تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 5 شهریور– سشن اروپا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 5 شهریور – سشن اروپا

جفت ارز یورو دلار EURUSD

در جلسه معاملاتی آسیا و آمریکا جفت ارز EURUSD نوسانات زیادی نداشت. این جفت ارز حوالی 1.1755 معامله می‌‌شود که کمی بالاتر از کف قیمتی این هفته یعنی 1.1740 است. در تایم فریم 4 ساعته قیمت کمی بالاتر از خط پایینی کانال صعودی که با رنگ زرد مشخص شده، قرار گرفته است. به نظر الگوی سر و شانه معکوسی تشکیل شده و اندیکاتور RSI در محدوده کوچکی در حال نوسان است. بنابراین این جفت ارز احتمالا همچنان به رشد خود تا محدوده خط روند بالایی کانال و محدوده قیمتی 1.1780 ادامه خواهد داد.

نمودار 4 ساعته EURUSD
جفت ارز یورو پوند EURGBP

جفت ارز EURGBP به سقف قیمتی 0.8583 رسیده است که بالاترین سطح از 23 آگوست است. قیمت کمی بالاتر از کف قیمتی این هفته یعنی محدوده 0.8540 قرار دارد. در تایم فریم 4 ساعته قیمت بالاتر از خط روند بالایی کانال نزولی قرار گرفته است. همچنین قیمت بالاتر از میانگین‌های متحرک 15 و 25 معامله می‌شود. اندیکاتور Awesome Oscillator بالاتر از محدوده خنثی قرار گرفته است بنابراین این جفت ارز احتمالا روند صعودی را تا محدوده مقاومتی 0.8650 ادامه می‌دهد.

نمودار 4 ساعته EURGBP
جفت ارز دلار استرالیا دلار آمریکا AUDUSD

این جفت ارز به کف قیمتی 0.7220 بازگشته است. در تایم فریم 1 ساعته قیمت پایین‌تر از سقف قیمتی 0.7280 این هفته معامله می‌شود. همچنین قیمت کمی بالاتر از محدوده فیبوناچی اصلاحی 38.2% نوسان می‌کند. اندیکاتور مکدی پایین‌تر از محدوده خنثی قرار دارد در حالی که اندیکاتور RSI در حال رشد است. پیش‌بینی می‌شود قبل از سخنرانی پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، شاهد افت قیمت باشیم.

نمودار 1 ساعته AUDUSD

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *