ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

چه چیزی منجر به رشد دلار خواهد شد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

کاهش بیشتر نرخ دلار به این معنی است که اکنون داده‌های فعالیت می‌توانند باعث بهبودی دلار شوند. ما چند روز مملو از داده‌های مهم ایالات متحده پیش از تعطیلات آخر هفته و همچنین نشست کلیدی اوپک پلاس را پیش رو داریم. ارقام تورم در ناحیه یورو ممکن است تاثیر زیادی بر یورو نداشته باشد.

دلار آمریکا: داده‌ها غلبه می‌کنند

دلار با وجود سنتیمنت صعودی در زمینه قیمت اوراق قرضه ایالات متحده و بازده اوراق خزانه داری که از سطوح کلیدی عبور کرده است، حمایت خاصی پیدا کرده است. زمانی که نرخ‌ها قبلاً در ایالات متحده افزایش یافتند، دلار نسبت به حرکت اولیه بسیار حساس بود و با ادامه فشار فروش اوراق قرضه، دلار حساسیت کمتری نشان داد: به نظر می‌رسد چیزی مشابه در حال حاضر با کاهش بازده اوراق خزانه داری در حال وقوع است. با این حال، یک استدلال کلیدی برای بازگشت دلار احتمالاً این واقعیت بود که اختلاف نرخ همچنان برای دلار آمریکا مطلوب‌تر از آنچه که سطح دلار نشان می‌داد، بود: اکنون، فضا برای بازگشت دلار بر اساس عوامل بنیادی خالص بازده اوراق کاهش یافته است. به عبارت دیگر، داده‌های فعالیت ایالات متحده باید وظیفه سنگین احیای دلار را بر عهده داشته باشند.

آکادمی

روز گذشته تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم آمریکا رشد بیشتری را نشان داد (5.2%) در حالی که عدد قبلی 4.9% بود. اکنون در زمینه داده‌ها دو روز شلوغ را پیش از تعطیلات آخر هفته در پیش داریم.

پس از افت هفته گذشته به محدوده 280 هزار، داده‌های آمار مدعیان بیکاری امروز در کانون توجهات خواهد بود. پیش‌بینی‌ها برای بازگشت به محدوده 218 هزار است. تغییرات ماهانه هزینه‌کرد شخصی همچنین با توجه به محوریت تاب آوری در مصرف در بحث فرود نرم، کلیدی خواهد بود: پیش‌بینی‌ها حاکی از کاهش 0.2 درصدی درآمد شخصی و هزینه کرد شخصی در ماه اکتبر است. انتظار می‌رود داده تورم PCE (شاخص مورد علاقه فدرال رزرو) نیز در ماه اکتبر کاهش یابد. با این حال، این داده تغییری برای دلار نخواهد بود، چرا که به نظر می‌‌رسد داستان کاهش تورم توسط بازارها جذب شده است و شاخص‌های فعالیتی اهمیت قابل توجهی برای بازار فارکس دارد.

طلا

سخنرانی اعضای بانک مرکزی آمریکا نیز در کانون توجهات است. افزایش شرط‌بندی‌ها در مورد سیاست‌های انبساطی فدرال‌رزرو با واکنش‌هایی که در نمونه‌های قبلی شنیده بودیم، برآورده نشده است که این مسئله، این اجازه را می‌دهد که انتظارات داویش بیشتر شود. البته باید اذعان کرد که اکثر نظرات مقامات فدرال رزرو همچنان در مورد چشم انداز کوتاه مدت سیاست پولی است. دیروز، لورتا مستر، رافائل بوستیک و تام بارکین همگی در مورد چشم انداز افزایش دیگر نرخ بهره بحث کردند – چیزی که بازارها به طور کامل از قیمت گذاری حذف کردند و ممکن است تنها در صورتی که تورم بهبود قابل توجهی داشته باشد، تجدید نظری داشته باشند. اتفاقاً، تعداد بیشتری از اعضای FOMC روایت توقف افزایش نرخ بهره را تأیید می‌کنند، که در حال حاضر به طور کامل قیمت گذاری شده است.

هنوز شک داریم که فدرال رزرو بخواهد سقوط بازده را تماشا کند، با توجه به این که حفظ شرایط مالی در مقطع فعلی مناسب است، بنابراین یک عقب نشینی قاطع‌تر در برابر شرط‌های کاهش نرخ، یک ریسک محسوس برای بازار فارکس باقی می‌ماند. مسیر ثانویه دلار برای یافتن حمایت، خارج از داده‌های ایالات متحده خواهد بود. موسسه ING همچنان انتظار دارد که DXY به بالای 103.00 برگردد، اما باید مراقبت محدوده 103.50 برای فشار فروش باشیم. امروز همچنین جلسه اوپک پلاس برگزار می‌شود و تیم کامودیتی موسسه ING بر این باور است که کارتل روی ناامید نکردن بازار متمرکز خواهد شد، اگرچه ریسک‌های نزولی برای نفت خام مسلماً افزایش یافته است.

یورو: انتظارات برای افت بیشتر تورم گسترده هستند

سیگنال‌های اولیه از آلمان و اسپانیا دلگرم‌کننده بوده است: هم تورم اصلی و هم هسته در ناحیه یورو سریع‌تر از حد انتظار کاهش می‌یابد. امروز، بقیه کشورهای منطقه ارقام تورم ماه نوامبر را منتشر خواهند کرد، به طوری که انتظار می‌رود CPI فرانسه به 3.7٪ کاهش یابد و تورم کل ناحیه یورو از 2.9٪ به 2.7٪ کاهش یابد و نرخ اصلی هسته از 3.9٪ به 4.2 تغییر کند.

تنها در صورتی که ارقام به طرز شگفت آوری بالاتر از حد انتظار باشد، پیامدها برای یورو احتمالاً با اهمیت خواهد بود. این به این دلیل است که بازارها در حال حاضر کاهش 75 نقطه پایه‌ای توسط بانک مرکزی اروپا در سال 2024، بدون هیچ شانسی برای افزایش بیشتر، قیمت گذاری می‌کنند. مهمتر از همه، به نظر می‌رسد تمرکز بیشتر بر چشم انداز رو به وخامت رشد باشد تا کاهش نرخ تورم که به خوبی مخابره شده است.

با این حال، تورم پایین‌تر به ندرت برای یک ارز خوب است و ممکن است فضای صعودی یورو را امروز محدود نگه دارد، هر چند داده‌های ایالات متحده می‌تواند باعث نوسانات بزرگ در جفت ارز EURUSD شود. موسسه ING همچنان عقیده دارد این جفت ارز می‌تواند به زیر محدوده 1.0900 کاهش یابد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی