ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

سردرگمی دلار؛ چرا دلار به داده های قوی واکنش نشان نداد؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

نرخ سواپ دو ساله دلار آمریکا در 4.5% قرار دارد که با نوسان شاخص DXY در محدوده 104 سازگارتر است. با این حال این شاخص در محدوده 102.5/103 نوسان می‌کند. موسسه ING همچنان پیش‌بینی می‌کند دلار در کوتاه مدت پتانسیل رشد داشته باشد، هر چند داده‌های PPI و خرده فروشی امروز رویدادهای کلیدی خواهند بود. بررسی چارچوب عملیاتی بانک مرکزی اروپا تاثیر چندانی بر این ارز نداشت با این حال یورو تاب آوری خوبی نشان داده است. سخنرانی اعضای بانک مرکزی اروپا در کانون توجهات است چرا که سخنرانی امروز استوروناراس مبنی بر کاهش دو بار نرخ بهره پیش از تعطیلات تابستان به سر تیتر اخبار تبدیل شد. فردا نتایج مذاکرات دستمزد ژاپن منتشر می‌شود که پیش از جلسه هفته آینده بانک مرکزی ژاپن مهم‌ترین رویداد برای این کشور است.

دلار آمریکا: همچنان ارزان است

قیمت اوراق خزانه ایالات متحده از ابتدای هفته تحت فشار باقی مانده‌اند، به ویژه اوراق کوتاه مدت، اما دلار در تقلا است تا با این پویایی بازدهی مطلوب ارتباط برقرار کند. نرخ سواپ دو ساله دلار آمریکا در حدود 4.5٪ معامله می‌شود، سطحی که با نوسان DXY در حدود 104 منطیق با سال گذشته است. در حالی که ین و فرانک در چند جلسه گذشته تحت فشار متوسطی قرار گرفته‌اند، EURUSD – که وزن زیادی در DXY دارد – همچنان قوی‌تر از آنچه دینامیک نرخ پایه تضمین می‌کند به نظر می‌رسد.

تخفیف پرارپ

با توجه به این موضوع، ما فکر می‌کنیم که دلار در روزهای آینده فضایی برای رشد دارد. در عین حال، باید بپذیریم که بازارها یک تابع واکنش نامتقارن به داده‌های ایالات متحده نشان داده‌اند و داده‌های امروز – خرده‌فروشی فوریه، PPI و آمار مدعیان بیکاری – همگی می‌توانند در صورت انتشار در سمت ضعیف، به دلار فشار بیاورند. از آنجایی که سرمایه‌گذاران به دنبال تاییدی هستند مبنی بر اینکه تورم آنقدر که گزارش CPI پیشنهاد می‌کند داغ نیست، PPI به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پیش‌بینی برای PPI هسته 0.2٪ در ارزیابی ماهاهه است، اما زمزمه‌ها مطمئناً بعد از CPI اعداد بالاتری را نشان می‌دهد.

پیش‌بینی موسسه ING برای بازگشت DXY به بالای 103.0 تا پایان این هفته، با پتانسیل صعودی بیشتر در کوتاه‌مدت باقی می‌ماند، مگر اینکه داده‌های ایالات متحده تضعیف شود.

ایکس چیف

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

در جای دیگر، یکی از مقامات سابق بانک مرکزی ژاپن به ماه آوریل به عنوان تاریخ محتمل‌‌تر برای پایان سیاست نرخ بهره منفی در ژاپن اشاره کرد. رنگو، بزرگترین فدراسیون اتحادیه کشور ژاپن، فردا نتایج رشد سالانه دستمزد را منتشر خواهد کرد که می‌‌تواند انتظارات از افزایش نرخ بهره در هفته آینده را به شدت تغییر دهد. پیش‌بینی اقتصاددانان موسسه ING برای افزایش نرخ بهره در ماه آوریل باقی می‌ماند.

یورو: بررسی چارچوب بانک مرکزی اروپا تاثیری در بازار فارکس نداشت

نتیجه بررسی چارچوب عملیاتی مورد انتظار بانک مرکزی اروپا بازارها را تکان نداد. همانطور که به طور گسترده انتظار می‌رود، معرفی یک سیستم طبقه مبتنی بر تقاضا در حالی که نرخ تسهیلات سپرده به عنوان نرخ‌های اصلی سیاست تایید شده است.

در واقع، پیامدهای بازار به همان اندازه محدود بود که موسسه ING انتظار داشت مخصوصا در کوتاه مدت. یورو علیرغم پویایی‌های کوتاه مدت که می‌تواند در روزهای آینده اصلاحاتی را مطرح کند، از تاب آوری مناسبی برخوردار است. سناریو پایه موسسه ING بازگشت جفت ارز EURUSD به 1.0900 تا هفته آینده است.

جفت ارز EURUSD

تقویم داده‌های ناحیه یورو نسبتا آرام است و ارقام نهایی CPI در ماه فوریه برای کشورهای عضو، هیچ غافلگیرکننده‌ای را ارائه نکرده است. تفسیر بانک مرکزی اروپا چیزی است که این روزها بازارها بیشتر روی آن تمرکز کرده‌اند. کازاکس و ویلروی با خوش بینانه نشان دادن تورم کاهنده، به تقویت انتظارات برای کاهش نرخ بهره در ژوئن کمک کردند و ویلروی افزود که حرکت در ژوئن محتمل‌تر از آوریل است. بازارها با وی موافق هستند و 22 نقطه پایه برای جلسه ماه ژوئن و تنها 3 نقطه پایه برای ماه آوریل قیمت گذاری کرده‌اند.

امروز پانتا، یک عضو داویش دیگر سخنرانی خواهد داشت که ممکن است سخنان همکارش استوروناراس را تکرار کند. امروز صبح استورناراس، پس از بیان اینکه بانک مرکزی اروپا مجبور است قبل از تعطیلات تابستانی دو بار نرخ بهره را کاهش دهد، تیتر اصلی خبرها است.

پوند: تثبیت EURGBP پیش از داده‌های کلیدی

انتشار انبوه داده‌های بریتانیا در چند روز گذشته باعث افزایش قیمت گذاری مجدد برای کاهش نرخ بهره در منحنی سونیا شده که اکنون در حدود 70 نقطه پایه برای بانک مرکزی انگلیس تا پایان سال قیمت گذاری شده است. این قیمت گذاری بیش از یک هفته پیش در حدود 12 نقطه پایه قیمت گذاری شده بود. با این حال، قیمت‌گذاری برای جلسات بعدی تغییر چندانی نکرده است، چرا که اوت همچنان محتمل‌ترین شروع چرخه کاهش نرخ بهره محسوب می‌شود و احتمال تلویحی کاهش نرخ بهره در ژوئن از 11 نقطه پایه به 13 نقطه پایه از پنج‌شنبه گذشته تنها اندکی تغییر کرده است.

امروز روز آرامی در بریتانیا است. کمیته سیاست پولی در دوره‌ای آرام قبل از جلسه پنجشنبه آینده است و تقویم داده‌ها خالی است. فردا، بررسی نظرسنجی تورمی بانک، یکی از دو ورودی داده نهایی پیش از نشست بانک مرکزی انگلیس را خواهیم داشت. بخش نهایی داده، ارقام CPI فوریه است که یک روز قبل از جلسه بانک مرکزی منتشر می‌شود.

جفت ارز EURGBP مطابق انتظارات موسسه ING در حدود 0.8550 تثبیت شده است. انتظار می‌رود پیش از انتشار داده‌های کلیدی در بریتانیا، حول این سطوح حرکت کند.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی