ارانته

بعید است جفت ارز EURUSD به طور پایدار بالاتر از محدوده 1.100 باقی بماند

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

جفت ارز EURUSD محدوده کلیدی 1.10 را زیرنظر دارد، اما موسسه ING عقیده دارد هر گونه شکست این سطح پایدار نخواهد بود چرا که تصویر نرخ‌ها همچنان به نفع دلار است تا زمانی که تصویر رشد آمریکا منفی نشود. این موسسه همچنان عقیده دارد دلار در میان مدت بازگشتی خواهد داشت. در نیوزیلند، بانک مرکزی نیوزیلند نرخ بهره را افزایش نخواهد داد.

دلار آمریکا: ضعف شدید

دلار از شروع این هفته ضعیف باقی مانده است چرا که انتظارات برای لحن داویش فدرال رزرو افزایش یافته است. منحنی بازار آتی نرخ بهره فد در حال حاضر اولین کاهش نرخ بهره را در ماه ژوئن 2024 قیمت گذاری کرده است. روز گذشته انتشار ضعیف فروش خانه‌های جدید ایالات متحده کمک کرد مومنتوم نزولی دلار تثبیت شود و اکنون این روایت را تأیید می‌کند که نرخ‌های بهره بالاتر تأثیر ملموس‌تری بر اقتصاد دارد.

انتظار می‌رود دلار به داده‌های آمریکا، از جمله شاخص اطمینان مصرف‌کننده کنفرانس بورد ایالات متحده که انتظار می‌رود امروز کمی کاهش یابد، بسیار حساس باقی بماند. شاخص تولیدی فدرال رزرو ریچموند نیز امروز منتشر خواهد شد. از سمت بانک مرکزی آمریکا امروز چندین سخنرانی زیرنظر خواهند بود: گولزبی، والر بومن و بار. بانک مرکزی تقریباً به طور قطع نرخ بهره را در ماه دسامبر تغیری نخواهد داد، اما ملایم‌تر شدن موضع هاوکیش در نوامبر به دلیل سخت‌تر شدن شرایط مالی بود و افت اخیر نرخ‌ها به طور قابل توجهی شانس عقب نشینی در برابر گمانه زنی‌های کاهش نرخ بهره را افزایش می‌دهد، که می‌تواند به بازگشت دلار کمک کند.

جریانات آخر ماه ممکن است امروز بهبودی دلار را به تاخیر اندازد اما موسسه ING این ایده را حفظ می‌کند که هنوز برای دنبال کردن روند نزولی دلار زود است. هنوز مقداری تاب آوری در داده‌های ایالات متحده تا پایان سال وجود دارد که می‌تواند دلار پربازده را تقویت کند.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

یورو: صحبت‌ها در مورد PEPP آغاز می‌شوند

لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، دیروز در جلسه استماع پارلمان اتحادیه اروپا این انتظارات را افزایش داد که بانک مرکزی به زودی استراتژی سرمایه گذاری مجدد اوراق قرضه خود را تغییر خواهد داد. نشانه‌های کنونی بانک مرکزی اروپا حاکی از آن است که برنامه خرید اضطراری دوران همه‌گیری ویروس کرونا (PEPP) تا پایان سال 2024 در مرحله سرمایه‌گذاری مجدد خواهد بود، اما فشار فزاینده‌ای در داخل شورای حکام برای تسریع در سخت گیری کمی (QE) وجود دارد.

شرایط مالی انقباضی‌تر معمولاً برای یک ارز مثبت است، اما این بحث خاص در مورد سرمایه‌گذاری مجدد PEPP می‌تواند سرریز ناخواسته‌ای به اوراق کشورهای غیرمرکزی (peripheral) منطقه یورو داشته باشد. اسپرد اوراق 10 ساله دولتی ایتالیا و آلمان بیش از 25 نقطه پایه، پایین‌تر از آستانه درد 200 نقطه پایه‌ای است. اما با احیای قوانین مالی اتحادیه اروپا و کند شدن اقتصاد، سال 2024 برای اوراق قرضه ایتالیا با ریسک‌هایی همراه است. موسسه ING در حال حاضر اسپرد اوراق قرضه ایتالیا را به‌عنوان یکی از ریسک‌های کلیدی برای یورو در سال آینده شناسایی می‌کند، حتی اگر این مسئله سناریو پایه این موسسه نباشد که به طور پایدار به سطوح نگران کننده افزایش یابد.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

امروز تقویم ناحیه یورو آرام است اما چندین سخنرانی بانک مرکزی اروپا را باید زیرنظر داشت. لاگارد، دی کاس، ناگل و لین امروز سخنرانی خواهند داشت. تأثیر اظهارات اعضای بانک مرکزی اروپا بر یورو نسبتاً کم شده است و حرکت EURUSD باید تقریباً تابعی از حرکت دلار و انتظارات نرخ فدرال رزرو باقی بماند. هنوز متقاعد نشدیم که این جفت ارز بتواند به طور پایدار بالاتر از محدوده 1.10 باقی بماند و پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده اصلاحی به سمت محدوده 1.0900 را شاهد باشیم.

پوند: مومنتوم نزولی در EURGBP ممکن است دوام نیاورد

موسسه ING پیش‌بینی کرده بود که جفت ارز EURGBP به زیر محدوده 0.8700 کاهش یابد چرا که پوند از فضای بهتر ریسک پذیری بیشتر از یورو منتفع شده است و مهمتر از همه، حمایت مالی در بریتانیا به طور واضح برای پوند مثبت بود. موسسه ING پیش‌بینی می‌کند که این جفت ارز ممکن است به کف روند نزولی اخیر خود رسیده باشد، چرا که سنتیمنت ریسک ممکن است پیش از داده‌های کلیدی ایالات متحده کاهش یابد و تأثیر رویداد مالی بریتانیا بر بازارها از بین برود.

ما انتظار افزایش حمایت برای این جفت را در حدود 0.8650 و در محدوده میانگین 100 روزه در محدوده 0.8640 داریم. برای جفت ارز GBPUSD، دیدگاه ما بسیار شبیه به دیدگاه EURUSD است. احتمال اصلاح از این سطوح نسبتاً زیاد به نظر می‌رسد.

امروز در تقویم اقتصادی داده‌ای برای انگلیس منتشر نخواهد شد، اما هاسکل، عضو بانک مرکزی انگلیس، امروز سخنرانی خواهد داشت. روز گذشته بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس، انتظارات برای کاهش نرخ بهره را تضعیف کرد در حالی که اخبار دلگرم کننده در مورد تورم را تایید کرد.

دلار نیوزیلند: بانک مرکزی نیوزیلند ممکن است بر کاهش انتظارات برای کاهش نرخ بهره تمرکز کند

جلسه بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) فردا برگزار می‌شود و تقریباً این اطمینان وجود دارد که دوباره نرخ بهره تغییری نکند. از زمان نشست اکتبر، تورم، اشتغال و رشد دستمزدها بیش از حد انتظار کاهش یافته است. با این حال، بانک باید با پسروترین داده‌های تورم (فقط سه ماهه) در فضای G10 عمل کند و احتمالاً روی حفظ موضع خود در برابر سفته بازی‌های کاهش نرخ بهره تمرکز خواهد کرد.

بازارها در حال حاضر اولین کاهش نرخ بهره در نیوزیلند را برای تابستان امسال قیمت گذاری می‌کنند، در حالی که پیش‌بینی‌های نرخ بهره فعلی توسط بانک مرکزی نیوزیلند (منتشر شده در اوت) این سیگنال را می‌دهند که نرخ بهره تا پایان سال 2024 در اوج 5.5 درصد باقی خواهد ماند. موسسه ING عقیده دارد بانک مرکزی نیوزیلند تلاش می‌کند انتظارات برای کاهش نرخ بهره را تضعیف کند و این سیگنال را بدهد که نرخ بهره در 5.5% حفظ می‌شود یا در سال 2024 نرخ بهره تنها 25 نقطه پایه کاهش خواهد یافت.

این مسئله می‌تواند به دلار نیوزیلند کمک کند، اگرچه عملکرد بسیار خوب دلار نیوزیلند اخیراً تقریباً تنها تابعی از عوامل خارجی بوده است. در داخل کشور، این مسئله مهم وجود دارد که تغییرات مورد انتظار در تعهدات بانک مرکزی نیوزیلند توسط دولت تازه تأسیس شده را مد نظر قرار دهیم، که در نظر دارد دستور دوگانه تمرکز بر تورم را حذف کند. به عقیده موسسه ING این مسئله در بلند مدت برای دلار نیوزیلند مثبت است.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی