ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

آنچه گزارش اشتغال ماه ژوئیه به فدرال رزرو مخابره کرد!

زمان مطالعه: 4 دقیقه

آنچه گزارش اشتغال ماه ژوئیه به فدرال رزرو مخابره کرد!

اقتصاد ایالات متحده کاهش رشد اشتغال را در ماه ژوئیه تجربه کرد، و حقوق و دستمزد غیرکشاورزی 187 هزار نفر افزایش یافت که کمتر از 200 هزار نفر مورد انتظار بازار بود. با وجود این، شاخص‌های مثبتی مانند افزایش دستمزدها و کاهش نرخ بیکاری از 3.6 درصد به 3.5 درصد وجود دارد که نشان می‌دهد شرایط بازار کار همچنان فشرده است. این گزارش همچنین کاهش افزایش اشتغال را در ماه‌های مه و ژوئن نشان می‌دهد که احتمالاً حاکی از تعدیل تقاضای نیروی کار، به دنبال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو است.

 

داده‌ها تصویر متفاوتی را در مورد رشد اشتغال نشان داده است

تعدیل در گزارش اشتغال ماه ژوئیه ایالات متحده ممکن است به شرکت‌هایی نسبت داده شود که برای یافتن نیروی کار در دسترس تلاش می‌کنند. در ماه ژوئن، 1.6 فرصت شغلی برای هر فرد بیکار وجود داشت که به طور احتمالی به کاهش سرعت ایجاد شغل دامن می‌زند. در حالی که اقتصاددانان حدس می‌زدند فدرال رزرو می‌تواند یک فرود نرم را برای اقتصاد ایالات متحده سازماندهی کند، مسیر آتی این بانک مرکزی تحت تاثیر روندهای تورم، به ویژه پس از کاهش اخیر در افزایش قیمت‌ها خواهد بود.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

آنچه گزارش اشتغال ماه ژوئیه به فدرال رزرو مخابره کرد!

رشد حقوق و دستمزد به روند پیش از همه‌گیری بازمیگردد

داده‌ها تصویر متفاوتی را در مورد رشد اشتغال و پویایی بازار کار ایالات متحده نشان داده است. میانگین ساعات کاری در هفته از 34.4 در ژوئن به 34.3 ساعت کاهش یافت که بخشی از آن به دلیل پایان یافتن کمبود نیروی کار ناشی از بیماری همه‌گیری در بخش‌های مختلف بود. علاوه بر این، مجموع ساعات کار در بخش خصوصی کاهش یافت و تا رشد حاصل در ژوئن را معکوس کرد. این تغییرات احتمالاً تحت تأثیر اخراج در بخش فناوری و صنایع حساس به نرخ بهره در اوایل سال قرار گرفته است.

گزارش اشتغال ماه ژوئیه بر اهمیت حفظ رشد مداوم شغل برای تطبیق با افزایش جمعیت در سن کار تاکید کرد. تقریباً 100 هزار شغل جدید هر ماه برای همگام شدن با این رشد مورد نیاز بود. به نظر نمی‌رسد موج گرمای اخیر که در ماه ژوئیه بخش‌هایی از ایالات متحده را در بر گرفت، تأثیر قابل توجهی بر رشد مشاغل نداشته باشد.

ایکس چیف

 

کدام بخش اقتصاد با کاهش اشتغال روبرو شد؟

بخش مراقبت‌های بهداشتی منجر به افزایش اشتغال در ماه ژوئیه شد و 63 هزار شغل به اقتصاد اضافه کرد. به دنبال آن، 19 هزار شغل در بخش فعالیت‌های مالی و 19 هزار شغل دیگر در بخش ساخت‌و‌ساز اضافه شد. بخش اوقات فراغت و مهمان‌نوازی 17 هزار شغل ایجاد کرد؛ اگرچه اشتغال در این بخش به دلیل هزینه‌های زندگی بالاتر که بر الگوهای مخارج مصرف‌کننده تأثیر می‌گذارد، کند شده بود. در حالی که بسیاری از صنایع، مشاغل از دست رفته در طول همه‌گیری را احیا کرده بودند، اشتغال در بخش اوقات فراغت و مهمان‌نوازی کمتر از سطح قبل از همه‌گیری بود.

همچنین در گزارش اشتغال ماه ژوئن ایالات متحده، زمینه‌های نگران‌کننده‌ای مانند کاهش 8 هزار شغلی در بخش خدمات حرفه‌ای و تجاری وجود داشت. همچنین در بخش تولید، به ویژه در کارخانه‌های مونتاژ خودرو و تولید غیرقابل تحمل، 2 هزار شغل از دست رف،. صنعت اطلاعات نیز از این کاهش‌ها در امان نبود.

آنچه گزارش اشتغال ماه ژوئیه به فدرال رزرو مخابره کرد!

نرخ بیکاری ایالات متحده

حقوق و دستمزدهای دولتی برای سیزدهمین ماه متوالی افزایش یافت، با افزایشی که کاهش در بخش آموزشی دولتی و محلی را جبران کرد. بازارهای مالی به این خبر واکنش مثبت نشان دادند، شاخص‌های سهام بالاتر رفتند و بازدهی اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده کاهش یافت.

داده‌های نظرسنجی خانوار، روندهای مثبتی را نشان می‌دهد. این روند مثبت با افزایش اشتغال 268 هزار نفری خانوار، که از افزایش 152 هزار نفری نیروی کار پیشی گرفته است، همراه شد. در نتیجه، نرخ بیکاری از 3.6 درصد به 3.5 درصد کاهش یافت و به سطحی رسید که در 50 سال گذشته مشاهده نشده بود. نرخ مشارکت نیروی کار در 62.6 درصد ثابت ماند، در حالی که نسبت اشتغال به جمعیت به 60.4 درصد افزایش یافت که نشان‌دهنده توانایی اقتصاد برای ایجاد فرصت‌های شغلی است.

 

اشتغال خنک شد؛ اما دستمزدها چه؟

علیرغم تعدیل رشد اشتغال، دستمزدها همچنان با سرعت ثابتی افزایش یافت. شاخص میانگین درآمد ساعتی 0.4 درصد در ژوئیه افزایش یافت که با رشد ژوئن مطابقت داشت. این امر منجر به افزایش سالانه 4.4 درصدی دستمزدها شد. این رشد دستمزدها از تورم پیشی گرفته و به بهبود قدرت خرید خانوار و حفظ هزینه‌های مصرف‌کننده و ثبات کلی اقتصادی کمک کرد.

آنچه گزارش اشتغال ماه ژوئیه به فدرال رزرو مخابره کرد!

رشد میانگین درآمد ساعتی

اگرچه رشد سالانه دستمزد بالاتر از نرخ تورم 2 درصدی فدرال رزرو بود، اما اقتصاددانان داده‌های ماه گذشته را برای تضمین افزایش مجدد نرخ بهره در کوتاه‌مدت کافی نمی‌دانستند. با کاهش تورم و افزایش بهره‌وری نیروی کار در سه‌ماهه دوم، بازارهای مالی پیش‌بینی کردند که فدرال رزرو نرخ بهره خود را در سطح فعلی برای باقی‌مانده سال جاری حفظ کند.

 

نتیجه‌گیری

اقتصاد ایالات متحده در ماه ژوئیه، رشد اشتغال آهسته‌تری را تجربه کرد، اما افزایش دستمزدها همچنان قوی بود و نرخ بیکاری کاهش یافت. علی‌رغم نگرانی‌ها در مورد تأثیر احتمالی افزایش نرخ بهره و تغییر پویایی نیروی کار، شرایط کلی بازار کار در ماه ژوئیه همچنان فشرده بود. این گزارش بخش‌های مختلفی را نشان می‌دهد که سطوح مختلف رشد و کاهش اشتغال را تجربه می‌کنند و پیچیدگی چشم‌انداز اقتصادی کنونی را برجسته می‌کند.

منبع: رویترز

 

«برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.»

بیشتر بخوانید: 

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی