ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

پیش از تعطیلات روز شکرگزاری، خبری از فشار فروش در دلار نبود

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

تعطیلات شکرگزاری به معنای حجم معاملاتی کم است و همچنین امروز هیچ داده‌ای در ایالات متحده منتشر نمی‌شود. پس از آن که آمار مدعیان بیکاری قوی باعث بازگشت دلار شد، ما انتظار داریم جفت ارز EURUSD کمی تثبیت شود. با این حال داده‌های PMI ناحیه یورو ممکن است کاهش معاملات خرید جدیدی در دلار را به همراه داشته باشد.

دلار آمریکا: قوی شدن پیش از تعطیلات روز شکرگزاری

روز گذشته دلار برای دومین جلسه معاملاتی افزایش یافت که این بار به دلیل انتشار قوی‌تر آمار مدعیان بیکاری از 233 هزار به 209 هزار بود: این مسئله نشان‌دهنده تاب آوری خوب بازار کار قبل از داده‌های حقوق و دستمزد 8 دسامبر است، که مسئله کلیدی در تنظیم لحن بازار فارکس برای کریسمس خواهد بود. انتظارات تورمی دانشگاه میشیگان مورد بازبینی صعودی بیشتر  قرار گرفت، اگرچه سفارشات کالاهای بادوام در ماه اکتبر کمتر از حد انتظار منتشر شد که احتمالاً دامنه تأثیر داده آمار مدعیان بیکاری را بر بازار محدود کرد.

تخفیف پرارپ

امروز حجم معاملات فارکس به دلیل روز شکرگزاری کاهش می‌یابد. بازار سهام و بازار اوراق نیز تعطیل هستند و در آمریکا داده اقتصادی منتشر نخواهد شد. قسمتی از بازگشت دلار در دو روز گذشته (به خصوص روز سه‌شنبه) ممکن است به دلیل سیو سود در معاملات ریسکی و افزایش معاملات تدافعی پیش از تعطیلات شکرگزاری باشد.

این احتمال وجود دارد که شاخص DXY در محدوده 104 به ثبات رسد چرا که حجم معاملات پایین است و داده‌ای از طرف آمریکا منتشر نمی‌شود.

ایکس چیف

یورو: داده‌های PMI در کانون توجهات

نظرسنجی‌های امروز PMI فرصت جدیدی برای بازارها خواهد بود تا ارزیابی کنند که آیا سنتیمنت رشد ناحیه یورو واقعاً به کف رسیده است یا خیر. انتظارات اجماع این مسئله را نشان می‌دهد. در حالی که در قلمرو انقباضی باقی ماندیم، دیدگاه کلی این است که هم در شاخص‌های تولیدی و هم در شاخص‌های خدماتی، باید شاهد یک بازگشت متوسط باشیم.

از دیدگاه بازار فارکس، واکنش به داده‌های PMI ماه نوامبر به ما نشان می‌دهد تا چه میزان کاهش معاملات در جفت ارز EURUSD نقش دارند. اگر با وجود کاهش معاملات در روز شکرگزاری، یک غافلگیری در هر دو جهت (چه مثبت و یا چه منفی) با حرکت شدید EURUSD همراه شود، به این نتیجه می‌رسیم که عدم تعادل موقعیت‌ها همچنان ادامه دارد. با این حال عقیده داریم در جفت ارز EURUSD احتمال تثبیت در محدوده 1.0900 بسیار بالا است.

در شب گذشته شاهد بهبودی در EURUSD بودیم و به نظر می‌رسد که پیروزی غافلگیرکننده گیرت ویلدرز، نامزد راست افراطی در انتخابات هلند، تأثیر قابل توجهی بر بازار نداشته است.

جفت ارز EURGBP روز گذشته پس از بیانیه پاییز انگلیس افزایش یافت. جرمی هانت، صدراعظم انگلیس، از کاهش گسترده مالیات‌های شخصی و کسب و کارها خبر داد. پیامد این مسئله بر پوند – به طور کلی – باید مثبت باشد چرا که کاهش مالیات نشان دهنده چشم انداز رشد بهتر و تورم بالقوه چسبنده است. با این حال، به نظر می‌رسید که حرکت در پوند پیش از اعلامیه اتفاق افتاده است و برخی از تأثیرات «شایعه را بخر، واقعیت را بفروش» وجود داشت که باعث ضعیف‌تر شدن حرکت پوند شد.

کرون سوئد: بانک مرکزی سوئد در دوراهی

امروز بانک مرکزی سوئد نرخ بهره را اعلام خواهد کرد که احتمال 50-50 برای افزایش نرخ بهره یا توقف وجود دارد. بانک اخیراً به شدت بر سطوح کرون متمرکز شده است و عملکرد خوب اخیر کرون، بازارها را بر آن داشته است که به سمت داویش متمایل شوند (احتمال 70% توقف). یکی از استدلال‌های مخالف این است که قدرت اخیر کرون (SEK) تا حدودی «مصنوعی» بوده است، چرا که به دلیل فروش نسبتاً تهاجمی در بازار فارکس از طریق عملیات پوشش ریسک توسط خود بانک مرکزی سوئد بوده است. (بانک مرکزی سوئد نرخ بهره را افزایش نداد و نرخ بهره در 4% باقی ماند.)

در زمینه تورم، فشارهای اصلی و هسته سریعتر از حد انتظار کاهش یافته است، اگرچه شاخص CPIF که قیمت انرژی را در نظر نمی‌گیرد همچنان در 6.1 درصد در ارزیابی سالانه است و نظرسنجی‌های Prospera نشان می‌دهد که انتظارات تورمی کاملاً ثابت مانده است.

اروپای مرکزی و شرقی: بانک مرکزی ترکیه بار دیگر نرخ بهره را افزایش می‌دهد

امروز جلسه بانک مرکزی ترکیه برگزار می‌شود. انتظار می‌رود نرخ بهره 250 نقطه پایه افزایش یابد و به 37.5% برسد اما نظرسنجی‌ها افزایش بیشتری را نشان می‌دهند.  آخرین انتشار داده تورم در ماه اکتبر نشان داد که روند نه تنها برای نرخ هسته بلکه برای تورم اصلی نیز در حال بهبود است. بر این اساس، موسسه ING انتظار دارد که بانک افزایش کندتر را در نظر بگیرد. با این حال، با توجه به حرکت‌های انقباضی قوی از  ماه اوت، ریسک‌ها رو به افزایش هستند. (نرخ بهره ترکیه به 40% افزایش یافت).

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی