ارانته

دلار باید رشد خود را ادامه دهد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

با وجود گزارش قوی اشتغال ایالات متحده در ماه مارس، معامله جفت ارز EURUSD بالای 1.08 کمی تعجب آور است. آیا سرمایه‌گذاران منتظر انتشار داده‌های CPI روز چهارشنبه ایالات متحده هستند، قبل از اینکه دلار را در یک مرحله دیگر بالا ببرند؟ برای هفته پیش رو، عدد CPI ایالات متحده بر بازار غالب خواهد بود. همچنین جلسات نرخ بهره در ناحیه یورو، کانادا و نیوزلند برگزار خواهند شد.

دلار آمریکا: سرعت گیر بانک آمریکا به تازگی بزرگتر شده است

گزارش قوی اشتغال ایالات متحده در روز جمعه به مسیر پر دست انداز تورم کاهنده ایالات متحده و کاهش نرخ بهره فدرال رزرو افزوده است. در ابتدای سال جاری، فدرال رزرو به راحتی در مورد روندهای تورم کاهنده قوی و کندی بازار کار صحبت می‌کرد. اکنون بانک مرکزی شاهد بوده است که میانگین متحرک سه ماهه رشد اشتغال ایالات متحده چهار ماه متوالی افزایش یافته است و از کسانی که در اردوگاه “بدون فرود” (no landing) هستند، حمایت می‌کند. علیرغم افزایش 10 نقطه پایه‌ای در نرخ سواپ دو ساله آمریکا در روز جمعه، رشد دلار نسبتاً اندک بوده است. شاید سرمایه گذاران پاسخ جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، به سوالی در کنفرانس مطبوعاتی FOMC در 20 مارس را به خاطر بیاورند، جایی که او گفت که داده‌های قوی اشتغال ایالات متحده کاهش نرخ بهره را به تأخیر نمی‌اندازد. با این حال، احتمال بیشتری وجود دارد که سرمایه‌گذاران منتظر انتشار داده‌های CPI در ماه مارس باشند، جایی که افزایش ماهانه 0.3 درصدی دیگر در داده‌های CPI هسته، شرایط خوش‌خیم مورد نیاز برای سیاست‌های انبساطی را خنثی می‌کند.

در حال حاضر، قیمت‌ گذاری‌های بازار تنها 62 نقطه پایه از سیاست‌های تسهیلی فدرال رزرو در سال جاری را نشان می‌دهند و نرخ ترمینال این چرخه تسهیلی 3.65 درصد است. ریسک‌ها به وضوح به سمتی است که بازار کاهش 50 نقطه پایه‌ای بانک مرکزی آمریکا را قیمت گذاری کند که این مسئله به دلار قوی‌تر برای مدت طولانی‌تر اشاره می‌کند.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

به طور کلی می‌توان این سوال را مطرح کرد که آیا عدم توانایی دلار برای رشد، ارتباطی با روندهای دلارزدایی دارد یا خیر. خاطرنشان می‌کنیم که طلا همچنان به شدت در حال پیشرفت است و داده‌های اخیر نشان می‌دهد که بانک خلق چین خریدار ثابت طلا بوده است. هیچ سیگنال بزرگی مبنی بر کاهش دارایی چین از اوراق بهادار خزانه داری ایالات متحده (برخلاف روسیه در سال 2018) وجود نداشته است، و مجموع دارایی‌های خارجی بانک مرکزی از اوراق بهادار خزانه داری ایالات متحده تقریباً در حدود 3.8 تریلیون دلار ثابت است. با این حال، این روند را باید زیرنظر داشت، به ویژه با توجه به حراج‌های بزرگ خزانه داری ایالات متحده در این هفته، که در آن 199 میلیارد دلار اوراق خزانه داری سه، ده و سی ساله عرضه می‌شوند. حراج ها از سه شنبه تا پنجشنبه برگزار می شود.

برای امروز، پیش‌بینی می‌شود که DXY پس از گزارش اشتغال روز جمعه قوی باقی بماند- اما حرکت‌های بزرگ فارکس این هفته در روز چهارشنبه انجام خواهد شد.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

یورو: چرا EURUSD همچنان بالای 1.08 است؟

معامله EURUSD بالای 1.08 بسیار غافلگیرکننده است. بازارهای نرخ ایالات متحده به داده‌های اتشغال واکنش نشان داده‌اند، اما بازارهای فارکس واکنشی نشان نداده‌اند. با این حال، با توجه به اختلاف سواپ دو ساله EURUSD در 150 نقطه پایه به نفع دلار، فشار برای کاهش به زیر 1.08 در حال افزایش است.

با نگاهی به آینده در این هفته، نقطه برجسته تقویم داده‌های ناحیه یورو، نشست روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا (ECB) خواهد بود. بانک مرکزی اروپا در موقعیت بسیار خوش‌شانس‌تری قرار دارد چرا که پس‌زمینه تورم کاهنده بسیار واضح‌تر است تا بتواند از چرخه سیاست‌های تسهیلی حمایت کند.

پیش‌بینی می‌شود EURUSD پیش‌ تز داده‌های CPI آمریکا در روز چهارشنبه افت کند. در این هفته داده‌های زیادی از ناحیه یورو منتشر نخواهد شد.

بازار در حال حاضر مشتاق کاهش فرانک سوئیس است و منتظر است تا ببیند توماس جردن، رئیس بانک مرکزی سوئیس، در سخنرانی امروز چه می‌گوید. بازارها در حال حاضر 22 نقطه پایه کاهش نرخ بهره را در جلسه ماه ژوئن قیمت گذاری کرده است. با این حال، اگر بانک مرکزی اروپا نسبت به بانک مرکزی سوئیس داوی‌ترر باشد – و با توجه به اهمیت اسپرد نرخ‌ها برای رالی EURCHF – ممکن است گام بعدی حرکت فراتر از محدوده 1 سخت‌تر باشد.

پوند: نوسانات پوند بسیار پایین است

نوسان EURGBP به طور استثنایی پایین باقی می‌ماند. دورنمای انتخابات عمومی بریتانیا در اواخر سال جاری تاکنون هیچ تاثیر قابل‌توجهی بر بازارهای فارکس نداشته است و یادآور سال 1997 است، جایی که برتری ثابت 20 درصد در نظرسنجی‌ها برای حزب کارگر، مسئله هیجان‌انگیزی برای پوند نبود.

تقویم داده‌های بریتانیا برای هفته پیش رو همچنان آرام است. با این حال، ما چند سخنرانی از اعضای بانک مرکزی انگلیس را داریم. امروز، بیایید ببینیم که آیا بریدن، معاون رئیس، اظهارات اخیر اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس، مبنی بر اینکه بازار کاهش نرخ‌های بهره بانک مرکزی انگلیس در سال جاری را به درستی قیمت گذاری کرده است، منعکس می‌کند یا خیر. در حال حاضر بازارها کاهش 75 نقطه پایه‌ای را در سال جاری برای بانک مرکزی انگلیس قیمت گذاری می‌کنند.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی