ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

مقایسه بروکر آلپاری و بروکر پولو اف ایکس

زمان مطالعه: 4 دقیقه

مقایسه بروکر آلپاری و بروکر پولو اف ایکس

کارگزاری‌های بازار فارکس، ‌به‌عنوان واسط میان معامله‌گران و بازار عمل می‌کنند و با ارئه خدمات تجاری به معامله‌گران، باعث آسان‌تر شدن فعالیت تریدرها در بازار می‌شوند. امروزه تعداد بروکرهای فعال در بازار فارکس، بسیار افزایش پیدا کرده‌اند و این مسئله ممکن است افرادی را که در ابتدای مسیر بوده و به‌دنبال یافتن بهترین بروکر فارکس می‌باشند را سردرگم کند. در این مقاله به بررسی و مقایسه 2 بروکر معتبر که در حال حاضر معامله‌گران می‌توانند از خدمات مالی آن‌ها استفاده کنند، پرداخته خواهد شد و معامله‌گران می‌توانند پس از مقایسه این 2 بروکر، کارگزاری را که متناسب با شرایط معاملاتی هر فرد می‌باشد، انتخاب کنند.

تاریخچه بروکر آلپاری و بروکر پولو اف ایکس

بروکر آلپاری یک بروکر شناخته شده در میان معامله‌گران به‌ویژه تریدرهای ایرانی می‌باشد. این بروکر جزو کارگزاری‌های قدیمی بازار فارکس محسوب می‌شود و در سال 1998 میلادی فعالیت خود را در حوزه بازارهای مالی آغاز کرده و دارای تجربه فعالیت بالا در این حوزه می‌باشد. این بروکر در سال 2013 میلادی موفق به دریافت جایزه بهترین بروکر اروپا از جشنواره  International Finance Magazine Awards شد و همین جایزه توانست بر اعتبار این کارگزاری بیافزاید. بروکر پولو اف ایکس در مقابل یک بروکر تازه تأسیس و نوپا می‌باشد که در سال 2023 میلادی فعالیت خود را در حوزه ارائه خدمات تجاری به معامله‌گران در سراسر جهان آغاز کرده است. هم‌چنین معامله‌گران ایرانی نیز می‌توانند از خدمات این بروکر بهره‌مند شوند. هر دو بروکر آلپاری و پولو اف ایکس دارای سایت و پشتیبانی فارسی می‌باشند که این مزیتی مهم برای معامله‌گران ایرانی محسوب خواهد شد.

تخفیف پراپ

بروکر بروکر پولو اف ایکس بروکر آلپاری
دفتر مرکزی Moca, Dominican Republic Bonovo Road, Fomboni

Island of Moheli

Comoros Union

ایکس چیف

سال تاسیس 2023 میلادی 1998 میلادی
حداقل واریزی 100 دلار 20 دلار
نمادهای معاملاتی تعداد نمادهای معاملاتی بروکر مشخص نیست؛ اما معامله‌گران می‌توانند در بازارهای فارکس، فلزات، سهام، شاخص‌ها، کالاها و ارزهای دیجیتال معاملات‌شان را انجام دهند. بیش از 100 نماد معاملاتی در بازارهای فارکس، فلزات گران‌بها، شاخص‌ها، کالاها و رمزارزها به معامله‌گران ارائه می‌شود.
پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر 5 برای ویندوز،ios ، اندروید متاتریدر 4 و 5 برای ویندوز،  iosو اندروید و دارای اپلیکیشن اختصاصی تلفن همراه
بونوس بونوس کش بک
رگوله مجوز ثبت شرکت دومینیکن به شماره 132692802 مجوز از «سازمان خدمات بین‌المللی» موهلی
روش واریز واریز بانکی، واریز رمزارز واریز با رمزارز و انواع روش‌های متنوع محلی و کارت‌های اعتباری بین‌المللی
حساب اسلامی دارد. دارد
حداکثر لوریج 1:500 1:3000
پشتیبانی فارسی دارد. دارد
امکان احراز هویت ایرانیان دارد. دارد

رگوله بروکر پولو اف ایکس و بروکر آلپاری

کارگزاری پولو اف ایکس داری مجوز ثبت شرکت‌ها از کشور دومینیکن به شماره ثبت 132692802 می باشد و بروکر آلپاری نیز دارای مجوز از «سازمان خدمات بین‌المللی» موهلی به شماره ثبت HY00423015 می‌باشد. به طور کلی کارگزاری پولو اف ایکس دارای ثبت آنشور می‌باشد که از هرگونه رگولاتوری آفشوری با ارزش‌تر است. در این مورد در حال حاضر کارگزاری پولو اف ایکس قوی‌تر بنظر می‌رسد.

انواع حساب‌های معاملاتی در بروکر پولو اف ایکس و بروکر آلپاری

در بروکرهای آلپاری و پولو اف ایکس حساب‌های معاملاتی متنوعی برای معامله‌گران در نظر گرفته شده است. در پولو اف ایکس 3 نوع حساب معاملاتی در پلتفرم متاتریدر 5 به معامله‌گران ارائه می‌شود که با نام‌های Standard، Elite و  Pro شناخته می‌شوند. حساب‌های معاملاتی Standard، ECN و Pro-ECN، حساب‌های معاملاتی ارائه شده در بروکر آلپاری می‌باشند که در پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر 4 و 5 در دسترس تریدرها قرار دارد. در ادامه جزئیات هر کدام از این حساب‌ها در بروکرهای آلپاری و پولو اف ایکس، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

حساب‌های معاملاتی بروکر پولو اف ایکس

نوع حساب Standard
 حداقل واریز  100 دلار
اسپرد از 1 پیپس به‌صورت شناور
کمیسیون ندارد
بهره شبانه ندارد

نوع حساب Elite
 حداقل واریز  100 دلار
اسپرد از 1 پیپس به‌صورت شناور
کمیسیون 6 دلار به‌ازای هر لات
بهره شبانه دارد

نوع حساب pro
 حداقل واریز  500 دلار
اسپرد از 1 پیپس به‌صورت شناور
کمیسیون 4 دلار به‌ازای هر لات
بهره شبانه دارد

حساب‌های معاملاتی بروکر آلپاری

حساب‌های معاملاتی Standard MT4 Standard MT5 ECN

MT4

ECN

 MT5

Pro.ECN

 MT4

ارز واریز USD, EUR USD, EUR USD, EUR USD, EUR USD, EUR
حداقل واریز 20 $ 100 $ 300 $ 500 $ 500 $
لوریج 1:1 – 1:1000 1:1 – 1:1000 1:1 – 1:3000 1:1 – 1:3000 1:1 – 1:3000
مارجین تأمینی 50 % 50 % 50 % 50 % 50 %
اجرای سفارشات اجرای فوری اجرای فوری اجرای بازار اجرای بازار اجرای بازار
استاپ اوت 20 % 20 % 60 % 60 % 60 %
کمیسیون ندارد ندارد ندارد دارد دارد

 

پلتفرم‌های معاملاتی در بروکر پولو اف ایکس و آلپاری

بروکر پولو اف ایکس در بخش پلتفرم معاملاتی، فقط نرم افزار متاتریدر 5 را برای سیستم عامل‌های ویندوز، اندروید و ios به معامله‌گران ارائه می‌دهد و تریدرها می‌توانند فقط از این پلتفرم برای انجام معاملات‌شان در بروکر پولو اف ایکس استفاده کنند اما در بروکر آلپاری علاوه بر نرم افزارهای متاتریدر 4 و 5 که برای برای سیستم عامل‌های ویندوز، اندروید و ios به معامله‌گران ارائه می‌شود، معامله‌گران این بروکر می‌توانند برای انجام معاملات‌شان از اپلیکیشن تلفن همراه اختصاصی این بروکر، استفاده کنند.

بونوس‌ در بروکر آلپاری و پولو اف ایکس

بونوس و پاداش‌های معاملاتی یکی از مزیت‌هایی است که بروکرها برای معامله‌گران خود در نظر گرفته‌اند. در حال حاضر در بروکر پولو اف ایکس بونوس و پاداشی برای معامله‌گران در نظرگرفته نشده است. اما در بروکر آلپاری، معامله‌گران می‌توانند از پاداش‌های کش بک که بروکر در نظر گرفته است، استفاده کنند و پس از انجام معاملات‌شان بر اساس سطح معاملاتی که در آلپاری دارند؛ مقداری از کارمزد‌های معاملات‌شان را دریافت کنند.

سخن پایانی

در مقاله بالا به بررسی و مقایسه بروکرهای پولو اف ایکس و آلپاری پرداخته شد. در نهایت می‌توان گفت هر دو بروکر از اعتبار مناسبی برخوردار می‌باشند و انتخاب بهترین بروکر فارکس برای هر معامله‌گر با توجه به استراتژی معاملاتی هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. لازم است هر فرد به‌صورت جداگانه این بروکرها را بررسی کرده و متناسب با شناختی که از خود دارد، بروکر مورد نظر خود را انتخاب کند. توجه به این نکته ضروری‌ است که باقی ماندن در مسیر پررقابت شرکت‌های فعال در بازار فارکس از مزیت‌های بروکرها به‌شمار می‌رود به‌همین دلیل می‌توان گفت بروکر آلپاری با توجه به سابقه فعالیت بالا در این حوزه می‌تواند از بعضی جهات گزینه مناسب‌تری برای افرادی که به‌دنبال انتخاب بروکر برای شروع معاملات‌شان می‌باشند، در نظر گرفته شود.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی