10 دنبال کند. همچنین، همانطور که دیروز اشاره شد، انتشار ضعیف داده‌های PMI در روز پنج‌شنبه بار دیگر می‌تواند منجر به ضعف یورو شود.

امروز داده خاصی در تقویم اقتصادی وجود ندارد و از لحاظ روایت بانک مرکزی اروپا، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران ممکن است در زمینه انتظارات برای کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا عجله کرده باشند. بازار در حال حاضر 33 نقطه پایه کاهش نرخ بهره را تا جلسه ماه ژوئن قیمت گذاری کرده است.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی