بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

صورتجلسه بانک مرکزی آمریکا هیجانی را به بازار ارائه نداد

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

صورتجلسه فدرال رزرو بار دیگر رویکرد محتاطانه نسبت به نرخ‌های بهره را تکرار کرد، اما برای دلار آمریکا، به نظر می‌رسد این یک اتفاق تازه نبود. انتظار داریم که حجم معاملات در تعطیلات روز شکرگزاری ایالات متحده در روز پنجشنبه کاهش یابد. به جای فردا، امروز آمار مدعیان بیکاری آمریکا را زیرنظر داشته باشید.

دلار آمریکا: روند تثبیت ادامه دارد

صورتجلسه فدرال رزرو بار دیگر رویکرد محتاطانه نسبت به نرخ بهره را تکرار کرد که بازارها را چندان هیجان زده نکرد. رشد 5 روزه بازارهای سهام متوقف شد و بازده اوراق مجددا کاهش یافت. برای جفت ارز EURUSD این مسئله اتفاق جدیدی نبود. انتظار می‌رود حجم معاملات پیش از تعطیلی فردا کاهش یابد. تعطیلی روز پنج‌شنبه بدین معنی است که امروز به جای فردا شاهد انتشار آمار مدعیان بیکاری خواهیم بود. انتظار می‌رود آمار مدعیان بیکاری ادامه دار افزایش یابد که به ضعیف شدن بازار کار اشاره دارد.

امروز در تقویم اقتصادی برای آمریکا، سفارش کالاهای بادوام ایالات متحده و شاخص اطمینان مصرف‌کننده که انتظار می‌رود در پایین‌ترین سطح از ماه مه به ثبات رسد، منتشر خواهند شد. در تصویر بزرگ‌تر ما همچنان عقیده داریم که خیلی زود است که انتظار داشته باشیم روند نزولی دلار بیشتر ادامه داشته باشد. این امر یا مستلزم داده‌های ضعیف‌تر ایالات متحده است یا این که فدرال رزرو به طور رسمی افزایش نرخ بهره را از گزینه‌های روی میز حذف کند.

یورو: مشکلات ترمز بدهی آلمان

عدم قطعیت در مورد فضای مالی آلمان، پس از حکم دادگاه قانون اساسی در هفته گذشته، هنوز هیچ تاثیر قابل توجهی بر یورو نداشته است. از یک سو، این مسئله می‌تواند فضای آلمان را برای مانور مالی در سال آینده محدود کند، اما در عین حال، ممکن است تفسیر ملایم‌تری از قوانین مالی در کل منطقه ارائه دهد. در واقع اخیراً کمیسیون اروپا موافقت کرد که رویه کسری بیش از حد (EDP) قبل از انتخابات پارلمانی اروپا در ژوئن آینده اعمال نخواهد شد. (هدف از روش کسری بیش از حد (EDP) این است که کشورهای اتحادیه اروپا کسری بیش از حد و/یا سطح بدهی را اصلاح کنند.) در ناحیه یورو، تمرکز امروز بر اطمینان مصرف‌کننده ناحیه یورو خواهد بود، اما محرک بزرگ‌تر برای یورو باید PMIهای ماه نوامبر فردا باشد – که انتظار می‌رود ضعیف باشند.

پوند: توجهات معطوف به بیانیه پاییز

یک سال در سیاست زمان زیادی است. درست بیش از یک سال پیش، نخست وزیر بریتانیا، لیز تراس، بازار بریتانیا را با برنامه‌های خود برای کاهش مالیات منفجر کرد. امروز، جرمی هانت، صدراعظم که مسئولیت مالی بیشتری دارد، نیز به دنبال کاهش مالیات است – اما کاهش‌هایی که برنامه‌ها را برای تثبیت مسیر بدهی بریتانیا در افق پنج ساله منحرف نمی‌کند. موسسه ING عقیده دارد که برخی از سیاست‌های مالی انبساطی‌تر در این مقطع مورد استقبال پوند قرار می‌گیرد و همچنان به نفع معامله EURGBP در زیر محدوده 0.8700 است.

فورینت مجارستان: بانک مرکزی طبق انتظارات نرخ بهره را کاهش داد که خبر خوبی برای بازار فارکس بود

همانطور که انتظار می‌‌رفت، بانک مرکزی مجارستان روز گذشته کاهش 75 نقطه پایه‌ای دیگری در نرخ بهره را ارائه کرد. پس از پایان جلسه، به نظر می‌رسید هیچ غافلگیری برای بازار وجود نداشته و نرخ‌ها تغییری نکردند.

این خبر خوبی برای فورینت است که طی سه روز گذشته رابطه خود را با نرخ بهره دوباره برقرار کرده است. قبل از جلسه جفت ارز EURHUF به محدوده 380 کاهش یافته بود. با این حال، رالی اخیر نرخ‌ها به سطوح ضعیف‌تر HUF اشاره می‌کند، اگرچه احتمالاً در حال حاضر چنین نخواهد بود. ثبات بانک مرکزی مجارستان و رشد EURUSD می‌تواند این مسئله را جبران کند، به علاوه ما می‌توانیم در کوتاه مدت شاهد پیشرفت‌هایی در مذاکرات با اتحادیه اروپا باشیم.

به طور کلی، به نظر می‌رسد جلسه دیروز برای HUF مثبت باشد، که تضعیف روزهای اخیر را متوقف خواهد کرد. در کوتاه‌مدت، احتمالاً باید شاهد برخی کاتالیزورها برای رشد جدید باشیم، به عنوان مثال داستان اتحادیه اروپا، اما به طور کلی موسسه ING در مورد HUF دیدگاه مثبت خود را حفظ می‌کند. اگر همه چیز در جهت مثبت پیش برود، ما معتقدیم EURHUF قبل از پایان سال به محدوده 370-375 خواهد رفت. از سوی دیگر، ضعف فعلی احتمالاً رویکرد طولانی مدت بازار را تغییر نداده است و اگر اخبار بدی به گوش برسد، همچنان باید آن را در نظر داشته باشیم.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟