ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

جلسه بانک مرکزی انگلیس؛ افزایش 0.25 یا 0.50 درصدی نرخ بهره !

زمان مطالعه: 4 دقیقه

جلسه بانک مرکزی انگلیس؛ افزایش 0.25 یا 0.50 درصدی نرخ بهره !

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

فشار فروش در اوراق بلند مدت خزانه داری آمریکا بر دارایی‌های ریسکی سایه افکنده و به ارزهای چرخه‌ای ضربه زده است. دلار ذینفع اصلی این مسئله بوده است. انتظار می‌رود تا هفته آینده تمرکز زیادی روی بازار اوراق قرضه ایالات متحده باقی بماند. امروز توجهات معطوف بانک مرکزی انگلیس است تا ببینیم نرخ بهره را 0.25% یا 0.50% افزایش خواهد داد.

دلار آمریکا: دنبال کردن اوراق خزانه داری

در جلسه معاملاتی روز چهارشنبه نگاه‌ها کاملا به بازار اوراق آمریکا و فشار فروش در اوراق بلند مدت بود. بازده اوراق 30 ساله موقتا 15 نقطه پایه افزایش یافت و به دور از انحراف خوش خیم صعودی منحنی که پس از انتشار ضعیف CPI ژوئن شاهد بودیم، حرکت دیروز یک شیب نزولی منفی‌تر بود. ریسک گریزی به بازار سهام آمریکا (افت 2 درصدی شاخص نزدک) و ارزها کالامحور و اِسکاندیناوی آسیب رساند.

آکادمی

در قلب حرکت دیروز، داستان مالی ایالات متحده بود. علیرغم اینکه دولت دموکرات و حامیان آن در رسانه‌ها تصمیم موسسه فیچ برای حذف وضعیت AAA را در شامگاه سه شنبه محکوم کردند، نگرانی واقعی در مورد پویایی‌های مالی ایالات متحده وجود دارد.

همانطور که اشاره کردیم ریسک گریزی در بازار، عامل بازدارنده‌ای برای دارایی‌های ریسکی از جمله بازار سهام بود. ما همچنین شاهد برخی نوسانات بین بازاری بالاتر هستیم که ممکن است سرمایه‌گذاران را وادار کند تا حدی ریسک استراتژی‌های معاملات حملی را کاهش دهند. (این مسئله برای ین ژاپن و فرانک سوئیس خوب اما به ضرر ارزهای پربازده است). همچنین پس از اینکه بانک مرکزی برزیل چرخه سیاست‌های تسهیلی خود را در شب گذشته با کاهش 0.50 درصدی نرخ بهره آغاز کرد و وعده کاهش‌های مشابهی را در جلسات آتی داد، ما نیز علاقه مند خواهیم بود تا ببینیم که رئال برزیل امروز چگونه عمل می‌کند. با توجه به شرایط بین‌المللی، این ارز امروز می‌تواند اندکی کاهش یابد.

طلا

در حالی که داستان بازده اوراق خزانه داری در حراج هفته آینده با ما خواهد بود، توجهات امروز معطوف به آمار مدعیان بیکاری و شاخص PMI خدماتی موسسه ISM خواهد بود. اگر شاهد افزایش قابل توجهی در آمار مدعیان بیکاری نباشیم یا افتی در شاخص PMI خدماتی موسسه ISM نبینیم، به نظر می‌رسد دلار بتواند رشد اخیر خود را پیش از گزارش NFP فردا حفظ کند.

شاخص دلار می‌تواند به سمت محدوده 103.50 حرکت کند.

یورو: اصلاح نامنسجم

جفت ارز EURUSD سومین اصلاح قابل توجه خود را در سال جاری طی می‌کند. این جفت ارز در ماه فوریه و مه به ترتیب 5% و 4% کاهش یافته بود. در حال حاضر اصلاح فعلی حدود 3% است. این اصلاحات بیشتر به دلیل معاملات یک طرفه رخ می‌دهند چرا که بسیاری انتظار دارند جفت ارز EURUSD در پایان سال افزایش یابد و پیش‌بینی اجماع برای محدوده 1.12 است. ما نسبت به افت بیش از حد EURUSD به دلیل بانک مرکزی اروپا هشدار می‌دهیم.

درست است که بازار افزایش 15 نقطه پایه‌ای نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا در هفته‌های آینده قیمت گذاری کرده است اما تورم هسته همچنان بالا است و در جلسه ماه سپتامبر بانک مرکزی اروپا می‌توانیم شاهد افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره باشیم.

امروز در تقویم اقتصادی داده خاصی برای ناحیه یورو منتشر نمی‌شود و جفت ارز EURUSD باز هم توسط داده‌های آمریکا حرکت می‌کند. اگر داده‌های فعالیت ایالات متحده امروز به طرز شگفت‌انگیزی کاهش نیابد، انتظار می‌رود که EURUSD به سمت محدوده 1.0930 حرکت کند و در صورت شکست این سطح می‌تواند به محدوده 1.0850 برسد. با این حال ما اعتقاد داریم این افت موقتی خواهد بود و همچنان محدوده 1.12 را تا پایان ماه سپتامبر پیش‌بینی می‌کنیم چرا که عقیده داریم نشانه‌های بیشتری از تورم کاهنده در آمریکا و ضعف در داده‌های فعالیت آمریکا مشاهده خواهیم کرد.

امروز شاخص قیمت مصرف کننده سوئیس نیز منتشر شد. انتظار می‌رفت داده اصلی به 1.7% در ارزیابی سالانه کاهش یابد و تورم هسته در محدوده 1.8% باقی بماند. علیرغم این مسئله انتظار می‌رود بانک مرکزی سوئیس لحن هاوکیش خود را حفظ کند و در ماه سپتامبر نرخ بهره را 0.25% افزایش دهد. بانک مرکزی سوئیس همچنین به افزایش اسمی فرانک سوئیس ادامه می‌دهد. با توجه به این که جفت ارز USDCHF در حال افزیش است بانک مرکزی سوئیس ممکن است به مقدار بیشتری از ارزش تجاری فرانک سوئیس نیاز داشته باشد تا از طریق EURCHF ارائه شود.

پوند: جلسه بانک مرکزی انگلیس و برخی ریسک‌های نزولی برای پوند

جلسه بانک مرکزی انگلیس امروز برگزار خواهد شد. بیشتر تحلیل‌گران انتظار افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره و رسیدن آن به محدوده 5.25% را دارند اما برخی نیز به دنبال افزایش 0.50 درصدی نرخ بهره هستند. بازارهای پولی برای امروز افزایش 32 نقطه پایه‌ای نرخ بهره را قیمت گذاری می‌کنند.

علیرغم استقبال از ارقام CPI ژوئن بریتانیا، هیچ کس انتظار ندارد که بانک مرکزی انگلیس گارد خود را در مقابل تورم پایین بیاورد و بیانیه آن احتمالاً کلماتی مبنی بر افزایش بیشتر نرخ بهره در صورت وجود شواهدی از فشارهای مداوم قیمت‌ها در اقتصاد حفظ خواهد کرد. بازارها همچنین در گزارش سیاست پولی به پیش‌بینی‌های CPI و این که آیا بانک در مورد سیاست‌های انقباض کمی (QT) چیزی عنوان خواهد کرد، توجه دارند. در حال حاضر انقباض کمی با سرعت 80 میلیارد پوند در سال حرکت می‌کند. برخی استدلال می‌کنند که QT می‌تواند به بیش از 100 میلیارد پوند در سال افزایش یابد.

فضای ریسک گریز در بازار و سناریو پایه ما برای افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره می‌تواند برای پوند کمی منفی باشد مخصوصا اگر بانک مرکزی انگلیس نسبت به بانک مرکزی آمریکا، روند تورم کاهنده را بیشتر تصدیق کند. برای جفت ارز GBPUSD این بدین معنی است که می‌تواند به محدوده 1.2580/1.2600 کاهش یابد (بسته به شرایط دلار) و جفت ارز EURGBP می‌تواند به محدوده 0.8640 بازگردد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی