ارانته

بیشترین خریداران طلا در چین چه نسلی هستند!؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

بیشترین خریداران طلا در چین چه نسلی هستند!؟

مصرف‌کنندگان چینی هزاره جدید، که به نسل Z معروف هستن، ممکن است بیشتر مطبوعات را به خاطر روابط عاشقانه زیاد خود، تسخیر کرده باشند، اما این جمعیت میانسال و سالخورده این کشور هستند، که می‌توانند به یک هجوم جدید برای خرید طلا در سال 2024 کمک کنند.

طبق داده‌های اداره ملی آمار چین، خرده‌فروشی در میان شرکت‌های جواهرسازی در مقیاس بزرگ داخلی به 331 میلیارد یوان (45.7 میلیارد دلار) در سال 2023 رسید، که 13.3 درصد افزایش را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. این دومین نرخ رشد بالا در میان تمام گروه‌های، کالاهای مصرفی بود، که پس از بخش غذا و نوشیدنی قرار داشت.

تداوم تقاضا برای جواهرات برای اهداف سرمایه گذاری و استفاده شخصی، به ثبت کسب و کارهای جدیدی دامن می‌زند، که به دنبال پول نقد هستند. طبق داده‌های Tianyancha، چین در حال حاضر بیش از 7.83 میلیون شرکت مرتبط با جواهرات را در خود جای داده است، که بیش از 2.6 میلیون آن بین ژانویه و اکتبر 2023ثبت شده است و افزایش 89.9٪ در سال را نشان می‌دهد.

چه کسانی در چین طلا می‌خرند؟

ترکیبی از استفاده شخصی و استفاده به عنوان دارایی ذخیره، جواهرات طلا و نقره را، برای مصرف‌کنندگان در تمام گروه‌های سنی جذاب کرده است، با این حال افراد مسن در طول تاریخ ثابت‌ترین مشتری‌ها برای طلا بوده‌اند. بر اساس گزارش پلتفرم تجارت الکترونیک صنعت جواهر در سال 2023، نزدیک به 50 درصد از مصرف‌کنندگان جواهرات در چین میانسال یا مسن هستند.

گزارش تحقیقات ملی در سال 2022، نشان داد که، حدود41درصد از خریدارن طلا و جواهرات در چین افراد میانسال و مسن بوده‌اند. اما این گروه مصرف‌کننده به چیزی بیش از طلا علاقه‌مند است و آنها جزو خریدارن اصلی نقره هستند. مصرف‌کنندگان مسن در بازار جواهرات نقره این کشور که در سال 2022 حدود 6.5 میلیارد یوان (898 میلیون دلار) رسید، نقش مهمی داشتند.

همانطور که یک کارمند جواهرفروشی در ووهان به مشاوره تجاری AgeClub گفت: «در طول روزهای هفته، ما اغلب می‌بینیم که خانم‌های بازنشسته برای پرس و جو به آنجا می‌آیند و طرح‌های سنتی را در جواهرات طلای خالص یا مروارید ترجیح می‌دهند.

علی‌رغم گرایش به مصرف‌ در بین نسل جوان در سال‌های اخیر، جمعیت مسن‌تر همچنان یک نیروی خرید قدرتمند است. این امر به ویژه در فضای آفلاین صادق است، جایی که مصرف‌کنندگان مسن و بازنشسته اغلب در روزهای هفته خرید می‌کنند، در حالی که مشتریان جوان‌تر ترجیح می‌دهند، جواهرات آنلاین خرید کنند و عموماً قبل از تعطیلات یا مناسبت‌های خاص مانند روز ولنتاین یا سالگرد ازدواج از فروشگاه‌های آفلاین بازدید می‌کنند.

در مقایسه با مصرف‌کنندگان جوان‌تر، که مقدار قابل توجهی جواهرات طلا و نقره را در آستانه رویدادهای مهمی مانند عروسی یا تولد فرزندان خریداری می‌کنند، مصرف‌کنندگان مسن‌تر به دلایل گسترده‌تری خرید می‌کنند. بر اساس گزارشی بازار جواهرات طلای چین در سال 2022، 39 درصد از درآمد خرده فروشی در بازار جواهرات را به خود اختصاص می‌دهد و پس از آن هدایا با 35 درصد قرار دارد.
بیشترین خریداران طلا در چین چه نسلی هستند!؟

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

آفلاین به آنلاین

Chow Tai Fook هنگ کنگ اولین پذیرنده تجارت الکترونیک بود و فروشگاه پرچمدار Tmall خود را در سال 2010 راه اندازی کرد و در سال بعد تجارت الکترونیک داخلی را راه اندازی کرد. این تلاش‌های دیجیتال نتیجه داده است، با داده‌های شرکت نشان می‌دهد، که مجموعه‌های آنلاین انحصاری Chow Tai Fook 57 حدود 15 درصد از درآمد تجارت الکترونیک این شرکت را در نیمه اول سال به خود اختصاص داده است.

علاوه بر محصولاتی، که برای مصرف‌کنندگان جوان‌تر جذاب است، Chow Tai Fook و دیگر برند جواهرات لوکس داخلی Chow Tai Seng محصولاتی را به صورت آنلاین ارائه می‌دهند که دارای طرح‌های سنتی‌تر برای مصرف‌کنندگان مسن‌تر هستند.

این تغییرات گسترده‌ آنلاین در چین به دلیل همه‌گیری سرعت گرفته است. براساس داده‌های Euromonitor، تجارت الکترونیک بیش از 10 درصد از فروش جواهرات در چین را در سال 2022 به خود اختصاص داده است، در حالی که در سال 2012 حدود 1.2 درصد بوده است.

در حالی که مصرف‌کنندگان مسن‌تر به خرید از فروشگاه‌های سنتی ادامه می‌دهند، آنها مانند همتایان جوان‌تر خود، از طریق تجارت الکترونیک و حتی پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی خرید‌های بسیار بیشتری نسبت به قبل انجام می‌دهند. در میان 10 محصول برتر در جشنواره(سال 618 چینی)، جواهرات طلا و نقره پنج رتبه اول را به خود اختصاص دادند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

در ماه مه گذشته، فروش ماهانه فروشنده “Xinjiang Hetian Jade Lao Zheng” در Douyin به رقم خیره کننده 647 میلیون یوان (89.3 میلیون دلار) رسید، که در صدر فهرست فروش پلتفرم قرار گرفت و با 100 میلیون یوآن (138 میلیون دلار) از رتبه دوم انتخاب دانگ فانگ پیشی گرفت. بر اساس گزارش ها، نزدیک به 50 درصد از خریداران،سین کیانگ هیتیان جید لائو ژنگ، سن بالاتر از 50 سال دارند.

متأسفانه، این همه خبر خوب در بخش جواهرات نیست. در حالی که پخش آنلاین و تجارت الکترونیک مسیرهای جدیدی را برای خرید برای مصرف کنندگان مسن‌تر باز کرده است، اما این خریداران را نیز در برابر کلاهبرداری و خرج بیش از حد آسیب پذیر کرده است.

مقاله‌های چینی زبان، به روند نگران‌کننده‌ای در برخی از پلتفرم‌های پخش زنده اشاره می‌کنند، که به موجب آن میزبان‌هایی که ادعا می‌کنند تاجران جواهرات قانونی هستند، از تاکتیک‌های فریبکارانه مانند ساختن داستان‌های غم انگیز درباره کسب‌وکارهای شکست خورده یا بحران‌های سلامت خانواده، برای برانگیختن همدردی استفاده می‌کنند، سپس بینندگان را فریب می‌دهند تا جواهرات تقلبی بخرند.

سایر فروشندگان فروش‌های احتمالی را اعلام می‌کنندو پس از دریافت وجه ناپدید می شوند. کارشناسان صنعت تاکید می‌کنند که پخش آنلاین به طور قابل توجهی رفتار خرید و روانشناسی مصرف‌کنندگان مسن را تغییر داده است، که اغلب فاقد تجربه و دانش لازم برای حرکت موثر در بازار جواهرات آنلاین هستند.

طبق اخبار چینی زبان، این آسیب‌پذیری، نیاز فوری به نظارت بیشتر بر سیستم‌های فروش آنلاین، برای محافظت از مصرف‌کنندگان مسن چینی را ضروری می‌دانند
بیشترین خریداران طلا در چین چه نسلی هستند!؟

سخن پایانی

در سال 2023، خرده‌فروشی شرکت‌های جواهرسازی در مقیاس بزرگ در چین به 331 میلیارد یوان (45.7 میلیارد دلار) رسید و افزایش 13.3 درصدی نسبت به سال قبل داشت و جواهرات را به‌عنوان یکی از سریع‌ترین بخش‌های کالاهای مصرفی در کشور تبدیل کرد.

علاقه مداوم جمعیت میانسال و سالخورده چین به جواهرات طلا و مروارید با طرح‌های سنتی، نقش مهمی در حفظ رشد بازار دارد.

در میان عدم قطعیت‌های اقتصادی، مصرف‌کنندگان جوان در حال سرمایه گذاری در طلا به عنوان یک دارایی پوشش ریسک هستند.

برندها باید تنوع ارائه محصولات خود را برای پاسخگویی به انگیزه‌های خرید متنوع مصرف‌کنندگان مسن‌تر که برای استفاده شخصی خرید می‌کنند و جواهرات را به عنوان یک سرمایه‌گذاری هدیه می‌دهند، در نظر بگیرند.

از آنجایی که مصرف‌کنندگان مسن‌تر به طور فزاینده‌ای به خرید آنلاین، از جمله از طریق پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، روی می‌آورند، برندها باید بر تقویت سواد دیجیتال و محافظت در برابر تقلب در این جمعیت تمرکز کنند تا اعتماد ایجاد کنند و شیوه‌های خرید ایمن را فراهم کنند.

 

 

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی