ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

عقب نشینی اعضای هاوکیش بانک مرکزی آمریکا و سقوط دلار

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

دلار افت خود را ادامه می‌دهد. محرک این افت سخنان اعضای بانک مرکزی آمریکا بوده که از نشانه‌های کند شدن شتاب اقتصادی و کاهش تورم، استقبال کردند. با فشار فروش دلار، شیب صعودی منحنی بازده اوراق، زودتر از چیزی که انتظارش می‌رفت، شدیدتر شده است. (به طور معمول، در پایان چرخه انقباضی سیاست پولی، انتظار می‌رود که بازده اوراق کوتاه‌مدت سریع‌تر از بازده اوراق بلندمدت‌تر کاهش یابد، چرا که انتظارات بازار از کاهش نرخ‌ بهره آغاز می‌شود). امروز تولید ناخالص داخلی آمریکا و داد‌ه‌های CPI آلمان در کانون توجهات هستند.

دلار آمریکا: اعضای هاوکیش بانک مرکزی موضع خود را ملایم‌تر می‌کنند

انتظار نمی‌رفت ک این مسئله به این زودی‌ها رخ دهد اما برخی از اعضای هاوکیش بانک مرکزی به نظر می‌رسد برای بیان این دیدگاه که در نبرد با تورم پیروز شده‌اند، خرسند هستند. روز گذشته محرک رالی بازار اوراق و فشار فروش در دلار، سخنرانی والر، عضو هاوکیش بانک مرکزی آمریکا بود. در 18 اکتبر، او اعلام کرد که چیزی باید در این زمینه کاهش یابد و رشد قوی ایالات متحده و کاهش تورم نمی‌تواند همزمان وجود داشته باشد. او دیروز به این نتیجه رسید که این سرعت رشد اقتصادی است که کاهش یافته است.

آکادمی

نشانه‌ها از این که تورم در حال تبدیل شدن به یک نگرانی بسیار کمتر برای سرمایه‌گذاران است را می‌توان در سواپ‌های تورمی پنج ساله ایالات متحده با قیمت‌گذاری پنج سال آینده مشاهده کرد. این سواپ‌ها از 2.79% در اواسط اکتبر – زمانی که دلار به اوج خود رسیده بود – به 2.51% کاهش یافته است. شیب منحنی بازده اوراق 2 – 10 ساله خزانه داری آمریکا 12 نقطه پایه این هفته افزایش یافته است.

در آینده سوال بزرگ این خواهد بود که آیا شاهد شروع چرخش بزرگ افت دلار هستیم در حالی که نیمه اول سال آینده انتظار آن را داشتیم؟ موضع آرام‌تر اعضای هاوکیش بانک مرکزی آمریکا این هشدار را می‌دهد که بهتر است با روند اخیر مبارزه نکنیم. همچنین سخنرانی پاول در روز جمعه همچنان زیرنظر است. فردا شاخص Core PCE برای ماه اکتبر منتشر خواهد شد که انتظار می‌رود برای داده اصلی (Headline) و هسته (Core) به ترتیب 0.1 و 0.2% باشد.

طلا

برای امروز، توجهات معطوف به داده تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم آمریکا خواهد بود که انتظار می‌رود برای ارزیابی سه ماهه 4.9% منتشر شود. انتظار می‌رود شاهد بازبینی صعودی ملایمی باشیم.

شاخص DXY سریع‌تر از چیزی که موسسه ING انتظارش را داشته است کاهش یافته است اما در محدوده 102.50 محدوده حمایتی وجود دارد. این احتمال وجود دارد که امروز شاهد محیط تثبیتی باشیم اما با توجه به این که احتمال انتشار ضعیف‌تر داده‌های تورمی فردا وجود دارد ممکن است فروشنده‌ها در محدوده 103.50 در این شاخص وجود داشته باشند.

یورو: داده‌های CPI در کانون توجهات

این روایت در حال ظهور است که بانک مرکزی اروپا احتمالا در سال آینده، همزمان با بانک مرکزی آمریکا شروع به کاهش نرخ بهره خواهد کرد. در این صورت چرا جفت ارز EURUSD باید رالی داشته باشد؟

روز گذشته، سخنرانی اعضای بانک مرکزی آمریکا منجر به کاهش 14 نقطه پایه‌ای اختلاف سواپ 2 ساله EURUSD شد. این مسئله به ما یادآوری می‌‌کند که اگر و زمانی که بانک مرکزی آمریکا آماده سیاست‌های انبساطی باشد، انتظارات بازار برای نرخ‌های دلار بسیار بیشتر از نرخ بهره یورو نوسان خواهد داشت. برای مثال نرخ بهره بازار دو تا سه ساله ایالات متحده می‌تواند به سرعت 80 نقطه پایه کاهش یابد، اگر روایت به سمت سیاست گذاری فدرال رزرو به محدوده 3 درصدی خنثی‌تر تغییر کند.

امروز توجهات معطوف به داده‌های CPI آلمان است که انتظار می‌رود از 3.8% در ارزیابی سالانه به 3.5% کاهش یابد. این داده می‌تواند مقدمه‌ای برای افت تورم ناحیه یورو باشد که فردا منتشر می‌شود. جفت ارز EURUSD کمی بالاتر از محدوده 1.10 قرار گرفت اما در حال حاضر محدوده حمایتی مناسبی در محدوده 1.0965 دارد. اگر امروز شاهد بازنگری‌های بزرگی در داده‌های تولید ناخالص داخلی سه ماهه آمریکا نباشیم، شک داریم که EURUSD افت بیشتری داشته باشد. محدوده 1.0965 – 1.1065 می‌تواند محدوده خوبی برای جفت ارز EURUSD پیش از انتشار داده تورمی PCE باشد.

در سمت دیگر، جفت ارز GBPUSD عملکرد خوبی داشته است. جفت ارز GBPUSD در محدوده 1.2720/1.2740 محدوده مقاومتی دارد و ممکن است نتواند از این محدوده امروز عبور کند مگر این که شاهد سخنرانی هاوکیش از بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس، باشیم.

دلار نیوزلند: عقب نشینی بانک مرکزی نیوزیلند از روند داویش

در حالی که بانک مرکزی نیوزیلند نرخ بهره را در محدوده 5.50% تغییر نداد، اما با افزایش 40 – 50 نقطه پایه‌ای پیش‌بینی خود برای سه سال آینده از روند داویش جهانی عقب نشینی کرد. محرک این تجدید نظرها این واقعیت بود که رشد تقاضا کمتر از حد انتظار کاهش یافته بود – که عمدتاً به دلیل رشد جمعیت بود. دلار نیوزلند آنچه را که از بانک مرکزی نیوزیلند شنیده بود، پسندید و به سرعت 1% افزایش یافت.

موسسه ING پیش‌بینی می‌کند جفت ارز NZDUSD در سال آینده (بیشتر به دلیل ضعیف دلار آمریکا) رشد کند اما هاوکیش بودن بانک مرکزی نیوزیلند نیز به این مسئله آسیبی نخواهد زد. باید دید که آیا جفت ارز NZDUSD می‌تواند تا اوایل دسامبر به محدوده مقاومتی 0.63 برسد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی