ارانته

واردات نقره هند در ماه فوریه سر به فلک کشید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نقره

به گفته منابع دولتی و صنعتی، هند در ماه فوریه رکورد واردات نقره را به ثبت رساند و واردات نقره در این ماه 260% افزایش یافت.

این کشور در طول ماه رکورد 2295 تن نقره وارد کرد که بیش از سه برابر 637 تن ثبت شده در ژانویه است. هند بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نقره در جهان است و با افزایش 66 درصدی واردات این فلز خاکستری نسبت به سال گذشته، این تقاضا می‌تواند به تسریع رشد نقره کمک کند.

واردات بزرگ تا حدی با عوارض پایین‌تر حمایت شد که باعث خرید بیشتر از امارات متحده عربی شد. به گفته مقامات، هند در ماه فوریه 939 تن از امارات متحده عربی وارد کرد که نشان دهنده 41% کل ماهانه است، چرا که تاجران حجم زیادی را برای بهره‌مندی از عوارض کمتر خریداری کردند.

بر اساس داده‌های موقت وزارت بازرگانی و صنعت هند، واردات نقره در دو ماه اول سال 2024 به 2932 تن در مقایسه با 3625 تن برای کل سال 2023 افزایش یافت.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

چیراگ تاکار، مدیر عامل Amrapali Group Gujarat، گفت: “واردات هند ماهیت چرخه‌ای دارد. در یک سال، واردات ممکن است بسیار بالا باشد و سال بعد ممکن است کاهش یابد.” از آنجایی که واردات در سال 2023 پس از رکورد خرید در سال 2022 کاهش یافت، می‌توان انتظار داشت که واردات در سال 2024 افزایش یابد.

تاکار گفت که واردات هند می‌‌تواند تا 6000 تن در سال 2024 افزایش یابد که از 3625 تن در سال 2023 افزایش می‌یابد و ناشی از تقاضای قوی صنایع تولیدی و خورشیدی است.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

وی افزود که مردم نیز نقره را به عنوان سرمایه گذاری خریداری می‌کردند و معتقد بودند که این نقره از طلا بهتر عمل خواهد کرد.

بخش جواهرات هند در طول سال جدید در بحبوحه افزایش قیمت فلزات گرانبها شاهد تجدید نظرهای صعودی بوده است. ICRA Limited، یک آژانس اطلاعات سرمایه‌گذاری و رتبه‌بندی اعتباری وابسته به مودی، در ماه فوریه گفت که افزایش قیمت طلا مصرف جواهرات هند را افزایش می‌دهد، که می‌تواند تا 50 درصد بیشتر از پیش‌بینی‌های اولیه برای سال 2024 باشد.

سوجوی ساها، معاون رئیس ICRA و راوناک مودی، تحلیلگر ارشد، پیش بینی خود را از رشد مصرف داخلی جواهرات در سال مالی 2024 به 10 تا 12 درصد از 8 تا 10 درصد تخمین زده شده تغییر داده‌اند که عمدتاً ناشی از افزایش قیمت طلا است.

نویسندگان پیش بینی می‌کنند که مصرف جواهرات در نیمه اول سال مالی 2024 به میزان بیش از 15 درصد در سال افزایش یابد، که به دلیل ثبات تقاضا در دوره آکشایا تریتیا و افزایش قیمت طلا کمک شده است. آنها سپس پیش‌بینی می‌کنند که نرخ رشد به دلیل تداوم ضعف تقاضا به دلیل تورم بالا مداوم، به 6 تا 8 درصد در نیمه دوم سال تعدیل شود.

در ماه ژانویه، هند تعرفه‌های وارداتی بر یافته‌های طلا و نقره، سکه‌ها و کاتالیزورهای مصرف‌شده حاوی فلزات گرانبها را از 10 درصد پیش از این به 15 درصد افزایش داد. یکی از مقامات وزارت دارایی در آن زمان گفت که این اقدام به منظور جلوگیری از دور زدن تعرفه بیشتر بر روی شمش‌های طلا و نقره توسط واردکنندگان انجام شده است، چرا که آنها متوجه افزایش واردات یافته‌های طلا در دو ماه گذشته شدند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی