ارانته

شکاف شدید رشد، فروش دلار آمریکا را سخت‌تر می‌کند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

همانطور که پیش‌بینی می‌شد، نشست پولی دیروز بانک مرکزی اروپا هیچ تحول مهمی به همراه نداشت، و جفت‌ارز EURUSD را با اختلاف دائماً نامطلوب نرخ‌های بهره مواجه کرد. علاوه بر این، عملکرد قوی تولید ناخالص داخلی ایالات متحده، نابرابری فزاینده در رشد اقتصادی بین این دو اقتصاد را بیشتر تشدید نموده، و یافتن فروشندگان دلار آمریکا در چشم‌انداز کنونی را به طور فزاینده‌ای چالش برانگیز می‌کند.

دلار آمریکا: شکاف رشد و نرخ‌های بهره تشدید می‌شود

پس از نشست پولی بی‌اثر بانک مرکزی اروپا، داده‌های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده فراتر از انتظارات منتشر شد، و شکاف قابل توجه و رو‌به‌رشد در رشد اقتصادی بین آمریکا و سایر کشورهای توسعه‌یافته را پررنگ کرد. تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه سوم آمریکا با نرخ سالانه 4.9 درصد افزایش یافت، که عمدتاً ناشی از هزینه‌های مصرف‌کننده و دولتی بود. پیش‌بینی نمی‌شود که چنین عملکرد قوی اقتصادی در سه‌ماهه چهارم تداوم یابد، اما با وجود احتمال رشد 1.5 درصدی در این سه‌ماهه چهارم، تصور بالا ماندن نرخ بهره برای یک دوره طولانی‌ توسط فدرال رزرو تحکیم شده است.

واکنش بازار به داده‌های تولید ناخالص داخلی آمریکا نسبتاً ضعیف تلقی شد، که احتمالاً نه به دلیل نشست پولی بانک مرکزی اروپا، بلکه تحت تأثیر افزایش احتمالی مطالبات بیمه بیکاری به 210 هزار نفر بود. این موضوع حاکی از آن است که دلار آمریکا بیش از حد واقعی ارزش‌گذاری شده، و با وجود داده‌های قوی‌تر از انتظار اقتصادی، یک تفکر رو‌به‌رشدی جان گرفته که در آن، شتاب صعودی این ارز کاهش می‌یابد. در نتیجه، همانطور که در هفته‌های اخیر مشاهده شده است، داده‌های اقتصادی غیر از ایالات متحده، مانند ناحیه یورو یا چین، می‌تواند تاثیر بارزتری بر پویایی بازار جهانی داشته باشد.

با این وجود، وقتی واکنش‌های هیجانی بازار به انتشار داده‌های اقتصادی را کنار می‌گذاریم، قوی‌تر شدن دلار همچنان محتمل است. اگر داده هزینه‌های مصرف شخصی برای ماه سپتامبر نتواند به طور قابل توجهی بازار را تحت تاثیر قرار دهد، احتمالا تا آخر هفته، دلار قدرت خود را حفظ کند. ترجیح این است هرگونه حرکت اصلاحی رو‌به‌بالا دلار آمریکا در جفت‌ارزهایی که در آن ضعیف‌تر است، به عنوان فرصت فروش در نظر بگیریم.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

یورو: پس از نشست پولی بی‌اثر بانک مرکزی اروپا، ریسک‌های نزولی تشدید می‌شوند

به نظر می‌رسد که قصد بانک مرکزی اروپا برای برگزاری یک نشست پولی آرام با موفقیت محقق شد، و آن را به یکی از موثرترین عملکردها در دوره لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا تبدیل کرد.

بدون ارائه راهنمایی‌های روبه‌جلو جدید و اجتناب لاگارد از بحث در مورد تعدیل ابزارهای پولی غیر از نرخ بهره، واکنش بازار بسیار محدود بود، و یورو تقریباً بدون تغییر باقی ماند. چشم‌انداز بدتر رشد در مقایسه با ایالات متحده، دلایلی قوی برای پایین نگه داشتن انتظارات از افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا به معامله‌گران می‌دهد. در نتیجه، بدیهی است که یورو به طور قابل توجهی از یک بانک مرکزی اروپا انقباضی‌تر در مقابل فدرال رزرو و دلار آمریکا سود نخواهد برد. البته رشد اندک EURUSD را می‌توان به بهبود احساسات فضای ریسک جهانی، و گزارشات مالی مثبت شرکت‌های فناوری ایالات متحده نسبت داد.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

مشاهده این که پس از مواضع انبساطی بانک مرکزی اروپا، آیا این رشدهای اندک ادامه دارد یا خیر، جالب خواهد بود. صرف نظر از بعید بودن تقویت قابل ملاحظه داده‌های اقتصادی ناحیه یورو در کوتاه‌مدت، و تفاوت نرخ‌های بهره و رشد، چشم‌انداز کوتاه‌مدت EURUSD نزولی می‌ماند.

پوند انگلیس: تفاوت نرخ بهره، ریسک اصلی

از زمان انتشار داده‌های اشتغال و شاخص مدیران خرید در اوایل این هفته، داده اقتصادی دیگری از بریتانیا منتشر نشده، و در نتیجه، حرکت پوند انگلیس عمدتاً تحت تأثیر عوامل خارجی قرار گرفته است. کمتر از یک هفته تا نشست پولی بانک مرکزی انگلستان باقی مانده و با در نظر گرفتن دوره خاموشی مقامات، اجماع بازار بر این است که در جلسات آتی، هیچ تغییری در نرخ بهره وجود نخواهد داشت. این تغییر ناگهانی در انتظارات، GBPUSD را به پایین‌ترین سطح خود از آوریل رساند.

در کوتاه‌مدت، ریسک‌ها حاکی از رسیدن GBPUSD به سطح کلیدی قیمتی 1.2 بوده، که ناشی از فضای موجود برای دلار آمریکا در تفاوت نرخ‌های بهره بین فدرال رزرو و بانک مرکزی انگلیس است. در حالی که افزایش اخیر EURGBP تا سطح 0.8700 پس از نشست بانک مرکزی اروپا شتاب خود را از دست داده باشد، انتظار می‌رود حرکت صعودی این جفت‌ارز ادامه یابد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی