ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

آیا باید منتظر اصلاح قیمتی بیت کوین باشیم؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تحلیل بیت کوین

یک الگوی کلیدی در نمودار قیمت بیت کوین (BTC) ظاهر شده است که به پولبک احتمالی قیمت در آینده اشاره دارد.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

این رمزارز در کمتر از دو هفته از 60000 دلار به رکوردهای جدید بالای 70000 دلار رسیده است. طبق تئوری تحلیل تکنیکال، این صعود شکل یک “الگوی کنج یا مثلث جمع شونده” را به خود گرفته است که یک الگوی نزولی است.

ایکس چیف

جاش اولشویچ، تحلیلگر و معامله‌گر رمزارز، به کوین دسک گفت احتمال یک پولبک در بازار صعودی وجود دارد.

یک الگوی مثلث جمع شونده افزایشی شامل خطوط روندی به سمت بالا است که سقف و کف را به هم متصل می‌کند و به سمت یک نقطه به نام راس همگرا می‌شود. ماهیت همگرای خطوط روند نشان دهنده تضعیف مداوم حرکت صعودی است. بنابراین، شکست احتمالی مثلث، یا حرکت به زیر خط روند پایینی، نشان‌دهنده یک روند نزولی است که راه را برای کاهش قیمت‌های عمیق‌تر هموار می‌کند.

تحلیل بیت کوین

تشکیل الگوی مثلث جمع شونده، احتمال پولبک قیمتی را نشان می‌دهد

سایر اندیکاتورها مانند اندیکاتور نرخ تغییر  10 روزه، که سرعت افزایش یا کاهش قیمت‌ها را طی 10 روز اندازه‌گیری می‌کند، واگرایی را نشان نمی‌دهد.

این واگرایی نشان می‌دهد که یک حرکت نزولی در حال شکل گیری است. پولبک‌های 20 درصدی یا بیشتر در بازارهای صعودی سال 2017 و 2020-21 رایج بود.

با این حال، اولشویچ انتظار دارد که عقب نشینی کوتاه مدت باشد. اولشویچ توضیح داد: “با توجه به جریان ورودی ETF و ادامه خرید مایکل سیلور از MicroStrategy، من فکر می‌کنم حتی اگر قیمت‌ها پس از شکست احتمالی مثلث جمع شونده مجدداً کاهش یابد، برای فروشندگان سخت است که آن را برای مدت طولانی تحت فشار نگه دارند.

تحلیل بیت کوین

نرخ تغییر 10 روزه واگرایی را نشان می‌دهد

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی